Katalizator w Tico

• Hej Panowie,

Ostatnio zauważyłam, że moje Tico straciło moc, słabo się zbiera i nie przyspiesza jak należy. Podobno mam do wymiany katalizator. Jak myślicie jak kupie używany to też będzie dobrze działał? Zawsze to taniej,a na nowy mnie stać:(

• @magda621
    Zawsze jest ryzyko gdy kupuje się używane części, że nie będą działały. W moim 20 letnim Tico mam katalizator jeszcze zamontowany przez fabrykę i nie sprawia on wiekszego problemu. Jeżeli wsad w używanym katalizatorze nie będzie uszkodzony tzn pokruszony lub zatkany to można go zamontować. Jeżeli wsad katalizatora nie jest zatkany powinien być widoczny prześwit (gdy przystawimy oko do dolnej końcówki katalizatora i skierujemy go na światło dzienne nie będzie widoczny prześwit na całym przekroju wsadu ale będzie widoczna plamka światła średnicy ok 5 mm, którą można obserwować w różnych miejscach wsadu jeżeli zmienimy kąt nachylenia katalizatora do
    promieni światła). Niektórzy usuwają uszkodzony wsad i z takim katalizatorem jeżdżą - wiadomo w takim przypadku spaliny będą bardziej zanieczyszczone i mogą być problemy z przejściem badania technicznego auta gdy trafi się na gorliwego diagnostę.

Nowy katalizator - widok ogólny
    0_1536910686031_DSCN7826.JPG

Widok na wsad od góry katalizatora
    0_1536910811333_DSCN7824.JPG

Widok na wsad od dołu katalizatora
    0_1536910878606_DSCN7825.JPG

Na pewno trudno będzie kupić nowy katalizator a ponadto katalizatory były drogie (kosztowały ok 500 zł).

• Moderator

@magda621 swego czasu miałem dobrą używkę na sprzedaż ale nikt nie chciał.
    Ja proponuję usunąć stary i jeździć.
    Dodatkowo jeśli masz lpg to spaliny powinny być czystsze od benzyny.

• @pacior napisał w Katalizator w Tico:

@magda621 swego czasu miałem dobrą używkę na sprzedaż ale nikt nie chciał.

Czasami taka używka może też się przydać gdy ukręci się śruba mocująca tłumik do katalizatora

Log in to reply