płytki ceramiczne na podłodze drewnianej
-
Witam.Mam problem tego rodzaju jak w temacie.Mam zamiar położyć płytki.Jakie są możliwości i jak to wykonać.Proszę o wskazówki kolegów którzy mieli z tym do czynienia/
-
Napisz coś więcej. Na czym polega "problem"?
-
No właśnie, napisz więcej o sprawie.
Bo jak na razie, to - o ile się domyślam - chcesz na deskach z drewna położyć terakotę, tak? Jeśli tak, to zupełnie tego nie widzę. Podłoże pod płytki musi być zupełnie stabilne i nadawać się do sklejenia z klejem , czyli tylko beton. Deski się nie nadają, bo ciągle "pracują" (gną się pod wpływem obciążenia, zmian wilgotności i temperatury), a do tego nie będą współpracowały z wilgotnym klejem. Jedyna rada to zerwać deski, doprowadzić do porządku i wyrównać podłoże, na to kłaść ceramikę.
-
Witam.Moja małżonka zażyczła sobie płytki na drewnianej podłodze.Podłoga jest w dobrym stanie nie zniszczona.Zerwanie jej nie wchodzi w rachubę.Powstała by duża różnica poziomów miedzy dwoma pokojami.Istnieje opcja położenia płyt MDF by zniwelować pracę desek.Następnie siatka zbrojeniowa pokryta klejem Atlas Plus.A następnie klejone płytki.Poziom tej podłogi po ułożeniu płytek zrównał by się z poziomem drugiego pokoju.Może któryś z kolegów ma inną koncepcje.
-
Witam.Moja małżonka
zażyczła sobie płytki na drewnianej podłodze.Podłoga jest w dobrym stanie nie
zniszczona.Zerwanie jej nie wchodzi w rachubę.Powstała by duża różnica poziomów
miedzy dwoma pokojami.Istnieje opcja położenia płyt MDF by zniwelować pracę
desek.Następnie siatka zbrojeniowa pokryta klejem Atlas Plus.A następnie klejone
płytki.Poziom tej podłogi po ułożeniu płytek zrównał by się z poziomem drugiego
pokoju.Może któryś z kolegów ma inną koncepcje.W zasadzie koncepcja dobra i najczęściej stosowana. Jeszcze istnieje koncepca zerwania podłogi (jeśli jest na legarach) i zrobienie wylewki. Nie wiem, która koncepcja lepsza
-
Istnieje opcja położenia płyt MDF by zniwelować pracę
desek.Płyty MDF? Nie masz na myśli OSB?
-
Płyta mdf jest bardzo chłonna jeśli chodzi o przyjmowanie wilgoci.
A klej jakąś tam swoją wilgotność posiada.Leo dobrze Ci podpowiada. Płyta OSB jest całkowicie odporna na wilgoć. A do tego jest lżejsza. Co prawda jest ciut droższa na m2 ale zdecydowanie lepsza od MDF.
Przykładowe ceny
MDF 18mm gr/ 280cm X 207cm = ok 145zl za arkusz (25zł/m2)
OSB 18mm gr/ 250cm X 125cm = ok 90zł za arkusz (29zł/m2) -
Witam.Moja małżonka
zażyczła sobie płytki na drewnianej podłodze.Podłoga jest w dobrym stanie nie
zniszczona.Zerwanie jej nie wchodzi w rachubę.Powstała by duża różnica poziomów
miedzy dwoma pokojami.Istnieje opcja położenia płyt MDF by zniwelować pracę
desek.Następnie siatka zbrojeniowa pokryta klejem Atlas Plus.A następnie klejone
płytki.Poziom tej podłogi po ułożeniu płytek zrównał by się z poziomem drugiego
pokoju.Może któryś z kolegów ma inną koncepcje.o podłogach na płytach OSB
linko klejach dyspersyjnych
Ja układałem płytki na zwykły klej atlasu jakieś 5-6 mies temu .. co prawda prawie nie użytkuje się tego pomieszczenia ale płytki się trzymają..
z klejem typowo do płyt OSB i płytek miałem doczynienia miesiąc temu .. i uważam że specjalny klej (gotowy do uzycia w wiadrze) który nie jest na bazie cementu jest lepszy..
jak znajdę puszkę po kleju to napiszę nazwę -
Mam tak zrobioną podłogę w kuchni. Jest pomieszczeniem przejściowym i dość często użytkowana.
Płytki były kładzione na kleju. Był chyba z jakimiś domieszkami, bo pisało, że jest elastyczny. Nie pamiętam nazwy.
Pod płytki była płyta OSB 2,5cm, na to grunt i zatarty klej z siatką taką jak do elewacji.
Od lipca 2011 do teraz nie zauważyłem żadnych uszczerbków, nic się nie odkleja, nie pękają fugi ani płytki (coś koło 35x35cm, fuga 3-4mm).
Z minusów, podłoga dudni, tak jak drewniana.
Plus jest taki, że podłoga wydaje się cieplejsza od tej ułożonej na betonie.
Kolega który mi to kładł, mówił, że nie ma prawa się nic dziać.Byłem częściowo zmuszony do takiego rozwiązania. Nie miałem czasu na schnięcie wylewki a i pomieszczenie przejściowe blokowało by inne prace.
-
Mam podobnie w kuchni, płyta osb, jakieś tam dodatki no i klej elastyczny. Po dwóch latach użytkowania nie widziałam ani jednej pękniętej fugi z racji pracy podłogi a co ciekawsze moi budowlańcy (mąż i ojciec) nie dokręcili dobrze chyba podłogi w jednym miejscu i w tym miejscu "płytki" skrzypią więc uczulam na to
między kuchnią a przedpokojem powstała niewielka różnica poziomów (na pewno większa by była gdybyśmy podłogę zrywali) tzn w kuchni jest ciut wyżej (w przedpokoju panele + podkład pod panele troszkę również podwyższył) jednak listwa niwelująca różnicę poziomów spisała się doskonale