problem z wycieraczkami


 • Użytkownik archiwalny

  Ostatnio u mnie odczepiło się cięgno służące do napędzania wycieraczki kierowcy... sprawa wygląda nieciekawie otóż obrobił się plastik który jest wciśnięty na jakby gałeczkę i wypadł dziś to zamontowałem ale nie wiem czy znowu nie odpadnie...
  czy uda mi się gdzieś dokupić takie cięgno? wolałbym nowe bo na szrocie mogą być już też wyrobione...
  czy ktoś miał podobne przeżycia? • czy uda mi się
  gdzieś dokupić takie cięgno? wolałbym nowe bo na szrocie mogą być już też
  wyrobione...

  Cały mechanizm wycieraczki można kupić na alledrogo (przed chwilą zaglądałem).
  http://allegro.pl/nowy-mechanizm-przedniej-wycieraczki-daewoo-tico-i1362509595.html
  A jeśli już został poruszony ten temat to może ja zadam jeszcze swoje pytanie.

  Od jakiegoś czasu zauważyłem dziwny odgłos pracy wycieraczki, tak jak by coś przeskakiwało-delikatnie stukało. Odgłos ten jest słyszalny przy pierwszej pozycji (włączanie co kilka sekund). Przy trybie HI nie słychać. Jeśli wycieraczki pracują długo to odgłos zanika.

  Mieliście już Panowie taki przypadek? Myślę czy to nie będzie właśnie wyrobiony mechanizm (tuleje)


 • Moderator

  Sprawdź na stronie http://www.wolff.zabrze.stk.net.pl/TicoCzesci/index.htm numer katalogowy tej części. Z tego co widzę ten mechanizm jest pod dwoma numerami 38102A78B00-000 lub 38102A78B10-000 produkcji dwóch różnych firm (Pungsung lub Dongyang). Nie mam pojęcia czy te mechanizmy są zamienne ze sobą, czy też musisz kupić mechanizm tej firmy który już masz w samochodzie. Oba mechanizmy są bez problemu dostępne w sklepach, ale co do ceny to pewnie dobrze byłoby przedzwonić do kilku typowych sklepów, bo ceny znajdywane na stronach przez google znacznie się różnią od siebie (od 35 zł do stukilkudziesięciu).


 • Użytkownik archiwalny

  Ostatnio u mnie
  odczepiło się cięgno służące do napędzania wycieraczki kierowcy...
  czy ktoś miał
  podobne przeżycia?

  Tak, miał

  KLIK - MANUAL


 • Użytkownik archiwalny

  Tak jak pisze chris, polecam manual - świetnie napisany. Sam wymieniałem jakiś czas temu te cięgno właśnie według tego manuala. W hurtowni Daewoo zapłaciłem za mechanizm 70 pln. • Sprawdź na stronie http://www.wolff.zabrze.stk.net.pl/TicoCzesci/index.htm numer katalogowy tej części. Z tego co widzę ten mechanizm jest pod dwoma numerami 38102A78B00-000 lub 38102A78B10-000 produkcji dwóch różnych firm (Pungsung lub Dongyang). Nie mam pojęcia czy te mechanizmy są zamienne ze sobą, czy też musisz kupić mechanizm tej firmy który już masz w samochodzie.

  Mechanizmy nie są zamienne - trzeba kupić wersję, jaką się obecnie ma.


Log in to reply