Windows XP, 7, 10...


 • Admin

  Wątek wycięty z innej dyskusji. • @ryszard rzeczywiście rodzynek :)

  @ryszard powiedz że to nakładka systemowa bo nie chce mi się wierzyć że jeszcze XP używasz. • @Jaco
  Używam Windows 7, choć najchętniej wróciłbym do Windows XP gdyby nie to, że zaprzestano aktualizacji chociażby przeglądarek do tego systemu - bardzo dobrze mi się w nim pracowało. • @ryszard napisał w Ciekawe aukcje, ogłoszenia związane z Tico:

  wróciłbym do Windows XP

  Miałeś styczność z 10 ? Naprawdę fajny system. Oczywiście nie na stare komputery. • Nie używałem ale czytałem na temat następców Windows 7. Nie podoba mi się np interfejs - uważam, że jest dużo gorszy niż w Windows XP czy nawet Windows 7


 • Admin

  Gdzieś niedawno czytałem, że można pokombinować ze zmianami w interfejsie. Trochę poklikać i da się pewnie spersonalizować... A teraz lepiej wykorzystać jeszcze sytuację i przesiąść się za darmo z 7 na 10 (zakładam, że korzystasz z legalnego). :-) Bo w końcu i tak będziesz musiał to zrobić, a kiedyś przyjdzie zapłacić.


 • Admin

  @leo napisał w Windows XP, 7, 10...:

  Bo w końcu i tak będziesz musiał to zrobić, a kiedyś przyjdzie zapłacić.

  Na szczęście MS dawno już przestał myśleć że konsumenci będą płacić krocie i można zupełnie spokojnie kupować te śmieszne licencje OEM na ebayu za parę euro.

  Mam taką licencję od dwóch lat przypisaną do Windowsa zainstalowanego na Macu i nawet nie musiałem specjalnie się szarpać z przeniesieniem jej na nowy laptop. Wystarczyło odpiąć licencję od starego przed czyszczeniem i potem po zalogowaniu do chmury samo zapięło na nowy. • Parę dni temu był u mnie gość któremu niby laptop się zepsuł bo nie chciał się włączyć. Oczywiście nie była to wina laptopa ani zasilacza tylko gniazdka w domu.
  Jakież było moje zdziwienie gdy go uruchomiłem i zobaczyłem że tam jeszcze XP. Oczywiście pytałem czy to w ogóle działa no i usłyszałem że tak i nawet internet jest.
  No i więcej nie pytałem :)


 • Admin

  Ojtam, czemu ma nie działać?
  U mojego dzieciaka w pokoju ciągle stoi stary komputer, złożony w 2002 r., z zaimplementowanym XP-kiem, i wciąż działa. Gdy chłopak chce przypomnieć sobie dawne czasy, odpala go i rąbie w "Mafię", "GTA", "IGI", "Maxa Payne'a" i takie tam... :-) Fakt, ten komp do internetu już nie jest podłączony i służy wyłącznie do grania.
  Ja w garażu też mam kilkuletniego "blaszaka" z XP, na którym leżą manuale, instrukcje w PDFie, jakieś filmiki instruktażowe... Czasem go używam, jest wygodniej, niż patrzeć w komórkę. Do takich rzeczy XP spokojnie się nadaje. • @leo chciało by Ci się teraz stawiać taki system na kompie od nowa ? Bo mnie nie. Obecnie instalując 10 aktualizacje to pikus w porównaniu nawet z 7.


 • Admin

  Pewnie, że nie chciałoby mi się. Chociaż pamiętam, że postawienie XP było bajką w porównaniu do Win98 - tam znaleźć i zaimplementować wszystkie sterowniki, to była zabawa na kilka godzin w sumie...
  Ale to i tak jeszcze nic w porównaniu z Win95 na kilkudziesięciu dyskietkach :-D. Takie coś było w latach 90-tych u mnie w pracy na kilkunastu komputerach... Komu teraz by się chciało... :-D • Mam 98 na płycie i będąc na forum bezprzewodowym robiłem połączenie BT z Internetem. • 2 z 3 komputerów, których obecnie używam mają Wina XP ;)


 • Admin

  @BPX33 napisał w Windows XP, 7, 10...:

  2 z 3 komputerów, których obecnie używam mają Wina XP ;)

  Bo to całkiem dobry system jest. Szkoda, że już nie wspierany, teraz strach podłączyć go pod internet... • @leo napisał w Windows XP, 7, 10...:

  Bo to całkiem dobry system jest. Szkoda, że już nie wspierany, teraz strach podłączyć go pod internet...

  Podłączałem sporadycznie i nic nie wybuchło... :P


 • Admin

  Nie o to chodzi, że wybuchnie. Po prostu jest bardziej podatny na włamy... Jeśli nie zależy Ci na tym, że ktoś obcy zagości w tym kompie i zrobi, co mu się żywnie podoba, to nie ma problemu. :-)


 • Admin

  @leo napisał w Windows XP, 7, 10...:

  Nie o to chodzi, że wybuchnie. Po prostu jest bardziej podatny na włamy... Jeśli nie zależy Ci na tym, że ktoś obcy zagości w tym kompie i zrobi, co mu się żywnie podoba, to nie ma problemu. :-)

  E, jak się jest za NATem to ciężko o taki włam z "powietrza". Prędzej malware szybko wskoczy jak się cokolwiek zainstaluje z nieznanego źródła.

  No I pewnie przeglądarki internetowe są już nieaktualne więc też dużo wektorów tutaj.


 • Admin

  @esen Racja, ale nie każdy komp stoi za NATem.
  A o świństwach ściąganych na dysk zapomniałem... to też, oczywiście. To może nawet być bardziej niebezpieczne, niż włam. O przeglądarkach już nawet nie wspominam.
  Dlatego pisałem, że normalne korzystanie z internetu na kompie z XP to dziś ryzykowne. XPek może być jako system w magazynie danych, bez łączności z siecią - jak mój w garażu. Jemu nic nie grozi, tam leżą tylko dane - obrazki, pliki Worda, PDFy, jakieś manuale w filmikach. Ale bałbym się na nim łazić po internetach.


Log in to reply