Podświetlanie klawisza ogrzewania tylnej szyby i zegarów


 • Użytkownik archiwalny

  Witam!

  Nie podświetla mi się żaden z klawiszy światła przeciwmgielnego, wycieraczki tylnej szyby ani ogrzewania tylnej szyby. Wiem że podświetlany jest tylko klawisz ogrzewania tylnej szyby, ale i ten nie działa. Chciałem wyciągnąć cały przełącznik celem wymiany żarówki ale jak to zrobić?


 • Admin

  Chciałem
  wyciągnąć cały przełącznik celem wymiany żarówki ale jak to zrobić?

  Wsadzić łapę pod deskę rozdzielczą (od spodu lub od strony kierownicy) i wypchnąć włącznik. Można przy tym delikatnie poruszać włącznikiem na boki, jednocześnie pchając go ku wnętrzu kabiny.


 • Użytkownik archiwalny

  Dzięki za pomoc udało się :-)

  Mam jeszcze jeden problem, ojciec często jeździ wieczorami i skarży się że zegary są słabo podświetlone. Czy w zegarach jest więcej niż jedna żarówka? Trudno się dobrać do żarówki/ek?


 • Użytkownik archiwalny

  ojciec często jeździ wieczorami i skarży się że zegary są słabo
  podświetlone. Czy w zegarach jest więcej niż jedna żarówka? Trudno się dobrać do
  żarówki/ek?

  Jak pamiętam w zegarach są dwie żarówki. Jak masz chudą i długą rękę to sięgniesz do żarówek bez zdejmowania zegarów. Jak nie to trzeba odkręcić osłonkę, później bodajże 4 śrubki od zegarów i już je masz. Z tyłu od prędkościomierza jest wciśnięta linka którą trzeba odłączyć.
  Zamiast standardowych żarówek możesz zastosować zamienniki w postaci żarówek LED.


 • Użytkownik archiwalny

  Jak pamiętam w zegarach są dwie żarówki. Jak masz chudą i długą rękę to sięgniesz do żarówek bez
  zdejmowania zegarów. Jak nie to trzeba odkręcić osłonkę, później bodajże 4 śrubki od
  zegarów i już je masz. Z tyłu od prędkościomierza jest wciśnięta linka którą trzeba
  odłączyć.

  Ja swoimi dużymi paluchami też sięgam bez odkręcania zegarów <img src="/images/graemlins/wink.gif" alt="" /> <img src="/images/graemlins/OK.GIF" alt="" />

  Zamiast standardowych żarówek możesz zastosować zamienniki w postaci żarówek LED.

  Autorowi problemu na początek proponuję wyjąć obie żarówki od podświetlenia zegarów i ściągnięcie z nich zielonych koszulek - będzie o wiele jaśniej <img src="/images/graemlins/waytogo.gif" alt="" />


 • Użytkownik archiwalny

  jeśli już mowa o podświetlaniu to ja mam pytanko, w temacie o dłubaniu ktoś pisał że zmieniał żarówkę w podświetlaniu regulacji świateł, te podświetlanie było we wszystkich tico ? bo u mnie nie pamiętam czy było a się nie świeci, no i jak się do tego dobrać <img src="/images/graemlins/smile.gif" alt="" />


 • Użytkownik archiwalny

  u mnie nie pamiętam czy było a się nie świeci, no i jak się do tego dobrać

  U mnie się tam podświetla (tico z 1997) ale jak wymienić tam żarówkę to nie wiem. Ja bym wsadził łapę pod kierownicę i próbował wymacać ten moduł, może da się go wyjąć • U mnie się tam podświetla (tico z 1997) ale jak wymienić tam żarówkę to nie wiem. Ja bym wsadził
  łapę pod kierownicę i próbował wymacać ten moduł, może da się go wyjąć

  Bo tak wlasnie sie go demontuje - on jest na zatrzaskach.


 • Użytkownik archiwalny

  U mnie się tam podświetla (tico z 1997) ale jak wymienić tam żarówkę to nie wiem. Ja bym wsadził
  łapę pod kierownicę i próbował wymacać ten moduł, może da się go wyjąć

  Wczoraj zdemontowałem ten moduł.Można go wypchnąć od ''spodu'',potem odłączyć kostkę z przewodami.Następnie zdemontować przednią część modułu(mocowana jast na dwa zatrzaski) tą ze skalą od 0-3.Potem wyciągnąć mechanizm ze środka,ale uwaga- trzeba delikatnie podważyć(w kierunka na ''zewnątrz") obudowę w mniejscu gdzie oś tego pokrętła w chodzi w obudowę.Oczom naszym ukaże się cały mechanizm: pokrętło(z potencjometrem wewnątrz),kawałek pleksy przezroczystej,podnim zielony kapturek w którym jest ukryta mikro żaróweczka-taka jak do podświetlania paneli radi samochodowych.U mnie żarówka byla ok. ale przerwa była w mniejscu styku laminatów ,tego głownego i tego w który jest wlutowana żarówka,wystarczyło podgrzać lutownicą te dwa punkty lutownicze.Dla pewności wymieniłem ją na nową ,można je kupić w sklepie z częściami elektronicznymi(najlepiej na 15v).


 • Użytkownik archiwalny

  Nie mogłem wymacać więc odkręciłem osłonkę i zegary. Nie mogę jednak ich wyjąć bo nie mogę wyjąć linki prędkościomierza. Próbowałem obracać, ciągnąć ale to na nic, z resztą ledwo tam dłoń wsadziłem.


 • Użytkownik archiwalny

  Nie mogłem wymacać więc odkręciłem osłonkę i zegary. Nie mogę jednak ich wyjąć bo nie mogę wyjąć
  linki prędkościomierza. Próbowałem obracać, ciągnąć ale to na nic, z resztą ledwo tam dłoń
  wsadziłem.

  Rękę wsadź od spodu, od strony pedałów.
  Wtedy złap za linkę i pociągnij za nią - zejdzie.


Log in to reply