Ustawianie anteny satelitarnej.

• Piszę tu bo to moje hobby z którego mam trochę korzyści :)

Znanym na okolicę jestem specem od anten satelitarnych jak i obecnej TV naziemnej.

Postaram się o zdjęcia mocowań anten ale takich z którymi jest najwięcej pracy lub jaj. . A widziałem dużo mocowań. Między innymi na słupie energetycznym ,czy nawet na stelażu zasilania już na mieszkaniu na które wchodziłem przez rusztowanie i drabinę na nim a wszystko ruszało się jakby było na rolkach. Strach zawsze jest (wiek) gdyż w tamtym roku prawie nie spadłem z nowego dachu . Zdążyłem się złapać właśnie za stojak anteny.

Zobaczcie jak można zamocować stojak do ściany. Niby proste a jednak:

0_1547152803632_20190110_153628.jpg

Obecnie prócz miernika mam mały zestaw. Tuner cyfrowy i TV . Szybciej można wzrokowo złapać sygnał:

0_1547152885509_20190110_153803.jpg

Zanim tu w tym przypadku klient za piankował swoje mocowanie ja ustawiłem antenę na balkonie.

0_1547152966139_20190110_153648.jpg

0_1547152976427_20190110_153809.jpg

Pamiętajcie.

Im większa antena tym lepiej. Nie kupujcie anten mniejszych jak 70cm Takie nadal oferuje Cyfrowy Polsat i je naprawdę trudno ustawić aby na TVN było więcej jak 66% sygnału.

Tu u sąsiada który się przeprowadził do nowego mieszkania antena 80cm. Słaba jakość foty.

0_1547153458711_20181206_091802.jpg

Tu akurat widać Polsat ale a TVN również było 100%.

Patrzymy zawsze na jakość a nie na siłę sygnału.

• A antenę na dachu płaskim przymocowaną do bazy od parasola (takiego jak są w barach z płytą chodnikową) widziałeś? Zrobiłem taki patent na poprzednim mieszkaniu, bo na froncie budynku nie można było zamontować anteny, z tyłu budynku nie było sygnału, a do dachu nie można było się przywiercić. Zdjęcia niestety nie mam 😉

• Admin

Mocowanie... po prostu - podwójnie wzmocnione. A jak jeszcze poszła pianka, to ho, ho... :-)

Ale sprzęt to już profesjonalny kolega posiada. :-)

• @gooral napisał w Ustawianie anteny satelitarnej.:

A antenę na dachu płaskim przymocowaną do bazy od parasola (takiego jak są w barach z płytą chodnikową) widziałeś?

Tak ale też zdjęcia nie robiłem.

@leo napisał w Ustawianie anteny satelitarnej.:

Ale sprzęt to już profesjonalny kolega posiada. :-)

Bez przesady chodź TV ma DVBT tyle że MPEG 2 a nie 4 jak u nas potrzeba. Kanały wyszukuje i głoś jest. Jedynie obrazu nie ma .

• @jaco napisał w Ustawianie anteny satelitarnej.:

@gooral napisał w Ustawianie anteny satelitarnej.:

A antenę na dachu płaskim przymocowaną do bazy od parasola (takiego jak są w barach z płytą chodnikową) widziałeś?

Tak ale też zdjęcia nie robiłem.

A myślałem, że byłem oryginalny ;)
    Swoją drogą jak uzyskujesz jakość sygnału 100%? Mi nigdy na więcej niż 70-75%nie udało się ustawić. Fakt, też jest taki, że ja ustawiam 'na oko' czyli kręcę anteną i tam gdzie widzę, że coś rośnie to staram się ustawić kąt itd.
    W obecnym mieszkaniu anetna już była ustawiona, i korzystają z niej jeszcze inne osoby, ale miałem problem z końcówką przy kablu przy samej antenie. Była źle zarobiona i nie było w ogóle jakości ani sygnału. Poprawiłem to i jest ok 70%, ale ustawienia się nie tykam. I tak jest lepiej niż w poprzednim miejscu bo w burze nie zrywa tv.
    Masz może jakies patenty na zarobienie kabla? Nienawidze tego robić i w sumie w 90% mi to nie wychodzi, tylko potem paluchy bolą od tych końcówek xd

Swoją drogą jak uzyskujesz jakość sygnału 100%

Antena duża minimum 80cm. Musisz skręcić lekko konwerter patrząc od przodu anteny w lewo.

text alternatywny

Na polsatowkich antenach max jakie uzyskałem to 80% . Ale to są wyjątki. Wszystko ma wpływ. Mocowanie anteny w pionie głównie.

Przeciętnie daje się ustawić około 75% .

Masz może jakies patenty na zarobienie kabla? Nienawidze tego robić i w sumie w 90% mi to nie wychodzi, tylko potem paluchy bolą od tych końcówek xd

Patent jest prosty. Musisz mieć odpowiedni kabel i odpowiednie wtyki ,,F.,, Są dwie średnice i z tego co piszesz ty masz grubszy kabel a ,,F,, masz mniejszą. Jak masz dobrą średnicę z wkręceniem nie ma kłopotu. Oczywiście musi być dodatnia temperatura bo na mrozie kabel potrafi się nawet złamać. Ja pomagam sobie kombinerkami.

Antena duża minimum 80cm. Musisz skręcić lekko konwerter patrząc od przodu anteny w lewo.

text alternatywny

Na polsatowkich antenach max jakie uzyskałem to 80% . Ale to są wyjątki. Wszystko ma wpływ. Mocowanie anteny w pionie głównie.

Przeciętnie daje się ustawić około 75% .

No to na bank nie miałem skręconego konwertera w lewo :D Na poprzednim mieszkaniu miałem małą antenke, jeśli miała 50cm to był max, i do tego siatka więc to pewnie też swoje robiło.

Patent jest prosty. Musisz mieć odpowiedni kabel i odpowiednie wtyki ,,F.,, Są dwie średnice i z tego co piszesz ty masz grubszy kabel a ,,F,, masz mniejszą. Jak masz dobrą średnicę z wkręceniem nie ma kłopotu. Oczywiście musi być dodatnia temperatura bo na mrozie kabel potrafi się nawet złamać. Ja pomagam sobie kombinerkami.

Mądrego to aż miło posłuchac (poczytać w tym wypadku ;) ). W życiu by mi nie przyszło do głowy, że są dwa wymiary tych końcówek :D

i do tego siatka więc to pewnie też swoje robiło.

Aby nie była zbyt nisko zamontowana nad anteną satelitarna . Pod nią może być. Pamiętaj że sygnał satelitarny idzie z nieba a nie jak nie którzy myślą w poziomie. Dlatego też widzę często zamontowane anteny pod dachem i problemy z odbiorem.

i do tego siatka więc to pewnie też swoje robiło.

Aby nie była zbyt nisko zamontowana nad anteną satelitarna . Pod nią może być. Pamiętaj że sygnał satelitarny idzie z nieba a nie jak nie którzy myślą w poziomie. Dlatego też widzę często zamontowane anteny pod dachem i problemy z odbiorem.

Miałem na myśli siatkę jako antenę ;) Nie była z blachy jako z arkusza, tylko miała 'oczka' ;)

• @gooral o dobraniu końcówki poczytaj sobie tu : https://www.dipol.com.pl/jak_dobrac_wlasciwy_typ_zlacza_f_bib57.htm

Ja pisałem o dwóch średnicach a tam jest aż trzy.

Miałem na myśli siatkę jako antenę ;) Nie była z blachy jako z arkusza, tylko miała 'oczka' ;)

Nie mogą na siebie zachodzić. Minimum 10 cm musi być odstępu. Dwie anteny na jednym maszcie nie zakłócają się . Może być i 100 nawet. :)

@Gooral kup sobie https://allegro.pl/oferta/klucz-do-mocowania-wtykow-f-sat-hanlong-ht-224e-5868790830 :)

@Gooral kup sobie https://allegro.pl/oferta/klucz-do-mocowania-wtykow-f-sat-hanlong-ht-224e-5868790830 :)

Dobry patent, ale tak rzadko tego potrzebuję, że prędzej to zgubie niż użyje ;) Teraz już mam nadzieję, że nie będę miał przebojów z anteną, jako, że nikt w tym miejscu na jej ustawinie nie narzeka, a przeprowadzać też prędko się nie zamierzam. Raczej dopiero jak będziemy do Polski wracać kiedyś ;)