Swift po 164 tyś. przebiegu -to co wymieniłem


 • Użytkownik archiwalny

  Witam, wiele miesięcy nie zaglądałem na strone i niestety nie mogłem przybyc na ostatni zlot lecz postanwiam poprawe ;o)
  Chciałem zrobic małe podsumowanie awaryjności mojego Świstaka 1.0 GLS, rocznik 1997, zakupiony z przebiegiem 109 tyś. w lipcu 2003. Teraz ma przejechane 164 tyś. Od przebiegu 90 tyś. eksploatowany na LPG.
  W trakcie ponad roku mojej eksploatacji konieczne było do wymiany:
  -tłumik środkowy wraz z rurą (tłumik końcowy zjedzony był wcześniej i wymienił go poprzedni właściciel)
  -obydwa styczniki drzwi służace do włączania oświetlenia we wnetrzu, zintegrowane z alarmem (blaszki wewnatrz zużyły sie i połamały) -po prawie 40 zł/szt.
  -łożysko przedniego koła (strasznie mieliło) -180 zł !
  -tarcze hamulcowe -130 zł za komplet
  Do wymiany jeszcze zostało:
  -tylny cylinderek hamulcowy (nigdzie nie ma <img src="/images/graemlins/frown.gif" alt="" />)
  -łożysko tylnego koła

  Oczywiscie nie wypisywałem materiałów eksploatacyjnych.

  Kilka razy "umarły" el. szyby (obie naraz). Nie znalazłem problemu (sprawdzałem bezpieczniki i połaczenia) ale po kilku minutach samo sie naprawiło ! <img src="/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> Silnik eksploatowany od pierwszego roku zycia na półsyntetyku i obecnie zaczyna lekko brac olej (jakies 1/2 l na 10 tyś.) wiec pewnie po zimie przejde na mineral.
  Nie wiem jak u Was wyglada awaryjnosc Swifta pow 150 tys. km ale osobiscie uwazam, że rzeczywiscie prawie nic sie nie psuje i czesto ironicznie patrze na znajomych, którym czesto coś wysiada w ich fiatach cc lub sc :-)
  Pozdrawiam, Michał


 • Użytkownik archiwalny

  to nic tylk ogratulowac <img src="/images/graemlins/bravo.gif" alt="" /> bo w moim swifcie tak to ladnie nie wyglada ale jak kto jezdzi tak potem placi u mechanika <img src="/images/graemlins/bzik.gif" alt="" /> cos za cos <img src="/images/graemlins/zakrecony.gif" alt="" />


 • Użytkownik archiwalny

  Ja jezdze..hmmm... normalnie <img src="/images/graemlins/gris.gif" alt="" /> zrobiłem nim 55 tysięcy (plus 109 tyś poprz. włąsc) w nieco ponad rok (dla porównania mój dziedek przejechał swoim fiaciorem przez ostatni rok moze z 4 tyś <img src="/images/graemlins/laugh.gif" alt="" />) i wydaje mi sie ze jak na siedmiolatka to niewiele musiałem wymienic. Nie wspomniałem jeszcze o dwóch usterkach. Pokruszył sie katalizator i musili mi go rozpruwac bo strasznie metaliczny dzwiek jak w młynku było słychac wiec teraz mam pół katalizatora <img src="/images/graemlins/laugh.gif" alt="" /> Raz też musiałem jechac na reset komputera bo zupełnie przestawił mi sie skład mieszanki. Mieszkanka była tak bogata ze swiece całe czarne, z rury siwy dym (przypomniały mi sie czasy jak jezdziłem trabantem <img src="/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> ) a na analizatorze spalin tlenek wegla o 15 razy za wysoki a weglowodory o ponad 20 razy przekroczone w normie ! Nie pomogło odłaczenia akumulatora. Poprostu coś mu odbiło albo sie zawiesił ;-)


 • Użytkownik archiwalny

  mam na sprzedaz tylne cylinderki do swifta ale musialbys sprawdzic czy pasuja moje do Twojego!
  podejrzwam ze tak bo ten sam rok produkcji tylko ja mam 5d!

  moge Ci sprzedac tylko w komplecie!sa jak nowki dziala 100%

  pozdrawiam


 • Użytkownik archiwalny

  mam na sprzedaz tylne cylinderki do swifta ale musialbys
  sprawdzic czy pasuja moje do Twojego!


  Do Swiftow moze byc 4 lub 5 typow cylinderkow (nie pamietam dokładnie). To co pasuje do innych z tego samego rocznika to nie pasuje do mojego (inny rozstaw otworów pod przykrecenie cylinderka). Juz 3 razy miałem sciagany bedzen i trzy rozne cylinderki były przymierzane -zadnej nie był identyczny, a wszystkie do Swifta.


 • Użytkownik archiwalny

  bo to sie patrzy po numerach silnika i wtedy sie szuka odpowiedniego!

  pozdro


 • Użytkownik archiwalny

  bo to sie patrzy po numerach silnika i wtedy sie szuka odpowiedniego!
  pozdro

  A nie przypadkiem na VIN? <img src="/images/graemlins/hmm.gif" alt="" /> • Silnik eksploatowany od pierwszego

  roku zycia na półsyntetyku i obecnie zaczyna lekko
  brac olej (jakies 1/2 l na 10 tyś.) wiec pewnie po
  zimie przejde na mineral.

  lepiej nie przechodź na minerał (15W-40) ponieważ w 1,0 są hydrauliczne regulatory luzu zaworowego, a one nie lubią minerału <img src="/images/graemlins/mad.gif" alt="" />


 • Użytkownik archiwalny

  witam ponownie najwyższego klubowicza <img src="/images/graemlins/cool.gif" alt="" />


Log in to reply