Reklamacja / gwarancja opony Dębica.


 • Admin

  Ostatnio kupiłem 4 opony nowe Dębica Passio do mojego Ticusia. Wszystko cacy, opony sobie chwale, ale wystapil problem z jedna opona. Tj. wyskoczyły mi dwa druciki w bocznej ścianie. Nie ma żadnego bąbla ani innych objawów, tylko te druciki. Czy ktoś z Was przerabiał reklamowanie opony? Mam ją od razu ściągnać i oddać do sklepu (Tesco :/) czy jechać do jakiegoś serwisu gwarancyjnego Dębicy i tam mi ją ściągną?


 • Użytkownik archiwalny

  Do serwisu - w Tesco zabiora opony i co zalozysz na fele ? No chyba, ze masz jeszcze zapasy. A te druciki to masakra, kord pekl.


 • Użytkownik archiwalny

  Bo w marketach się kupuje pomidory, a nie opony. Ale pytanie mam - Passio 1, czy 2?

  Zgłoś się do Tesco, zapytaj o warunki reklamacji opony. W ramach umowy z jakimś zakładem, zakładali Ci je bezpłatnie? Jeśli nie, to chyba mało który zakład oponiarski podejmie się wymiany opon marketowych. Chyba że Dębica w ramach swojej gwarancji wymienia również marketówki.


 • Admin

  Bo w marketach się kupuje pomidory, a nie opony. Ale pytanie mam - Passio 1, czy 2?
  Zgłoś się do Tesco, zapytaj o warunki reklamacji opony. W ramach umowy z jakimś zakładem,
  zakładali Ci je bezpłatnie? Jeśli nie, to chyba mało który zakład oponiarski podejmie się
  wymiany opon marketowych. Chyba że Dębica w ramach swojej gwarancji wymienia również
  marketówki.

  A dlaczego mialaby nie wymieniac? Normalny sklep jak kazdy inny. Dzwonil do mnie facet z GoodYeara i powiedzial co i jak. Albo oddaje sie opone do Tesco i czeka dwa tygodnie az Tesco zawiezie kurierem je do nich. Potem oni badaja opone i stwierdzaja - wymiana albo zwrot do klienta na jego koszt. Albo do zakladu oponiarskiego (podal mi adres jednego w moim poblizu, ktory chetnie sie podejmie bo jak powiedzial "wlasciciel liczy, ze potem pan przyjedzie kupic inne opony, albo wymienic na zime". I jak sie podejmie to oni badaja wstepnie opone i z protokolem wysylaja kurierem do GoodYeara.

  Takze - zadna roznica. A przeplacac za ten sam towar, tylko dlatego zeby kupic w Serwisie to ja dziekuje.

  Tylko wszystko pal licho, bo zgubilem paragon, mam tylko karty gwarancyjne <img src="/images/graemlins/zakrecony.gif" alt="" />


 • Użytkownik archiwalny

  A przeplacac za ten sam towar,
  tylko dlatego zeby kupic w Serwisie to ja dziekuje.
  Tylko wszystko pal licho, bo zgubilem paragon, mam tylko
  karty gwarancyjne

  ja swoich opon w tesco bym raczej nie dostal <img src="/images/graemlins/rotfl.gif" alt="" />
  Dodatkowo kupujac tam caly czas, mam wieksze upusty i gratisy ... dodatkowo cena jak najbardziej normalna ... wszystko zalezy od serwisu ...


 • Użytkownik archiwalny

  ja swoich opon w tesco bym raczej nie dostal

  Nie mów, że trzynastek w tesco nie mają? <img src="/images/graemlins/tongue.gif" alt="" />


 • Użytkownik archiwalny

  Nie mów, że trzynastek w tesco nie mają?

  sam masz 13 ... <img src="/images/graemlins/hahaha.gif" alt="" /> <img src="/images/graemlins/rotfl.gif" alt="" /> • ... Czy ktoś z Was przerabiał reklamowanie opony? Mam ją od razu ściągnać i oddać do
  sklepu (Tesco :/) czy jechać do jakiegoś serwisu gwarancyjnego Dębicy i tam mi ją ściągną?

  Kilka lat temu kupiłem 4xDębica Navigator 185/65 R14 i niestety po ok. dwóch miesiącach zaczęło lekko telepać samochodem. Pojechałem do warsztatu, gdzie kupiłem te opony i mimo dożywotniej gwarancji sprzedawca powiedział, że są olbrzymie problemy właśnie z Dębicą, bo producent praktycznie zawsze zwala winę na użytkownika i z jego doświadczenia naprawdę nielicznym przyznają rację. Producent powołuje biegłego i ten stwierdza winę.
  Nie miałem ochoty się bawić w takie coś, szczególnie że w przypadku orzeczenia winy użytkownika musiał bym ponieść całość kosztów.
  Skończyło się na dokładnym wyważeniu i przełożeniu feralnych opon na tylna oś, gdzie "telepanie" było prawie nieodczuwalne. Tak przejeździłem 7 lat i teraz wymieniłem te 2 trefne opony na nowe. Pozostałe dwie, jeszcze z niezłym bieżnikiem nadal jeżdżą i sprawuję się w miarę dobrze.


Log in to reply