Stukanie przy gwałtownym ruszaniu oraz na wybojach

• Użytkownik archiwalny

Witam,

Problem jest opisany w tytule tematu. W lewym przednim kole przy gwałtownym ruszaniu coś w zawieszeniu stuka. Byłbym pewniejszy czy to przegub gdyby nie to, że samochód kupiłem jakiś czas temu od kolegi który mi mówił, że z tego co pamięta lewy przegub był wymieniany w jakimś warsztacie ale sam nie jest tego pewien.

tak samo dzieje się gdy jadę po dziurach - są bardzo głośne stuki w tym samym kole. Przy skręcaniu natomiast nie zaobserwowałem nic niepokojącego...

Czy to będzie na 100% przegub czy jest możliwość, że może to być coś innego?

Pozdrawiam

• Moderator

Przegub raczej grzechotałby przy skręconych kołach. Może być np. wahacz, ale w ciemno trudno wyrokować. Najlepiej podjedź na stację diagnostyczną na szarpaki, za dwie-trzy dyszki będziesz pewny co stuka.

• a przy ruszaniu to chyba będzie ten wewnętrzny przegub ?

• Witam,
    Problem jest opisany w tytule tematu. W lewym przednim kole przy gwałtownym ruszaniu coś w zawieszeniu stuka.

Na stacji diagnostycznej powinni Ci dokładnie zlokalizować problem, bo my na odległość możemy tylko gdybać
    Jak przedmówca pisał, taka diagnoza na szarpakach kosztuje ok. 20zł (ja tyle płaciłem)

Log in to reply