Co dziś "dłubałem w Tico" cd -> (2009)

• Dzisiaj wykonalem zaslepke chlodnicy w zderzaku - docialem z blachy i przykrecilem do zderzaka na wkrety. Zaslepilem tez polowe wlotu naprzeciwko kolektora wydechowego. Sprawdzilem i skorygowalem cisnienie opon, sprawdzilem plyny. Tikulc gotowy do drogi (na swieta zrobi kolo 600km) :mikolaj:

• Użytkownik archiwalny

Ja wymieniłem, świece na NGK sprawdziłem, płyny oleje.
    Na nowych świecach od razu trochę lepiej auto śmiga.

• Użytkownik archiwalny

Przeczyszczone złączki w prawym profilu w bagażniku bo kierunkowskaz nie zatrybiał. Nowa niebieska tapicerka :mikolaj:

• Moderator

Przeczyszczone złączki w
    prawym profilu w bagażniku bo kierunkowskaz nie zatrybiał. Nowa niebieska tapicerka :mikolaj:

pochwal się kolejną już przeróbką przymierzam się na przyszły sezon do wymiany tapicerki, narazie poszukuję fajnego materiału.

• Użytkownik archiwalny

clavish, żadna oszczędność kable które łączą kopułkę ze świecami bylo wymienione nie pamiętam co z tym jednym, poprzednie były od nowości i wytrzymały 8 lat i 100 k km.
    Kupiłem zestaw kabli i najzwyczajniej nie pamiętam czy ten jeden też był wymieniony.

A że jest to problem z cewką jestem przekonany na 99%
    1. Problemy z mocą lekką nierówną pracą silnika po wizycie u mechanika (uderzenie w odudowę cewki)
    2. Gorzej odpalał
    3. Lekko nadszarpnięta obudowa + silne mrozy zwiększyły 'szparę' przez którą jest przebicie ...

Chyba zakleję nie ma innego wyjścia

EDIT

Jeżeli kabel cewka -> kopułka był w zestawie to go wymieniłem na 100% po prostu nie pamiętam czy, był czy nie ....

Zakleję i zobaczymy mam poxipol przezroczysty ...

• clavish, żadna
    oszczędność kable

Uwaga nie była skierowana do Ciebie Pisałem o tym, co zastałem w moich samochodach po poprzednich użytkownikach

• Użytkownik archiwalny

clavish, ok

Hmm, nie mam od kogo pożyczyć kabla :|

EDIT

Nie trzeba mieć wcale do tego kabla

Jutro rano odczyszczę i spróbuje ogrzać to miejsce / stopić

• Użytkownik archiwalny

Owinięcie taśmą izolacyjną przewodów na lewo od cewki (przebicia były). Na razie nie szarpie podczas jazdy, może wyeliminowałem problem

• Użytkownik archiwalny

Jak masz az takie przebicia to kable lepiej wymień...

Ja zakleiłem klejem tą dziurę z której iskra wychodziła i narazie git, ale boję sie trochę jezdzić

• Użytkownik archiwalny

W niedziele coś mi zaczęło w kole ocierać, w jedną stronę jechałem było ok, auto na chwile zostawiłem i potem zaczęło się te tarcie, okazało się łożysko do wymiany z przodu, winne było tylko jedno ale wymienione są dwa oczywiście jeszcze przy okazji wymiona żarówka postojowa z przodu by była pod ręką, i teraz muszę kupić drugą to też od razu wymienić.

• Użytkownik archiwalny

W niedziele coś mi zaczęło w
    kole ocierać, w jedną stronę jechałem było ok, auto na chwile zostawiłem i potem zaczęło się
    te tarcie, okazało się łożysko do wymiany z przodu, winne było tylko jedno ale wymienione są
    dwa oczywiście jeszcze przy okazji wymiona żarówka postojowa z przodu by była pod ręką, i
    teraz muszę kupić drugą to też od razu wymienić.

miałem to samo, myślałem ze to coś z klockami a to jednak było to przy okazji jeszcze musiałem piaste kupić:(

• Użytkownik archiwalny

Wymiana przegubu oraz wahaczy przednich 350 zł

• Użytkownik archiwalny

Jakoś dużo ja za wahacze i przegub dałem 100zł to robocizna u ciebie 250?

• Użytkownik archiwalny

Jakoś dużo ja za wahacze i
    przegub dałem 100zł to robocizna u ciebie 250?

Wahacze 80 zł
    Przegub korea 82 zł
    Wymiana wahaczy 114 zł
    wymiana przegubu 76 zł

W Krakowie tanio nie jest, pewnie da się taniej ale nie miałem czasu na poszukiwanie lepszej oferty.

Za to dzisiaj dotarła kierownica ze Swifta GTI

Log in to reply