Nakrętki do kół z matiza • Witam.
  Ostatnio zakupiłem felgi z matiza i chciałem je założyć do tico.
  Okazało się, że oryginalna nakrętka z tico dość nie pewnie mocuje koło.
  Po prostu nakrętki posiadają zbyt mały stożek.
  Na allegro znalazłem nakrętki z większym stożkiem ale są bardzo drogie.

  Czy ktoś przerabiał ten temat? Ma jakiś pomysł na zminimalizowanie kosztów? • wulkanizacja - może będą coś mieli, szrot i z jakiegoś auta z tym samym gwintem a większym stożkiem? • Z tego co wiem to mogą pasować z Tavri, ale jest tego bardzo mało na złomach
  Jeszcze jakieś inne propozycje? • Z tego co wiem to
  mogą pasować z Tavri, ale jest tego bardzo mało na złomach
  Jeszcze jakieś inne
  propozycje?

  Ja brałem po 3,50 czy jakoś tak z jakiejś firmy - te z powiększonym stożkiem. Nie widziałem innej opcji, a zrobili mi rabat Jak znajdę paragon, dam info

  EDIT: Znalazłem paragon PHU Juwipol Jerzy Piekarski, Równoległa 63, Częstochowa, nr tel. 34 366-29-66.


 • Użytkownik archiwalny

  Ja też kupowałem felgi alu od matiza AEZ i dostałem fajny komplet śrub plus zabezpieczenia no i musiałem to sprzedać za grosze bo do tico nie pasowały.
  Śruby kupiłem nówki na allegro a kosztowały sporo bo ko 110zł z wysyłką ale może teraz taniej jest. Śruby były powiększone na klucz 19 chromowane. Trzeba szukać używek bo na złomie się nie dostanie raczej bo teraz większość samochodów ma szpilki i takie łatwo dostać nawet nowe za małą kaskę.


 • Użytkownik archiwalny

  No ja z kolei zakupiłem na allegro nakrętki z większym stożkiem do kół alu klucz 17 i chromowane bodajże 5 zł za sztukę i wyszło mnie to z przesyłką coś 90 zł. A do stalowych z matiza dałem dorobić nakrętki na klucz 19 u tokarza. I to mnie kosztowało koło 40 zł. • Już mam nakrętki do kół z matiza.

  Z racji tego, że nie mogłem takich nakrętek nigdzie znaleźć, jedynie w jednym ze sklepów internetowych znalazłem za 5 zł/sztuka cały czas kombinowałem co tu wymyśleć.
  I wpadłem na pomysł na zrobieniu nakrętek ze szpilek do przykręcania kół do malucha.
  Miałem 16 sztuk takich szpilek w garażu.
  W pracy udało mi się wywiercić w tych nakrętkach centrycznie otwór 8,8, następnie odciąć nagwintowaną część szpilki (od razu za stożkiem) i w końcu nagwintowałem nakrętki M10x1,25.

  Koszt to czteropak dla tokarza
  Nakrętki są idealne, mają duży stożek i są na klucz 19.

  Jak ktoś ma takie możliwości jak ja to można wiele zaoszczędzić


Log in to reply