Ciężka praca drążka zmiany biegów


 • Użytkownik archiwalny

  W moim Tico zauważam zdecydowanie cięższą pracę drążka zmiany biegów niż to było wcześniej.Może opiszę jakie są tego objawy - najciężej wchodzi bieg IV i V, niezależnie, czy silnik chodzi, czy jest wyłączony. Dziś nawet wrzucając IV, stojąc w miejscu zacząłem czuć opór wraz z dźwiękiem przypominającym obracanie drobnej zębatki (mi skojarzyło się dźwięk z nakręcanym samochodzikiem-zabawką, pchanego na siłę do przodu bez nakręcenia). Przy wrzucaniu IV słychać równomierny chrobot, drążek nie jest wyrobiony, więc nie chodzi na boki, ale ruszając nim lewo-prawo również słychać lekkie chrupanie. "Chrupanie" występuje również przy jeździe na wyższym biegu niż wskazywałaby na to prędkość, czyli np. wbicie V-tki przy 75km/h jadąc w górę wzniesienia. Czy przyczyną może być tylko olej (przez ostatnie 40tys. km) nie wymieniany, czy to jakaś grubsza sprawa? Nie ukrywam, że z lekka mnie niepokoi. Przebieg Tico to 78 tys. km.
  Dzięki za wszelkie sugestie i podpowiedzi. • A weź no sprawdz wszystkie połączenia pod samochodem co lecą do drążka.Połączenie już samego drążka zmiany biegów z drążkiem co leci do skrzyni i połączenia od skrzyni biegów,te 2.Zobacz czy nie latają na boki.


 • Użytkownik archiwalny

  Czy przyczyną może być tylko olej (przez
  ostatnie 40tys. km) nie wymieniany, czy to jakaś grubsza sprawa?

  Hmmm... moim skromnym zdaniem może to być wina oleju... ale raczej niskiego poziomu, niż nadmiernego przepracowania.


 • Użytkownik archiwalny

  Co jeszcze przed chwilą jadąc zauważyłem - przy zimnym samochodzie (=oleju w skrzyni) biegi wchodzą OK, dopiero po przejechaniu ok. 10 km, gdy samochód się rozgrzeje problem nasila się.


 • Użytkownik archiwalny

  Co jeszcze przed chwilą jadąc zauważyłem - przy zimnym samochodzie (=oleju w skrzyni) biegi
  wchodzą OK, dopiero po przejechaniu ok. 10 km, gdy samochód się rozgrzeje problem nasila
  się.

  Mam nadzieję, że sprawdziłeś poziom oleju w skrzyni i jest ok. Jeśli nie, zrób to natychmiast a dopiero potem szukaj innych przyczyn. Objawy podobne jak kilka miesięcy temu w innym samochodzie gdzie olej w skrzyni był w ilości śladowej - na zimno wszystko dobrze, po rozgrzaniu kłopot z wrzucaniem biegów.


 • Użytkownik archiwalny

  Dziś wieczorem podjadę do serwisu żeby sprawdzić poziom oleju. Samodzielnie nie mam warunków żeby to podejrzeć. Mam nadzieję, że po wymianie oleju wszystko będzie dobrze. Dzięki za porady.


 • Użytkownik archiwalny

  Też mi ciężko chodziła skrzynia i zdażały się "chrupania" przy dwójce - po zmianie oleju w skrzyni problemy zniknęły


 • Użytkownik archiwalny

  Też mi ciężko chodziła skrzynia i zdażały się "chrupania" przy dwójce - po zmianie oleju w
  skrzyni problemy zniknęły

  A kolega to sprawdził na datę wątka, na który odpowiedział? <img src="/images/graemlins/cfaniaczek.gif" alt="" />.
  Witam serdecznie na Forum <img src="/images/graemlins/zolta.gif" alt="" /> <img src="/images/graemlins/palacz.gif" alt="" />


 • Użytkownik archiwalny

  A kolega to sprawdził na datę wątka, na który odpowiedział? .

  Ja również pozdrawiam, jeden pomyli miesiąc z dniem, drugi pomyli wątek. Wszystkim zdarzają się wpadki. Pozdrawiam gorąco jeszcze raz.


 • Admin

  Też mi ciężko chodziła skrzynia i zdażały się "chrupania" przy dwójce - po
  zmianie oleju w skrzyni problemy zniknęły

  Zajrzyj, kolego, do wątku "Jesteś tu Nowy?..." Po to wisi, aby rzucał się każdemu Nowemu w oczy. Czytania parę minut, a pomoże uniknąć wpadek. <img src="/images/graemlins/cfaniaczek.gif" alt="" />


Log in to reply