Osłona skrzyni biegów (i skąd brać części)


 • Użytkownik archiwalny

  Jakiś czas temu w trakcie jazdy po wertepach moje tico zgubiło osłonę skrzyni biegów, przerdzewiały uchwyty przy śrubach. Mechanik stwierdził że to co z niej zostało jest zbyt pordzewiałe żeby spawać, on nie ma gdzie tego dostać, ale że w sumie można jeździć i bez osłony.
  Ja jednak lubie swoje tico i chciałbym zeby było w 100% sprawne. Zacząłem szperać w necie i faktycznie, wydaje sie że nie ma nigdzie już takiej części, są jakieś archiwalne oferty na aledrogo i katalogi części gdzie figuruje "towaru brak"

  Czy ktoś z forumowiczów orientuje sie gdzie można dostać taką część (najlepiej wysyłkowo, a jak nie to w okolicach wawy) i ile to może kosztować?
  I ewentualnie skąd brać części ogólnie, skoro magazyny wysychają- szroty? • hmmm jak to wygląda bo nie kojarzę żebym miał u siebie kiedyś?

  coś takiego? http://www.fox.rzeszow.pl/B-OSLONA-SKRZYNI-BIEGOW-zam-96318418(4,23843,21504).aspx

  części w tej chwili to fox rzeszów, auto-sam i potak.

  Aczkolwiek jak ostatnio robiłem małe zakupy to wszedłem do normalnego sklepu motoryzacyjnego i kupiłem wszystko co chciałem. • Zawsze możesz popatrzeć na szrotach. U mnie ta osłona nie gniła i osobiście słyszę pierwszy raz o takim przypadku, więc znalezienie jej nie powinno być problemem. Po kupnie ją wyczyścisz, pomalujesz i przeżyje resztę auta .
  A w razie czego, znajdź kogoś kto by Ci taką osłonę dorobił z blachy. To nie jest jakiś skomplikowany element, więc nie powinien to być problem .


 • Moderator

  Tu masz w dobrej cenie
  http://www.polparts.com.pl/oslona-skrzbiegdolna-tic-czarna-p-17144.html

  Robiłem tam zakupy kilka razy, najważniejszy jest numer części, ten po wpisaniu w wyszukiwarkę potwierdza że to ta osłona


 • Użytkownik archiwalny

  Koledzy
  dzięki za porady, zwłaszcza dla Paciora
  osłona zamówiona z polparts


Log in to reply