Cavion Base 5.0 Lte zablokowany ekran. • Przyniósł mi szwagier swój telefon Cavion Base 5.0 Lte i powiedział że na wieczór wyłączył telefon i następnego dnia jak włączył pokazał mu się zablokowany ekran pinem.
  O matko pomyślałem cóż to za telefon o którym prawie nie ma nic w necie. Okazuje się że to jakieś cudo pochodne firmy Kiano.
  No cóż. Zablokowany ekran to nie problem gdyż zrobię mu hard reset tzw. wipe i będzie po problemie. No z wipe problemów nie było i wszystko dobrze poszło.
  Telefon uruchamia się ponownie i widzę wybranie języka i nawet nie zdążyłem go wybrać jak znów pokazuje się blokada ekranu.
  Myślę co jest. Przecież wipe usuwa takie rzeczy i zostaje tylko ewentualne konto google. Czyżby w takim telefonie wprowadzili lepsze jeszcze zabezpieczenia ?
  Zrobiłem kilka h-r lecz bez skutku.
  Postanowiłem poszukać romu do tego i powiem że ciężko coś znaleźć. Ale udało się : https://www.needrom.com/download/cavion-base-5-0/. Oczywiście trzeba było się wpierw zarejestrować i opłacić konto premium aby pobrać. Koszt na miesiąc to 3$ (12zł z groszami tyle mi z konta pobrało).
  Jak już miałem wszystko zabrałem się do wgrywania romu.
  Udało się za pierwszym razem. Telefon się uruchomił już bez blokady ekranu. Ale pojawił się następny problem. Telefon po aktualizacji romu stracił oba IMEI i po włożeniu kart SiM a fon jest na dwie w ogóle nie rejestrował się do sieci.
  No zgłupiałem całkowicie.
  Zrobiłem kolejny h-r z myślą że może jakieś pozostałości pozostały lecz to nie pomogło. Wgrałem ponownie softa w trybie kasowania wszystkiego . Nic to nie dało.
  Poszukałem w necie na ten temat info i okazało się że tak może się przydarzyć. No skoro jakoś to się usunęło to może da się tez wpisać.
  Poszukałem i znalazłem dwa sposoby.
  Pierwszy: http://www.kakol.lublin.pl/2016/11/01/przywracanie-naszego-numeru-imei/ kompletnie nie działa na tym telefonie gdyż nic nie da się wpisać.
  Drugi : https://miuipolska.pl/forum/topic/6397-przywracanie-imei-nie-działająca-transmisja-danych-gsm/ działa .
  Trzeba to zrobić bez kart SIM w telefonie i w drugim sposobie pojawia się błąd przy zatwierdzaniu wpisu ale też znalazłem na to sposób: https://www.youtube.com/watch?v=7njRRDvwxts i po ponownym uruchomieniu telefonu z kartami SIM w końcu zaczęło wszystko działać.

  Podaję linki aby gdyby komuś się takie coś przydarzyło widział co robić.
  W drugim sposobie jest źle podany kod tzw. inżynierski i lepiej go wpisać z pierwszego poradnika. Później robimy wszystko jak w drugim.


 • Moderator

  Szacun! Kiedyś tak pożegnałem się z jednym telefonem bo stracił imei :/ • @pacior siedziałem ze dwie godziny grzebiąc zanim wgrałem softa a później z godzinę aby wklepać IMEI.

  Pewnie na jakiejś Nokii straciłeś ?


 • Moderator

  @Jaco Samsung S7 😁 • @pacior napisał w Cavion Base 5.0 Lte zablokowany ekran.:

  Samsung S7

  No pięknie. Ale nic z nim nie robiłeś ?


 • Moderator

  @Jaco no robiłem.. i go ucegliłem :D na szczęście był przewidziany już wcześniej na straty i został dawcą wyświetlacza ;) • A ja dziś po ożywiłem LG F60 który tylko błyskał ekranem. Nawet HR nic mu nie dał. Dopiero wgranie romu od nowa i telefon wstał.


Log in to reply