Jak znaleźć kable z prądem pod tynkiem. • Macie jakieś proste pomysły? Mam Fazer 777 ale sprawdza się na płytkim osadzeniu kabla. Jak gdzieś głębiej już nie znajduje. Jak podniosę mu czułość głupieje.
  Będę montował kabinę zamiast wanny. Obok lusterka mam gniazdko które będę musiał usunąć. Nie mogę namierzyć nawet puszki aby odłączyć je od prądu.
  Jak nie znajdę chyba zaizoluję maksymalnie i zakleję. • @Jaco a rozebrałeś gniazdko i taki pi razy drzwi celowaleś w miejsca gdzie przychodzi przewód ? Pod ostrym światłem nie widać puszki ? No chyba że taki fachowiec był że zakitował na gładko. Tak z drugiej strony, to nie wiadomo, czy chcesz przenieść, zasłonić czy usunąć gniazdo odczepiając przewody. • @likaon ten dom budowali w latach 80. Ja tu jestem drugim właścicielem. Na ścianie jest korek i wszystko zakryte. Nawet pukając po ścianie w znalezieniu puszki nic nie daje.
  Gniazdko muszę zlikwidować . Mam jeszcze inne w innym miejscu. Niestety od tego drugiego przewody idą do góry więc może i tu tak jest ale nie uśmiech mi się zdzierać całego korka bo on ma zostać. Myślałem że może są te gniazda połączone a niestety nie.


 • Admin

  Najprostszym rozwiązaniem byłoby pożyczyć odpowiednie urządzenie... Inaczej nie znajdziesz, jeśli nie widzisz puszki. Zresztą wcale nie musi jej być, byli "fachowcy", którzy łączyli kable np. pod gniazdkiem, w puszce podtynkowej.
  Jeśli to lata 80-te, warto wziąć pod uwagę, że trudno było ze wszystkim, więc dla oszczędności ktoś mógł pociągnąć kable na skos. • @leo napisał w Jak znaleźć kable z prądem pod tynkiem.:

  dla oszczędności ktoś mógł pociągnąć kable na skos.

  Tu skosu nie było. Jak wyjąłem gniazdko ukazała się dziura bo u mnie blok z wielkiej płyty . No i tam ten kabel był wprowadzony i szedł do góry . Zapewne gdzieś pod korkiem lub nawet w kolejnej dziurze płyty mógł się znajdować koniec. Ale zaizolowałem koszulką termokurczliwą i i izolacją. Wepchnąłem do środka i niech tam sobie siedzi. Mnie już nie będzie potrzebny. • Znalazłem kabel z pomocą fazer 777 w przeciwległej ścianie .

  20200909_165125.jpg

  Na szczęście nie jest on od zasilania lampy u góry tylko od gniazdek.

  Kilka złączek WAGO i mam ponownie sprawne gniazdko do pralki.

  20200910_065611.jpg


 • Admin

  Znalazłeś, ale chyba nie za pomocą testera, lecz przecinaka i młotka... :-)
  Kabel wygląda tak, jakby był jeszcze aluminiowy... • @leo napisał w Jak znaleźć kable z prądem pod tynkiem.:

  Znalazłeś, ale chyba nie za pomocą testera, lecz przecinaka i młotka... :-)

  Nie. Owszem szedł przecinak w ruch ale dopiero jak podłubałem wkrętakiem. Wiertarką uszkodziłem na szczęście przewód neutralny. A że tak wygląda na zdjęciu to efekt wyciągnięcia go trochę na zewnątrz.

  @leo napisał w Jak znaleźć kable z prądem pod tynkiem.:

  Kabel wygląda tak, jakby był jeszcze aluminiowy...

  Jest miedziany. Taki 3 żyłowy . Faza , neutral i uziemienie.

  No skończyłem łazienkę. Zrobił ktoś remont w 4 dni. :) Jak w polsacie :) A nie . Tam 5 dni cały dom.


 • Admin

  @Jaco napisał w Jak znaleźć kable z prądem pod tynkiem.:

  No skończyłem łazienkę. Zrobił ktoś remont w 4 dni. :) Jak w polsacie :) A nie . Tam 5 dni cały dom.

  Ajćty... :-F
  Ja od wielu miesięcy nie mogę się zebrać, żeby dokończyć... • @leo napisał w Jak znaleźć kable z prądem pod tynkiem.:

  Ja od wielu miesięcy nie mogę się zebrać, żeby dokończyć...

  No to może mieć sens ? :)


Log in to reply