Stale włączający się wentylator.


 • Użytkownik archiwalny

  Witam! Szukałem odpowiedzi na mój problem na forum, ale nie znalazłem, dlatego zakładam nowy temat.
  Moje pytanie (problem) jest następujący: moje tico podczas stania w korkach bardzo się grzeje. Silnik, gdy jest już rozgrzany do właściwej temperatury tj. lekko przekraczającej pierwszą kreskę strasznie szybko przechodzi do temperatury na środku wskaźnika. Potem wszystko dzieję się dobrze tzn. wentylator się włącza i temperatura powraca do początkowej, ale po ok. 2 minutach znowu silnik się grzeje do temperatury na środku wskaźnika i ponownie wentylator chłodzi.
  Niby wszystko dobrze, ale czy u was też tak często włącza się wentylator podczas stania w korkach, niezależnie od tego czy jest zima czy lato?
  Jest to o tyle denerwujące, że przy włączonym wentylatorze całe tico drży i trzeba go przytrzymywać na gazie.
  Proszę o opinię.
  Ps. Mam LPG, wymieniłem już: pompę wody, pasek rozrządu, termostat, filtr powietrza, świece, kable WN, kopułkę, palec, regulowałem zawory, jest nowy płyn w chłodnicy, zawór pcv.


 • Użytkownik archiwalny

  Zmień dźwignie na puszcze na summer


 • Użytkownik archiwalny

  to nie wina dźwigni, już kiedyś tak próbowałem i na winter i summer i nic. Jakieś dalsze pomysły?


 • Użytkownik archiwalny

  to nie wina
  dźwigni, już kiedyś tak próbowałem i na winter i summer i nic. Jakieś dalsze
  pomysły?

  Albo wadliwy termostat (tak tak, ten nowy), albo zapowietrzony układ chłodzenia (po wymianie płynu). • Jak mnie pamięć nie myli, to jeszcze nigdy w zimie nie włączył mi się wentylator. • Jak mnie pamięć nie
  myli, to jeszcze nigdy w zimie nie włączył mi się wentylator.

  Jak mnie pamiec nie myli, mamy juz wiosne Jest juz dosc cieplo, mi w ruchu miejskim tez sie juz wlacza wentylator. • Jak mnie pamiec nie
  myli, mamy juz wiosne Jest juz dosc cieplo, mi w ruchu miejskim tez sie juz
  wlacza wentylator.

  Miechomiecho wiem, że już jest wiosna i parę razy miałem okazję słyszeć pracę wentylatora. Jednak w zimach które moje Tico przeżyło nie pamiętam by włączał mi się wentylator;)


 • Użytkownik archiwalny

  Ja bym polecił sprawdzić czujnik termiczny wentylatora. Mi dawniej włączał się częściej wentylator, szczególnie po zgaszeniu silnika. A potem już jak się właczył to już nie przestawał chodzić wiatrak. Po prostu padł ten czujnik. Kupiłem na allegro oryginał za 30zł bo w sklepach za zamienniki wołali ok 50zł.


 • Użytkownik archiwalny

  Miechomiecho wiem,
  że już jest wiosna i parę razy miałem okazję słyszeć pracę wentylatora. Jednak w
  zimach które moje Tico przeżyło nie pamiętam by włączał mi się wentylator;)

  Mi sie pierwszy raz wentylator włączył po zimie koło połowy marca jak stałem w korku. To normalne jak temp. są już w granicach +15 i więcej. Stojąc z korku nie mamy chłodzenia powietrzem jakie łapie auto podczas jazdy. Dobrze sprawdzić jeszcze stan płynu chłodniczego bo jak jest stary to już słabiej się schładza autko. • Miechomiecho wiem,
  że już jest wiosna i parę razy miałem okazję słyszeć pracę wentylatora. Jednak w
  zimach które moje Tico przeżyło nie pamiętam by włączał mi się wentylator;)

  W zimie mi sie tez to nie zdarzalo


 • Użytkownik archiwalny

  Ja Ci powiem, że to zależy od termostatu bo ja mam dwa termostaty jeden na zimę, który później otwiera a drugi na lato co się wcześniej się otwiera. Jeżeli mam zainstalowany w lato termostat co otwiera się później to w korku też się tak dzieje, że się ciągle włącza wentylator.


 • Użytkownik archiwalny

  Właśnie dzisiaj temperatura +15 stopni i cały czas, non stop wentylator co 2 minuty się włączał po czym temperatura spadała i znowu... Na starym termostacie tak samo było, płyn nowy jest.
  Ten czujnik sprawdzę, poszukam na forum jak to się robi.
  A co myślicie o wymianie filtra oleju wraz z nowym olejem?
  Ps. W zimie to samo mam, postoje w korku i pracuje wentylator...


 • Użytkownik archiwalny

  A co myślicie o
  wymianie filtra oleju wraz z nowym olejem?
  Ps. W zimie to samo
  mam, postoje w korku i pracuje wentylator...

  Zawsze olej z filtrem oleju wymieniam co 10k


 • Użytkownik archiwalny

  A mam do Was takie pytanie: czy czujnik temperatury płynu chłodniczego może się popsuć i jeżeli tak to jak to sprawdzić. Bo raczej czujnik wentylatora nie wchodzi w grę, bo włącza i wyłącza się poprawnie. Nie chcę się bawić w dodatkowe koszty., które mogłyby nic nie wnieść. Proszę o odpowiedź. • Jakiej firmy wstawiłeś termostat?

  Czytającym zwrócę uwagę, że czujnik temperatury wentylatora raczej odpada, bo przecież wskazówka też się podnosi.


 • Użytkownik archiwalny

  Jakiej firmy
  wstawiłeś termostat?
  Czytającym zwrócę
  uwagę, że czujnik temperatury wentylatora raczej odpada, bo przecież wskazówka też
  się podnosi.

  Dokładnie tak, czujnik temperatury wentylatora odpadnie bo jak powiedziałem włącza się kiedy wskazówka dojdzie do połowy i wyłącza schładzając silnik do poprawnej temperatury. Tylko nurtuje mnie to grzanie się silnika. Teraz to jest masakra przy około 20 Stopniach...

  Termostat mam jakiejś polskiej firmy chyba MERA Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe Sp. z o.o. z Białegostoku. Tak jak dobrze pamiętam to mam ten. Tylko na poprzednim termostacie było to samo, z tą różnicą, że teraz silnik znacznie szybciej się nagrzewa.

  Ponawiam pytanie czy czujnik temp. płynu chłodzącego może się popsuć i jak to sprawdzić oraz ewentualnie czy jest gra warta świeczki w moim przypadku?
  Dziękuję za odpowiedzi.


 • Użytkownik archiwalny

  A moim zdaniem "ten typ tak ma". Wszystko zależy od temp. na zew. i wielkości korka. Ja miałem tak bardzo często stojąc w korkach we Wrocławiu. Wystarczało, ze korek "puścił", autko podczas jazdy było dodatkowo chłodzone przez powietrze ( tzw. wiatr własny). Tak naprawde w każdym aucie w korku może wzrosnąć temperatura. W nowych autach tak tego nie odczuwamy. Ale pamietajmy, ze technologicznie tico to początek lat 90


 • Użytkownik archiwalny

  Raczej ten typ tak niema, fakt że tico grzeją się zdeka za szybko ale ... jeśli wentylator włącza Ci się baaardzo bardzo szybko a wskaźnik temperatury jest ledwo podniesiony możliwe że masz strzeloną uszczelkę pod głowicą i spaliny w moment gotuja ci wodę. 2 mozliwa przyczyna ubity włącznik termiczny wentylatora, znajduje sie on od dołu na obudowie termostatu, mój włącza wentylator przy 95 stopniach mozliwe że twój robi to szybciej, czasami zdarzają się włączniki przy 85. 3. ubity przekaźnik wentylatora (za lewą lampą) może gostawać przebicia i włączać wentylator, nie musi być w tym przypadku uwalony czujnik włączający. mam nadzieje że pomogłem. pozdrawiam. ps na termostat bym nie stawiał bo czy puści ciepłą wodę szybciej czy później i tak temperatura musi dojśc do tych powiedzmy 95 st.


 • Użytkownik archiwalny

  Znaczy jak napisałem wcześniej wentylator włącza się kiedy temperatura płynu osiągnie 95 stopni. Schładza silnik i powraca do temperatury poprawnej po czym po 2 minutach znowu i tak w kółko
  A proszę mi napisać dlaczego temperatura płynu chłodzącego tak szybko wzrasta, jaka może być przyczyna?


 • Użytkownik archiwalny

  Znaczy jak
  napisałem wcześniej wentylator włącza się kiedy temperatura płynu osiągnie 95
  stopni. Schładza silnik i powraca do temperatury poprawnej po czym po 2 minutach
  znowu i tak w kółko

  Możliwe że ten termostat który wstawiłeś jest niesprawny albo płyn w chłodnicy już nie ma właściwości chłodzących.


Log in to reply