Stukanie na wyższych obrotach

• Użytkownik archiwalny

Pojawiło mi się dzisiaj stukanie na wyższych obrotach -tylko i wyłącznie pocas jazdy, nie gazowaniu w okolicach sprzęgła - kiedy dociskam sprzęgło stukanie (przeskakiwanie) słychać głośniej, przy małuch prędkościach typu 20km/h jest ok, jakieś wskazówki co to może być?

• Użytkownik archiwalny

bardzo możliwe ze posypało Ci się sprzęgło ale ciężko zgadywać na odległość.

• Użytkownik archiwalny

Jeżeli przy skręconych kołach objawy się nasilają to może chodzić o przeguby.

• Użytkownik archiwalny

Jeżeli przy
    skręconych kołach objawy się nasilają to może chodzić o przeguby.

skrecone kola nie maja tu nic do rzeczy, fakt ze +/- zaczelo sie to po przywaleniu wiekszym o dziure, kiedy to stracilem opone - ale nie bezposredio

dzieje sie to kiedy wrzucony jest luz albo przytrzymuje sprzeglem (nie ma biegu) na predkosci
    30 i czym szybciej
    tym glosniej, ale nie bardzo glosno

• Użytkownik archiwalny

okazało się, że mechanizm różnicowy w skrzyni biegów, skrzynia do wymiany
    doradzicie jaką kupić?
    od którego roku będą pasować do mk4?

myslalem o tym:

http://moto.allegro.pl/suzuki-swift-1-3-skrzynia-biegow-gwarancja-i2147650247.html

ew. http://moto.allegro.pl/skrzynia-biegow-suzuki-swift-1-3-idealna-wysylka-i2110614827.html
    chociaz nieco droższe

• Użytkownik archiwalny

doradzicie jaką
    kupić?
    od którego roku
    będą pasować do mk4?

każda od 1.0 i 1.3 8V ... nawet od GTi jedynie nie pasuje od 1.6 bodajże.

• Mam skrzynię od litrówki, napisz, odbierzesz sobie osobiście i po kłopocie, pozostanie tylko montaż. Skrzynia z mojej obecnej budy 2001.

• Użytkownik archiwalny

zapraszam na zmianę skrzyni do mnie

jesli auto ma malo palic to skrzynia od 1.3 ok

jesli auto ma być ciut szybsze to skrzynia od litra bedzie super.

Bierz skrzynie od likaona - polecam człowieka

• Użytkownik archiwalny

zapraszam na zmianę
    skrzyni do mnie
    jesli auto ma malo
    palic to skrzynia od 1.3 ok
    jesli auto ma być
    ciut szybsze to skrzynia od litra bedzie super.
    Bierz skrzynie od
    likaona - polecam człowieka

No jasne ze jak mam kupować to pierwsza rzecz jaką patrze to motogielda
    A jak wloze od 1.0 to duzo strace? I o jakiej szybkosci mowisz?

edit:
    bardzo mialoby wzrosnąć spalanie?

• Użytkownik archiwalny

A jak wloze od 1.0
    to duzo strace? I o jakiej szybkosci mowisz?

normalnie nie chce się szukać, oj niedobrze, odpowiem jednak
    Stracisz V-max bo skrzynia z 1.0 jest krótsza, nie odczujesz pewnie tego, no chyba że zapuszczasz się w rejony 150
    Za to zyskasz ok. 1s do 100

edit:
    bardzo mialoby
    wzrosnąć spalanie?

0,5-1l około

• Użytkownik archiwalny

normalnie nie chce
    się szukać, oj niedobrze, odpowiem jednak
    Stracisz V-max bo
    skrzynia z 1.0 jest krótsza, nie odczujesz pewnie tego, no chyba że zapuszczasz się
    w rejony 150
    Za to zyskasz ok.
    1s do 100
    0,5-1l około

no jak litr to dość sporo, Vmax mnie nie interesuje, od 1 do 100 pewno ułamek sekundy, co?

Zobaczymy jaką cene kolega zaproponuje : D

• Użytkownik archiwalny

no jak litr to dość
    sporo, Vmax mnie nie interesuje, od 1 do 100 pewno ułamek sekundy, co?

przecież przyspieszenie też Ci napisałem o ile się poprawi ... ehhhh ...

• Użytkownik archiwalny

jezeli jezdzisz do 100km\h to spalanie bedzie wg mnie takie samo.

a jeśli chcesz już się poganiać to skrzynia od litra bedzie dużo szybsza z racji ze jest o wiele krótsza ( na trójce max 120km\h a na Twojej starej 160 )

• Użytkownik archiwalny

jezeli jezdzisz do
    100km\h to spalanie bedzie wg mnie takie samo.
    a jeśli chcesz już
    się poganiać to skrzynia od litra bedzie dużo szybsza z racji ze jest o wiele
    krótsza ( na trójce max 120km\h a na Twojej starej 160 )

a predkosc najbardziej eko pozostaje 90, czy też spada? bo wg tego na 5 biegu przy 90km/h wywnioskowalem ze obroty mogą być blisko 3

• Użytkownik archiwalny

weź sobie te z silnika 1.3 bo ta z litra się w trasę w ogóle nie nadaje. Pojedziesz gdzieś dalej na wycieczkę i na skrzyni z 1.0 będziesz się wlókł prawym pasem 90 km/h. A na tej z 1.3 sobie spokojnie 130-140 polecisz na przyzwoitych obrotach. A jeżeli chodzi o przyśpieszenie to cóż z tego, że krótsza skrzynia na jakimś tam biegu lepiej się zbiera? Przy dłuższej skrzynio po prostu dajesz jeden bieg niżej i masz to samo. Jak sie ma 5 biegów to jednak warto aby ten ostatni był długi..

• Użytkownik archiwalny

weź sobie te z
    silnika 1.3 bo ta z litra się w trasę w ogóle nie nadaje. Pojedziesz gdzieś dalej na
    wycieczkę i na skrzyni z 1.0 będziesz się wlókł prawym pasem 90 km/h. A na tej z 1.3
    sobie spokojnie 130-140 polecisz na przyzwoitych obrotach. A jeżeli chodzi o
    przyśpieszenie to cóż z tego, że krótsza skrzynia na jakimś tam biegu lepiej się
    zbiera? Przy dłuższej skrzynio po prostu dajesz jeden bieg niżej i masz to samo. Jak
    sie ma 5 biegów to jednak warto aby ten ostatni był długi..

nie jezdze szybciej niz 90km/h a jesli jezdze to bardzo rzadko i w nocy, bo po miescie ; |
    a trase mam raz w miesiacu, wiec powinienem dać radę

A nie chce mi sie szukac na allegro i jezdzic kawal drogi po nia, dodatkowo przeplacać, biore co jest

• Użytkownik archiwalny

jezdzilem skrzynia 1.3 8v i wkladalem 5 bieg w 2-3 osoby przy 100km\h i auto zwalniało z predkosci jaka mialem wiec musialem dodatkowo naciskac pedał gazu. Nie wiem czy ona jest oszczędniejsza .

Jest fajna jak masz mocne i sprawne auto a w trasie jedziesz sam bez wiatru wtedy swiftem mozna jechac 140km\h przy obrotach typu 3.5tys rpm

autor tematu porusza sie po warszawie wiec nikt normalny na skrzyni od 8v nie wklada 5 biegu przy 80.. Na litrze sie da i tez bedzie ok. Do 100km\h nadal bedzie oszczedna i duzo szybsza.

• Użytkownik archiwalny

No jeżeli zawęzić obszar rozmyślania nad skrzynią do tego, że jest używana prawie wyłącznie do jazdy po mieście to się zgodzę, że lepiej krótką z 1.0. Nie wiedziałem tego, że kolega tylko koło komina jeździ.

• Użytkownik archiwalny

No jeżeli zawęzić
    obszar rozmyślania nad skrzynią do tego, że jest używana prawie wyłącznie do jazdy
    po mieście to się zgodzę, że lepiej krótką z 1.0. Nie wiedziałem tego, że kolega
    tylko koło komina jeździ.

no głównie kominy

Log in to reply