Ustawianie anteny satelitarnej. • Piszę tu bo to moje hobby z którego mam trochę korzyści :)

  Znanym na okolicę jestem specem od anten satelitarnych jak i obecnej TV naziemnej.

  Postaram się o zdjęcia mocowań anten ale takich z którymi jest najwięcej pracy lub jaj. . A widziałem dużo mocowań. Między innymi na słupie energetycznym ,czy nawet na stelażu zasilania już na mieszkaniu na które wchodziłem przez rusztowanie i drabinę na nim a wszystko ruszało się jakby było na rolkach. Strach zawsze jest (wiek) gdyż w tamtym roku prawie nie spadłem z nowego dachu . Zdążyłem się złapać właśnie za stojak anteny.

  Zobaczcie jak można zamocować stojak do ściany. Niby proste a jednak:

  0_1547152803632_20190110_153628.jpg

  Obecnie prócz miernika mam mały zestaw. Tuner cyfrowy i TV . Szybciej można wzrokowo złapać sygnał:

  0_1547152885509_20190110_153803.jpg

  Zanim tu w tym przypadku klient za piankował swoje mocowanie ja ustawiłem antenę na balkonie.

  0_1547152966139_20190110_153648.jpg

  0_1547152976427_20190110_153809.jpg

  Pamiętajcie.

  Im większa antena tym lepiej. Nie kupujcie anten mniejszych jak 70cm Takie nadal oferuje Cyfrowy Polsat i je naprawdę trudno ustawić aby na TVN było więcej jak 66% sygnału.

  Tu u sąsiada który się przeprowadził do nowego mieszkania antena 80cm. Słaba jakość foty.

  0_1547153458711_20181206_091802.jpg

  Tu akurat widać Polsat ale a TVN również było 100%.

  Patrzymy zawsze na jakość a nie na siłę sygnału. • A antenę na dachu płaskim przymocowaną do bazy od parasola (takiego jak są w barach z płytą chodnikową) widziałeś? Zrobiłem taki patent na poprzednim mieszkaniu, bo na froncie budynku nie można było zamontować anteny, z tyłu budynku nie było sygnału, a do dachu nie można było się przywiercić. Zdjęcia niestety nie mam 😉


 • Admin

  Mocowanie... po prostu - podwójnie wzmocnione. A jak jeszcze poszła pianka, to ho, ho... :-)

  Ale sprzęt to już profesjonalny kolega posiada. :-) • @gooral napisał w Ustawianie anteny satelitarnej.:

  A antenę na dachu płaskim przymocowaną do bazy od parasola (takiego jak są w barach z płytą chodnikową) widziałeś?

  Tak ale też zdjęcia nie robiłem.

  @leo napisał w Ustawianie anteny satelitarnej.:

  Ale sprzęt to już profesjonalny kolega posiada. :-)

  Bez przesady chodź TV ma DVBT tyle że MPEG 2 a nie 4 jak u nas potrzeba. Kanały wyszukuje i głoś jest. Jedynie obrazu nie ma . • @jaco napisał w Ustawianie anteny satelitarnej.:

  @gooral napisał w Ustawianie anteny satelitarnej.:

  A antenę na dachu płaskim przymocowaną do bazy od parasola (takiego jak są w barach z płytą chodnikową) widziałeś?

  Tak ale też zdjęcia nie robiłem.

  A myślałem, że byłem oryginalny ;)
  Swoją drogą jak uzyskujesz jakość sygnału 100%? Mi nigdy na więcej niż 70-75%nie udało się ustawić. Fakt, też jest taki, że ja ustawiam 'na oko' czyli kręcę anteną i tam gdzie widzę, że coś rośnie to staram się ustawić kąt itd.
  W obecnym mieszkaniu anetna już była ustawiona, i korzystają z niej jeszcze inne osoby, ale miałem problem z końcówką przy kablu przy samej antenie. Była źle zarobiona i nie było w ogóle jakości ani sygnału. Poprawiłem to i jest ok 70%, ale ustawienia się nie tykam. I tak jest lepiej niż w poprzednim miejscu bo w burze nie zrywa tv.
  Masz może jakies patenty na zarobienie kabla? Nienawidze tego robić i w sumie w 90% mi to nie wychodzi, tylko potem paluchy bolą od tych końcówek xd • @gooral napisał w Ustawianie anteny satelitarnej.:

  Swoją drogą jak uzyskujesz jakość sygnału 100%

  Antena duża minimum 80cm. Musisz skręcić lekko konwerter patrząc od przodu anteny w lewo.

  text alternatywny

  Na polsatowkich antenach max jakie uzyskałem to 80% . Ale to są wyjątki. Wszystko ma wpływ. Mocowanie anteny w pionie głównie.

  Przeciętnie daje się ustawić około 75% .

  @gooral napisał w Ustawianie anteny satelitarnej.:

  Masz może jakies patenty na zarobienie kabla? Nienawidze tego robić i w sumie w 90% mi to nie wychodzi, tylko potem paluchy bolą od tych końcówek xd

  Patent jest prosty. Musisz mieć odpowiedni kabel i odpowiednie wtyki ,,F.,, Są dwie średnice i z tego co piszesz ty masz grubszy kabel a ,,F,, masz mniejszą. Jak masz dobrą średnicę z wkręceniem nie ma kłopotu. Oczywiście musi być dodatnia temperatura bo na mrozie kabel potrafi się nawet złamać. Ja pomagam sobie kombinerkami. • @jaco napisał w Ustawianie anteny satelitarnej.:

  Antena duża minimum 80cm. Musisz skręcić lekko konwerter patrząc od przodu anteny w lewo.

  text alternatywny

  Na polsatowkich antenach max jakie uzyskałem to 80% . Ale to są wyjątki. Wszystko ma wpływ. Mocowanie anteny w pionie głównie.

  Przeciętnie daje się ustawić około 75% .

  No to na bank nie miałem skręconego konwertera w lewo :D Na poprzednim mieszkaniu miałem małą antenke, jeśli miała 50cm to był max, i do tego siatka więc to pewnie też swoje robiło.

  Patent jest prosty. Musisz mieć odpowiedni kabel i odpowiednie wtyki ,,F.,, Są dwie średnice i z tego co piszesz ty masz grubszy kabel a ,,F,, masz mniejszą. Jak masz dobrą średnicę z wkręceniem nie ma kłopotu. Oczywiście musi być dodatnia temperatura bo na mrozie kabel potrafi się nawet złamać. Ja pomagam sobie kombinerkami.

  Mądrego to aż miło posłuchac (poczytać w tym wypadku ;) ). W życiu by mi nie przyszło do głowy, że są dwa wymiary tych końcówek :D • @gooral napisał w Ustawianie anteny satelitarnej.:

  i do tego siatka więc to pewnie też swoje robiło.

  Aby nie była zbyt nisko zamontowana nad anteną satelitarna . Pod nią może być. Pamiętaj że sygnał satelitarny idzie z nieba a nie jak nie którzy myślą w poziomie. Dlatego też widzę często zamontowane anteny pod dachem i problemy z odbiorem. • @jaco napisał w Ustawianie anteny satelitarnej.:

  @gooral napisał w Ustawianie anteny satelitarnej.:

  i do tego siatka więc to pewnie też swoje robiło.

  Aby nie była zbyt nisko zamontowana nad anteną satelitarna . Pod nią może być. Pamiętaj że sygnał satelitarny idzie z nieba a nie jak nie którzy myślą w poziomie. Dlatego też widzę często zamontowane anteny pod dachem i problemy z odbiorem.

  Miałem na myśli siatkę jako antenę ;) Nie była z blachy jako z arkusza, tylko miała 'oczka' ;) • @gooral o dobraniu końcówki poczytaj sobie tu : https://www.dipol.com.pl/jak_dobrac_wlasciwy_typ_zlacza_f_bib57.htm

  Ja pisałem o dwóch średnicach a tam jest aż trzy.

  @gooral napisał w Ustawianie anteny satelitarnej.:

  Miałem na myśli siatkę jako antenę ;) Nie była z blachy jako z arkusza, tylko miała 'oczka' ;)

  Nie mogą na siebie zachodzić. Minimum 10 cm musi być odstępu. Dwie anteny na jednym maszcie nie zakłócają się . Może być i 100 nawet. :)

  @Gooral kup sobie https://allegro.pl/oferta/klucz-do-mocowania-wtykow-f-sat-hanlong-ht-224e-5868790830 :) • @jaco napisał w Ustawianie anteny satelitarnej.:

  @Gooral kup sobie https://allegro.pl/oferta/klucz-do-mocowania-wtykow-f-sat-hanlong-ht-224e-5868790830 :)

  Dobry patent, ale tak rzadko tego potrzebuję, że prędzej to zgubie niż użyje ;) Teraz już mam nadzieję, że nie będę miał przebojów z anteną, jako, że nikt w tym miejscu na jej ustawinie nie narzeka, a przeprowadzać też prędko się nie zamierzam. Raczej dopiero jak będziemy do Polski wracać kiedyś ;) • Z racji że mój poprzedni miernik do ustawiania anten zaczął być niestabilny :

  20200503_105116.jpg

  I sygnał na dekoderze który widać na innych zdjęciach już przestał istnieć .

  Zakupiłem nowy bardziej dokładniejszy którym mogę ustawić antenę bez podglądu na TV.

  20200503_104444.jpg

  20200503_104453.jpg

  20200503_104555.jpg

  Miernik ma możliwość edytowania lub dodawania nowych transponderów.

  Ja dodałem sobie Polsat i NC+ obecnie Canal+

  Miernik pozwala na bardzo precyzyjne ustawienie anteny . Moc i jakość pokazywana jest na wyświetlaczu.

  20200503_104603.jpg

  20200503_104610.jpg

  20200503_104618.jpg

  20200503_104624.jpg

  Zasilany jest z kabla który idzie od dekodera lub dedykowanego zasilacza .

  20200503_105020.jpg

  Mój miał mieć zamiast zasilacza koszyk na baterie z wtykiem. Niestety przyszedł z zasilaczem. Na pudełku był widoczny koszyczek.
  Po interwencji u sprzedawcy i prawie dwutygodniowym oczekiwaniu na odpowiedź w ramach rekompensaty zwrócono mi 40zł poniesionych kosztów.

  Miernik kosztował mnie 140zł - 40zł = 100zł .

  Od razu napiszę że miernik doskonale działa z dekoderami Polsatu. Niestety dekodery NC+ mają jakiś defekt i po podłączeniu miernik włącza się i wyłącza. Ale to nie przeszkadza gdyż wówczas podłączam zasilacz i bez problemów już ustawiam antenę.

  Miernik już zarobił na siebie 2 razy :)


 • Admin

  @Jaco napisał w Ustawianie anteny satelitarnej.:

  Miernik już zarobił na siebie 2 razy :)

  Eee, no to masz powodzenie w swojej okolicy! :-)
  A ja myślałem, że wraz z rozwojem TV naziemnej, talerze będą znikać z budynków. • @leo napisał w Ustawianie anteny satelitarnej.:

  Eee, no to masz powodzenie w swojej okolicy! :-)

  Nikogo innego nie ma na okolicy. Głownie są to poprawy lub od nowa ustawianie gdyż było malowane, wiało ,ocieplanie itp.

  @leo napisał w Ustawianie anteny satelitarnej.:

  A ja myślałem, że wraz z rozwojem TV naziemnej, talerze będą znikać z budynków.

  Nie tak szybko. Ludzie nadal są naiwni i kupują. Naiwni w sensie ze na początku dają dużo za małą kasę i ludzie zapominają do kiedy ta okazja . A później płacz bo rachunki duże.


Log in to reply