Remont domku na działce • Pytanie z cyklu: czy jest na sali... budowlaniec?

  Domek, który jest na zdjęciu został zbudowany ok. 25 lat temu. Nie był remontowany tylko co jakiś czas odmalowywany na nowo. Przez ostatnie 7 lat stał i niszczał, osoba, która tam na wakacje przyjeżdżała nie miała już siły nim się zajmować.

  Obecnie chciałbym się z bratem zająć tym domkiem, aby doprowadzić go do dawnej świetności.

  Niestety, wygląda to jak na poniższych zdjęciach.

  Domek stoi na skarpie wiślanej więc mniemam, że pęknięcia powstały z powodu osuwania się jego w kierunku Wisły. Co powinienem zrobić, aby pęknięcia przestały się pojawiać lub pojawiały się w mniejszym stopniu? CO zrobić, aby zniwelować tę sporą dziurę z tynku, który odpadł? Czy trzeba zrzucać cały tynk czy tylko w kawałku i podreperować to?

  Jak widać na zdjęciu - domek zbudowany jest z pustaków, fundamenty z tego co pamiętam to kamienie z okolicznych pól. Budynek nie jest podpiwniczony.

  I zdjęcia: • Ja prawdopodobnie użyłbym siatki i zatarłbym klejem do styropianu (stosowanym przy ociepleniach). Siatka powinna spowolnić pękanie tynku. • Ja prawdopodobnie
  użyłbym siatki i zatarłbym klejem do styropianu (stosowanym przy ociepleniach).
  Siatka powinna spowolnić pękanie tynku.

  To może lepiej zrzucić cały tynk jaki jest, siatką pęknięcia naprawić i do zamiast ponownie rzucić tynk to przykleić/przybić styropian a potem to pomalować? Powinno być przy okazji trochę cieplej w domku? • Najpierw ustal czy sa to uszkodzenia tynku czy ścian , jeśli ścian to będzie potrzebna porada experta

  najpierw odkuj tynk w okolicach pęknięcia tego z ostatniego zdjęcia

  piszesz o niestabilnym gruncie , nie oszczędzaj na oględzinach , żeby ci sie inwestycja na głowę nie zawaliła

  Ocieplenie wpłynie pozytywnie na efekt wizualny jednak nie wiadomo czy rozwiąże problem


 • Użytkownik archiwalny

  przy odparzonym tynkiem nie ma co walczyć.. ja bym radził odkuć to co jest luźne i łatwo odchodzi a następnie zaprawa tynkarska z siatką żeby nie pękało na łączeniach.. przed nałożeniem nowego tynku wszystko gruntować kilka razy dobrym gruntem.. powodzenie operacji to przygotowanie podłoża..
  Co do pęknięć .. może to być tylko powierzchniowe pęknięcie.. ale jak ktoś pisał .. tu tylko ekspert może ocenić czy jest czym się martwić..
  Co do zabezpieczenia.. znajomy na grząskim gruncie (przed wybudowaniem domu) stosował "palowanie" .


Log in to reply