[1.3 8V] Przeróbka aparatu zapłonowego i odcięcie zapłonu

• Użytkownik archiwalny

Ostatnio przeczytałem takie coś:

Charakterystyka przebiegu momentu obrotowego jest zależna od charakterystyki wyprzedzania zapłonu przez aparat zapłonowy

A więc: Jeżeli udało by się przerobić aparat zapłonowy tak, aby potrafił na wysokich obrotach (6k rpm) zwiększyć kąt wyprzedzenia jeszcze o pare stopni, to teoretycznie powinien zwiększyć się na tych obrotach moment obrotowy, a co za tym idzie moc. Tylko teraz pytanie: co i jak i czy ktoś tego próbował???

I drugie pytanie: Gdzie w suzi jest odcięcie zapłonu??? Ciężarek w aparacie, czy elektronika, czy jeszcze coś innego???

• Użytkownik archiwalny

Ostatnio przeczytałem takie coś:
    Charakterystyka przebiegu momentu obrotowego jest zależna od charakterystyki wyprzedzania
    zapłonu przez aparat zapłonowy
    A więc: Jeżeli udało by się przerobić aparat zapłonowy tak, aby potrafił na wysokich obrotach
    (6k rpm) zwiększyć kąt wyprzedzenia jeszcze o pare stopni, to teoretycznie powinien
    zwiększyć się na tych obrotach moment obrotowy, a co za tym idzie moc. Tylko teraz pytanie:
    co i jak i czy ktoś tego próbował???
    I drugie pytanie: Gdzie w suzi jest odcięcie zapłonu??? Ciężarek w aparacie, czy elektronika,
    czy jeszcze coś innego???

od mk2 steruje tym komputer.
    W mk1, a dokladnie w GTi, bylo sterowane podcisnieniem na aparacie zaplonowym.

• Użytkownik archiwalny

od mk2 steruje tym komputer.
    Steruje odcięciem??? czy wyprzedzeniem zapłonu?
    W mk1, a dokladnie w GTi, bylo sterowane podcisnieniem na aparacie zaplonowym.
    Wiem że komputer wprowadza korektę kąta wyprzedzenia zapłonu, ale przy dodaniu gazu kąt wyprzedzenia wychodzi poza skalę... I to mnie trapi, czy to ECM steruje wyprzedzeniem zapłonu na wys. obrotach, czy to jest sterowane mechanicznie...

• Użytkownik archiwalny

czy to ECM steruje wyprzedzeniem
    zapłonu na wys. obrotach, czy to jest sterowane mechanicznie...

ECM.

• Użytkownik archiwalny

ECM.

No to najwyższy czas w nim trochę pogrzebać:D Da się go jakoś przemapować? Czy będzie trzeba grzebać lutownicą?

Log in to reply