Kontrolka swiatła drogowego w liczniku

• Użytkownik archiwalny

Witam.

Mam malutki problem nie działa mi kontrolka od świateł mijania w liczniku.
    Licznik wykręciłem, sprawdziłem czy to nie aby żaróweczka winna.
    Sprawdziłem bezpieczniki wszystkie i wszystko ok.
    I na tym moja wiedza się skończyła.
    Pomocy.

• Użytkownik archiwalny

Jak wymontujesz żarówke to zobacz miernikiem czy tam prąd jest.

Może być zaśniedziały styk żarówki/bezpiecznika lub uszkodzony kabel co idzie do gniada na żarówke.

• Użytkownik archiwalny

No jest problem bo takiej żaróweczki nigdzie nie ma. Jest kontrolka ale od drogowych a od mijania tak w tico jak i w matizie fabrycznie nie ma w liczniku.

• Użytkownik archiwalny

Prądu nie ma. Styk nie jest zaśniedziały z tego powodu nawet cały licznik odkręciłem , a nie tylko samą zaróweczkę.
    Tylko nie wiem gdzie dalej szukać przyczyny.
    Zastanawiam się czy gdzieś przełączniku swiateł może jest jakiś specjalny kabelek co idzie do licznika ?

• Admin

Na pewno masz na myśli kontrolkę świateł mijania?

• Użytkownik archiwalny

Przepraszam bardzo, Światła drogowe (zwane także czasem szosowymi albo długimi)
    Niebieska kontrolka była kiedyś a teraz ciemność

• Użytkownik archiwalny

Cytat:

Przepraszam bardzo, Światła drogowe (zwane także czasem szosowymi albo długimi) Niebieska kontrolka była kiedyś a teraz ciemność

Gdy trzymasz przełącznik do siebie też nie świeci kontrolka "długich" ? Popatrz czy ścieżka nie jest przerwana,
    sprawdz żarówkę gdzie indziej czy woogóle świeci,

• Użytkownik archiwalny

Gdy trzymasz
    przełącznik do siebie też nie świeci kontrolka "długich" ? Popatrz czy ścieżka nie
    jest przerwana,
    sprawdz żarówkę
    gdzie indziej czy woogóle świeci,

Drogowe sie włacza pchając dźwignie od siebie w kierunku kierownicy .

• Użytkownik archiwalny

Drogowe sie włacza pchając dźwignie od siebie w kierunku kierownicy .

Wiadomo, że się włącza od siebie do przodu, trzeba sprawdzić wszystkie potencjalne możliwości. Do siebie jest to świecenie na krótko...

• Użytkownik archiwalny

Jak wymontujesz żarówke to zobacz miernikiem czy tam jest prąd.
    Jeżeli nie ma sprawdź na bezpiecznikach (po lewej stronie pod deską rozdzielczą koło głosnika.
    Może być zaśniedziały styk żarówki/bezpiecznika lub uszkodzony kabel co idzie do gniada na żarówke.

• Użytkownik archiwalny

Działa, wystarczyło tylko rozkręcić „kopułkę” pod kierownicą, poodciskać kabelki, wszystko przy okazji nasmarowałem (przełączniki od migaczy świateł itd.) i działa .

Przy okazji wpadłem na wspaniały pomysł żeby zrobić amatorskie zabezpieczenie przed złodziejami np. zrobić przełącznik który by odcinał dopływ prądu do rozrusznika.
    Może mnie ktoś już uprzedził mi podpowie w którym kabelku zrobić przełącznik ?

• Użytkownik archiwalny

Zmień tytuł wątku na poprawny

• Użytkownik archiwalny

Działa, wystarczyło
    tylko rozkręcić „kopułkę” pod kierownicą, poodciskać kabelki, wszystko
    przy okazji nasmarowałem (przełączniki od migaczy świateł itd.) i działa .

Fajnie że udało Ci się doprowadzić do świecenia kontrolki, ale prawdopodobnie nie usunąłeś rzeczywistej przyczyny - gdzieś musi być słabszy kontakt. Dopóki działa to nie ma sensu naprawiać czegoś czego nie widać

Przy okazji wpadłem
    na wspaniały pomysł żeby zrobić amatorskie zabezpieczenie przed złodziejami np.
    zrobić przełącznik który by odcinał dopływ prądu do rozrusznika.
    Może mnie ktoś już
    uprzedził mi podpowie w którym kabelku zrobić przełącznik ?

Z pewnością wielu użytkowników ma takie zabezpieczenia ale na forum może wejść np. złodziej i dlatego nie chwalimy się tym. Może ktoś odezwie się do ciebie na privie.
    Pomysł W razie czego złodziej nie będzie kręcił rozrusznikiem i nie gdy nie uda mu się uruchomić auta przynajmniej nie rozładuje akumulatora

• Użytkownik archiwalny

Dodatkowy wyłącznik prądu w aucie umieszczony w nietypowym miejscu to dobre zabezpieczenie.

Log in to reply