bynajmniej - przynajmniej

• Nie wiem czemu, ale słowo "bynajmniej" widzę najczęściej na tym forum, a wręcz na tym kąciku.
    I bynajmniej nie jest prawidłowo używane

bynajmniej
    przynajmniej

Leo nie bij

• Użytkownik archiwalny

Bynajmniej ja tego nie zauważyłem

• Nie wiem czemu, ale słowo
    "bynajmniej" widzę najczęściej na tym forum, a wręcz na tym kąciku.
    I bynajmniej nie jest
    prawidłowo używane

Z punktu widzenia jezykoznawcy, sa tu tez inne bledy (stylistyczne o ortograficzne), ale zdarzaja sie one powszechnie i nie ma sensu na nie reagowac, bo niektorzy i tak sie nie naucza

• Admin

Bynajmniej ja tego nie zauważyłem

Przynajmniej Mariuz i ja to widzimy... Choć - bynajmniej - nie jesteśmy jedyni w spostrzeżeniach.

• Użytkownik archiwalny

Z punktu widzenia
    jezykoznawcy, sa tu tez inne bledy (stylistyczne o ortograficzne), ale zdarzaja sie one
    powszechnie i nie ma sensu na nie reagowac, bo niektorzy i tak sie nie naucza

Popieram

• Admin

Z punktu widzenia
    jezykoznawcy, sa tu tez inne bledy (stylistyczne o ortograficzne),

... o "literówkach" nie wspominając...

ale zdarzaja sie one
    powszechnie i nie ma sensu na nie reagowac, bo niektorzy i tak sie nie naucza

Zgadzam się.
    Poza tym: jeśli błędy nie zaburzają komunikacji, zdarzają się komuś raz na jakiś czas i nie jest ich zbyt wiele... da się przymknąć oko. Oby tylko nie przesadzać.

Chociaż z tym "bynajmniej" to Mariuz ma naprawdę rację... Tyle razy zwracana była uwaga, a tu dalej, jak na złość, coraz więcej przykładów błędnego użycia...

• jak na złość, coraz więcej przykładów błędnego użycia...

Przy czym chciałbym zaznaczyć, że przynajmniej ja poza zlosnikiiem praktycznie tego słowa - użytego dobrze, czy źle - nie spotykam

• Admin

Przy czym chciałbym
    zaznaczyć, że przynajmniej ja poza zlosnikiiem praktycznie tego słowa - użytego dobrze, czy źle

• nie spotykam

A ja czasami spotykam się z użyciem tego słowa. Czasami przez młodych ludzi w wieku ok. 16-24 lat. Co ciekawe - prawie zawsze młodzi używają go błędnie.
    Myślę, że to sprawa braku oczytania po prostu. Ktoś jest z książką na bakier, ale spotka się gdzieś (może usłyszy?) "bynajmniej", które bardzo przypomina mu znane już "przynajmniej" - za to jest bardziej egzotyczne, wyrafinowane ... i go używa nie wiedząc nawet, że naraża się na śmieszność.

Log in to reply