Czym skleić połamamy spojler?


 • Użytkownik archiwalny

  Kilka dni temu jakiś idiota walnął w moje Tico, połamał mój spojler i oczywiście zwiał. Szczęście w nieszczęściu, nie został jakoś poważnie poturbowany, dlatego chciałbym go skleić, a pęknięcia zamalować resztką oryginalnego lakieru, który mi został. Zastanawiam się tylko jakim klejem go potraktować. Wczoraj spróbowałem Ośmiorniczką, ale do dziś nie złapała. Być może zbyt krótko czekałem, dlatego naniosłem klej jeszcze raz i poczekam dłużej. Niemniej chciałbym dowiedzieć się, czy ktoś miał podobne doświadczenia i czy jest jakiś klej, który lepiej zwiąże się z tym materiałem?


 • Użytkownik archiwalny

  Wydaje mi się że ten spojler jest wykonany z żywicy epoksydowej. Więc szukał bym jakiś materiałów mogących wiązać żywice epoksydowa. Najlepiej by było w środek wsadzić jakieś wzmocnienie jakiś kawałek pręt czy rurki. A potem sklejać. Bo inaczej przy jakimkolwiek uderzeniu nawet słabym to pęknie.


 • Użytkownik archiwalny

  Myślę, że poxipol byłby dobry do tego celu, trzeba tylko czymś wzmocnić od środka i skleić, potem papierem ściernym wygładzić i ewentualnie trochę szpachlą ubytki zatkać i pomalować.


 • Użytkownik archiwalny

  Zrób może fotkę to będzie nam łatwiej powiedzieć co najlepiej z tym zrobić bo faktycznie nie mamy pojęcia jak to wygląda.

  I pierwsza sugestia i druga jest dobra. Jeśli on jest pęknięty na pół to na pewno można go odkręcić od klapy wtedy masz dojście aby w jednej części jak iw drugiej zrobić jakieś nawiercenia na wzmocnienie, następnie obydwa elementy skleić i potem wykończyć bądźj eszcze bardziej wzmocnić używając do tego maty szklanej z żywicą.
  Pzdr


Log in to reply