[Mk IV 1.3] Stukanie na 4 i 5 biegu

• Użytkownik archiwalny

Zauważyłem od jakiegos czasu (zapomniałem ulubionego CD do autka wsadzić ) że na 4 i 5 biegu z okolic prawej przedniej ćwiartki dochodzi miarowe postukiwanie przy dodawaniu gazu. Gdy gaz odpuszczam cisza, dodaję - zaczyna stukać..... co to może być i co z tym zrobić, poza tym ile to może kosztować? Przeguby skontrolowane i OK..... Olej świeży w skrzyni, nic się po wymianie nie zmieniło..... Kierownica nie drga, nic sie z trakcją nie dzieje - tylko stuka przy dodawaniu gazu. Pomóżcie bo to strasznie drażniące jest......

• Użytkownik archiwalny

Zauważyłem od
    jakiegos czasu (zapomniałem ulubionego CD do autka wsadzić ) że na 4 i 5 biegu
    z okolic prawej przedniej ćwiartki dochodzi miarowe postukiwanie przy dodawaniu
    gazu. Gdy gaz odpuszczam cisza, dodaję - zaczyna stukać..... co to może być i co z
    tym zrobić, poza tym ile to może kosztować? Przeguby skontrolowane i OK..... Olej
    świeży w skrzyni, nic się po wymianie nie zmieniło..... Kierownica nie drga, nic sie
    z trakcją nie dzieje - tylko stuka przy dodawaniu gazu. Pomóżcie bo to strasznie
    drażniące jest......

jak te przeguby sprawdzałeś? Wg mnie przegub wewnętrzny zaczyna padać.

• Przerabiałem to i podzielę się moim doświadczeniem (niepotrzebnie wymieniłem kilka części)...

Sprawdź sobie poduszkę silnika od strony rozrządu.

• Użytkownik archiwalny

popraw tytuł wątku bo będzie kosz.

• Użytkownik archiwalny

Erde: Przeguby zewnętrzne sprawdził mechanik przy wymianie osłon. Jak wyglada sprawa wymiany przegubów wewnętrznych? Trzeba całą skrzynię pruć?

Adamo81: Co konkretnie sprawdzić?

Hellsin: co mam poprawić?

• Użytkownik archiwalny

Hellsin: co mam
    poprawić?

poprawiłem następnym razem będzie kosz

• Użytkownik archiwalny

Erde: Przeguby
    zewnętrzne sprawdził mechanik przy wymianie osłon. Jak wyglada sprawa wymiany
    przegubów wewnętrznych? Trzeba całą skrzynię pruć?

Wysuwa się półoś ze skrzyni (po wcześniejszym spuszczeniu oleju) i wymienia przegub podobnie jak ten zewnętrzny. Albo możesz całą półośkę kupić używaną na podmianę - tak jest szybciej.

• Użytkownik archiwalny

poprawiłem
    następnym razem będzie kosz

Nie zdążyłem zobaczyć co zwaliłem.....

Dziekuje

• Użytkownik archiwalny

Wysuwa się półoś ze
    skrzyni (po wcześniejszym spuszczeniu oleju) i wymienia przegub podobnie jak ten
    zewnętrzny. Albo możesz całą półośkę kupić używaną na podmianę - tak jest szybciej.

Jaka jest cena przegubu (przegubów? ) wewnętrznych i gdzie je dostać? A może ktoś ma do odstąpienia taką półoś po swapie już niepotrzebną....
    Bo mnie toto stukanie drażni i chciałbym z tym zawalczyć.....

• Jaka jest cena
    przegubu (przegubów? ) wewnętrznych i gdzie je dostać? A może ktoś ma do odstąpienia
    taką półoś po swapie już niepotrzebną....
    Bo mnie toto
    stukanie drażni i chciałbym z tym zawalczyć.....

Ja mam półośki dwie kompletne do 1,3 8V, kupiłem z rok temu do swojego, ale raczej nie zdążę zamontować... Tyle, że ja mam od japońskiej produkcji, nie wiem jakie przeguby były w węgierskich Swiftach - mogą się różnić ilością ząbków

• Użytkownik archiwalny

Ja mam półośki dwie
    kompletne do 1,3 8V, kupiłem z rok temu do swojego, ale raczej nie zdążę
    zamontować... Tyle, że ja mam od japońskiej produkcji, nie wiem jakie przeguby były
    w węgierskich Swiftach - mogą się różnić ilością ząbków

czy ktoś ma pomysł jak toto zweryfikować?

• Moderator

nie śledzę całego tematu ale odpowiem na ostatnie pytanie
    mianowicie z pełnym sukcesem przekładałem całe półosie z japończyka 95r do węgierskiej wersji 97r - oba z silnikiem 1.3, nadwozie HB

• Użytkownik archiwalny

nie śledzę całego
    tematu ale odpowiem na ostatnie pytanie
    mianowicie z pełnym
    sukcesem przekładałem całe półosie z japończyka 95r do węgierskiej wersji 97r - oba
    z silnikiem 1.3, nadwozie HB

Dzięki za szybką odpowiedź

Czy w okolicach Zabrza jest ktoś kto to już robił i mógłby wesprzeć przy tej zabawie? Kanał i garaż sa dostepne..... a i się znajdzie.....