Regulacja świateł w favoritce


 • Użytkownik archiwalny

  Witam, mam problem z regulacją świateł w moim faworku. Pomimo że pokrętło obraca się światła nie zmieniają swojego położenia. W książce Jałowieckiego (mam wydanie drugie) nic nie pisze na temat usterek ani konserwacji tego mechanizmu. Jest tylko wzmianka że to jest układ hydrauliczny. Przy wyciąganiu licznika przyjrzałem się temu dokładniej i według moich spostrzeżeń jest chyba za mało płynu w tych wężykach które idą od pokrętła do siłowników przy reflektorach. Da się tam jakoś dolać płynu? a jeśli tak to jakiego, ile i którędy? Pozdrawiam


 • Użytkownik archiwalny

  Nikomu to chyba nie działa, bardzo awaryjna część. Najlepiej byłoby wymienić na sterowanie elektryczne z innego auta albo kupić nowy zestaw hydrauliczny. Żeby to naprawić trzeba by znaleźć nieszczelność i po sklejeniu może uda się uruchomić. Czytałem że ktoś tak zrobił a płynu dodał strzykawką. Płyn chyba najważniejsze żeby nie zamarzał. Oficjalnie ta część nie jest do naprawy więc i nie piszą jak naprawiać ani jaki płyn do tego. Mnie się z tym nie chciało bawić, na przeglądach nikt tego nie sprawdza, a jeździ i tak zwykle jedna czy dwie osoby.


 • Użytkownik archiwalny

  Dzięki za odpowiedź:) Skoro nie da się nic z tym zrobić to trzeba będzie poszukać tanich siłowników elektrycznych a sterowanie już sobie dorobię.


 • Użytkownik archiwalny

  U mnie też nigdy nie działało, więc nigdy nie używałem...


Log in to reply