Urządzenie wielofunkcyjne - co kupić?

• Planuję zakup nowego urządzenia wielofunkcyjnego, atrament. Co wybrać w dzisiejszych czasach? Ma być jak najtańsze w eksploatacji, w miarę możliwości na oryginalnych tuszach. Wiem, że będzie drogie w zakupie, na ogół tak bywa, że tanie w zakupie jest drogie w eksploatacji.

Do niedawna używałem canona mp550, ale głowica odmówiła już posłuszeństwa. Gdyby nie cena zaporowa nowej - 300zł, używałbym jej dalej.

Paciorr, ratuj 😁

• Moderator

Ja w atramentach nie siedzę ;)
    Najtańsze w eksploatacji na oryginalnych tuszach są Brothery i Epsony,
    z dwojga złego większym zaufaniem darzę Brothera, niestety głowica również zintegrowana i trzeba co jakiś czas drukować oraz trzymać ją cały czas podłączoną do zasilania.

Jeżeli drukujesz sporadycznie to bierz najtańszego HP na tusze z głowicą zintegrowaną.

Moje propozycje to:

• Brother DCP-J100 lub wyższy model, zależnie od dodatkowych funkcji
    • HP Deskjet Ink Advantage 2135 - oryginalne tusze w przystępnej cenie choć mało wydajne, brak zamienników ale można regenerować własne pojemniki

• Moderator

A może drukarka z systemem stałego zasilania w atrament? Np. coś jak https://www.epson.pl/for-home/ink-tank-system

• Moderator

@drzonca
    Także Brother sprzedaje urządzenia z tym systemem. Warto brać jeżeli zamierzamy dużo w kolorze drukować np. zdjęcia

• Ok, dzięki za podpowiedzi 😄

Log in to reply