CDDWT Paciora- regulacja zaworów, wymiana chłodnicy, uszczelka gaźnika

• Moderator

zakup na złomie za 50zł gaźnika i kompletnego zestawu do elektrycznych szyb,
    jutro podejmę próbę regulacji zaworów czego jeszcze nigdy nie robiłem

Przy każdym hamowaniu ruszeniu skrzypiały mi zawiasy lewych drzwi, ustąpiło pod wpływem wd-40 ale czy to normalne że drzwi "pracują"?? bo mam mieszane uczucia, szczególnie po podróży na sylwestra do Białowieży 3L BMW

ps na szrocie tico - zero rdzy, zero zużycia, dawno nie widziałem tico w takim stanie

czy zakup najtańszej nowej chłodnicy z allegro będzie ok?

• zakup na złomie za
    50zł gaźnika i kompletnego zestawu do elektrycznych szyb,
    jutro podejmę próbę
    regulacji zaworów czego jeszcze nigdy nie robiłem
    Przy każdym
    hamowaniu ruszeniu skrzypiały mi zawiasy lewych drzwi, ustąpiło pod wpływem wd-40
    ale czy to normalne że drzwi "pracują"?? bo mam mieszane uczucia, szczególnie po
    podróży na sylwestra do Białowieży 3L BMW

Pracują, bo tico jest miękką konstrukcją

ps na szrocie tico

• zero rdzy, zero zużycia, dawno nie widziałem tico w takim stanie

A niedawno wątpiłeś w możliwość dobrego zakupu Czasem zanim spotkasz na szrocie, można kupić od kogoś do jazdy dobry egzemplarz

czy zakup
    najtańszej nowej chłodnicy z allegro będzie ok?

Daj link, zobaczymy, ale te najtańsze to pewnie chińskie jakieś

• Moderator

A niedawno wątpiłeś
    w możliwość dobrego zakupu Czasem zanim spotkasz na szrocie, można kupić od kogoś
    do jazdy dobry egzemplarz

Naprawdę nie wiem jak takie tico na szrocie mogło skończyć,
    ja z kolei części wymontowałem u znajomego złomiarza z takiej dziwnej wersji, fotele i boczki z DX a reszta wnętrza + katalizator z wersji późniejszych, odpaliłem i sprawdziłem sprawność gaźnika

chłodnica taka http://allegro.pl/chlodnica-wody-z-korkiem-daewoo-tico-nowa-i2878869392.html wiem że chińskie nie zawsze pasują do auta do którego powinny na szrocie za używkę 50zł krzykneli i nie wiem co bardziej się opłaca

• Naprawdę nie wiem
    jak takie tico na szrocie mogło skończyć,

Zdarza się, że ktoś pozbywa się kłopotu, czyli niepotrzebnego już auta w taki właśnie sposób

ja z kolei części
    wymontowałem u znajomego złomiarza z takiej dziwnej wersji, fotele i boczki z DX a
    reszta wnętrza + katalizator z wersji późniejszych, odpaliłem i sprawdziłem
    sprawność gaźnika

Też myślałem o fotelach z DX-a, bo są wygodniejsze, ale zastanawiam się też nad swapem foteli z innego auta

chłodnica taka
    http://allegro.pl/chlodnica-wody-z-korkiem-daewoo-tico-nowa-i2878869392.html wiem że
    chińskie nie zawsze pasują do auta do którego powinny na szrocie za używkę 50zł
    krzykneli i nie wiem co bardziej się opłaca

To na bank jakiś chińczyk, cena rzeczywiście powala Ja bym tego nie brał, chyba już lepiej kupić koreański zamiennik, który będzie niewiele więcej kosztował

• Moderator

mam luzem cały komplet siedzeń z dx poza fotelem kierowcy i gdyby ten z złomu był w lepszym stanie to bym go wzioł ale dałem sobie spokój,
    nad chłodnicą jeszcze pomyślę

zastanawiam się czy dobrze w tej temperaturze ustawię zawory, niby to nie mróz ale jednak trochę jest chłodno

• Użytkownik archiwalny

Ja myślę że z chłodnicą jest luzik. Co do zaworów to prosta robota ale ubezpiecz się przyjacielu w nową uszczelkę pokrywy chyba że jesteś pewny że owa jest cała, ewentualnie ubezpiecz się w silikon wysokotemperaturowy, można kupić w sklepach moto i dobrych marketach w małych tubkach. Wiesz w razie jak nie ubezpieczysz się w uszczelkę to awaryjnie możesz uszczelnić tym silikonem. Przy ustawianiu odkręć świece będzie luźniej obracał się rozrząd. Pokrywę dokręcaj na przemian i kluczem dynamometrycznym albowiem pokrywy są kruche.
    Miecho tak wydaje, że o tym wie. ;-]

Chyba trzeba rozgrzać z resztą księga podaje dane przy zimnym jak i ciepłym.

• Ja myślę że z
    chłodnicą jest luzik. Co do zaworów to prosta robota ale ubezpiecz się przyjacielu w
    nową uszczelkę pokrywy chyba że jesteś pewny że owa jest cała, ewentualnie ubezpiecz
    się w silikon wysokotemperaturowy, można kupić w sklepach moto i dobrych marketach w
    małych tubkach. Wiesz w razie jak nie ubezpieczysz się w uszczelkę to awaryjnie
    możesz uszczelnić tym silikonem. Przy ustawianiu odkręć świece będzie luźniej
    obracał się rozrząd. Pokrywę dokręcaj na przemian i kluczem dynamometrycznym
    albowiem pokrywy są kruche.
    Miecho tak wydaje,
    że o tym wie. ;-]

Tak, ale moja pokrywa pękła pomimo dokręcania we właściwy sposób (no może poza użyciem klucza dynamometrycznego) Pod pokrywę wystarczy sama nowa uszczelka, bez silikonu

Chyba trzeba
    rozgrzać z resztą księga podaje dane przy zimnym jak i ciepłym.

Książka napraw dopuszcza regulację na zimnym lub ciepłym silniku - niska temperatura raczej nie przeszkadza, byle chyba nie za niska (czyli jakiś mróz).

• Moderator

uszczelkę wsześniej już dorwałem na allegro za 8zeta z wysyłką
    jestem po regulacji ale chyba coś spiepszyłem bo słyszę teraz to dopiero klekot, chyba trzeba będzie jeszczeraz tam zajrzeć

• koło pasowe w pozycji "0" jest w położeniu co dwa obroty,zamiast ZS otwiera się ZW u Ciebie i na odwrót.
    Nic strasznego jak tylko na chwile odpaliłeś silnik,pokrywa do góry 30 min i będzie git.

Zawsze mogło być gorzej,ja kiedyś tak rozrząd złożyłem :D:D.

• Moderator

koło pasowe w
    pozycji "0" jest w położeniu co dwa obroty,zamiast ZS otwiera się ZW i na przemian.

ja ustawiałem według sposobu Stacha znalezionego na forum, czyli rozprężona sprężyna zaworu ssącego danego cylindra i regulacji ssącego i wydechowego jednocześnie,
    idę go jeszcze posłuchać a jak trzeba to zrobię właśnie tak jak piszesz

• jak potrzebujesz szybkiej wiedzy to na gg zapraszam,rozrysuje łopatologicznie.

• Moderator

potrzebuję ale nie mam gg na linuksie usawiłem koło pasowe w pozycji 0, w tej chwili mam luz na 2 cylindrze na obu zaworach i w 3 na zaworze ssącym, czy to właśnie te zawory powinieniem teraz ustawić? a po następnym obrocie pozostałe?

znalazłem pdf trzeciaka tam trochę jaśniej napisane niż u Ossowskiego

• Moderator

no i Tomasz wszystko mi ładnie i przejrzyście rozpisał za co jestem mu ogromnie wdzięczny regulacja ze względu na pogodę musi poczekać do jutra

• Nie ma problemu,po to właśnie ktoś mądrzejszy stworzył ten kącik aby pomagać i dzielić się wiedzą odnośnie tego autka.Dla nas to czysta przyjemność że można pomóc.
    pozdro

• Moderator

wymiana chłodnicy

ustawienie zaworów - miał być foto manual ale przy tej pogodzie kompletnie zapomniałem o aparacie raz deszcz raz grad itp

wymiana gaźnika - trzeba było ustawiać na nowo bo miał za wysokie obroty, później gasł po lekkim dodaniu gazu, jest już ok ale muszę ponownie to sprawdzić na zimnym silniku

zostaje wymiana łożyska i końcówki drążka kierowniczego a potem w polske

• a zbieżność???

• Moderator

a zbieżność???

będę cudował żeby obyło się bez jeżeli nowa końcówka będzie miała identyczną długość to powinno się udać..

• będę cudował żeby
    obyło się bez jeżeli nowa końcówka będzie miała identyczną długość to powinno się
    udać..

A przekonasz się czy jest dobrze po widoku zjechanych opon

• Moderator

A przekonasz się
    czy jest dobrze po widoku zjechanych opon

nie kracz

nie pochwaliłem się ale uszczelkę pod gaźnik wycinałem sam z kartonu

• Oby z czasem nie zaczęła przemakać... Swoją droga zbieżność zawsze robić trzeba, bo wymianie części układu kierowniczego...

Log in to reply