Rysy na lakierze

• Admin

Mam rysy na klapie bagażnika. Nie widać podkładu, więc zakładam że nie ma tragedii.

Tylko lakiernik czy jest jakiś sposób na trwałe zamaskowanie tego?

• Próbowałeś polerki?

• Admin

Pasta lekkościerna do lakieru (Tempo, w PL też stara Automax).
    Tylko najpierw trzeba umyć zacierane miejsce.

• Admin

@BPX33

Próbowałeś polerki?

W sumie to nie wiem co to.

@leo

To mi nie popsuje lakieru? W sensie, nie będzie widać różnicy?

• Admin

@esen napisał w Rysy na lakierze:

@BPX33

Próbowałeś polerki?
    W sumie to nie wiem co to.

Koledze chyba chodziło o to samo, co mi... ;-)

@leo

To mi nie popsuje lakieru? W sensie, nie będzie widać różnicy?

Absolutnie. Musiałbyś bardzo długo i mocno trzeć w jednym miejscu, żeby zepsuć lakier (tzn. tak go zetrzeć, żeby go zmatowić albo żeby widoczny był podkład). Pasta lekkościerna delikatnie ściera lakier i przy okazji wypełnia rysę drobinkami lakieru. Można ją stosować do niewielkich zarysowań - jeśli masz rysę bardzo głęboką albo jeśli już widać podkład, pasta niewiele pomoże (ewentualnie spowoduje, że rysa będzie mniej widoczna).

1. Kupujesz pastę - dostaniesz ją w dużych supermarketach. Będzie to raczej pasta Tempo (lub inna) - Automax to był chyba wyrób polski.
    2. Dokładnie myjesz uszkodzone miejsce z okolicami i suszysz (wycierasz).
    3. Bierzesz czystą, miękką, bawełnianą (ważne!) szmatkę na palec i wyciskasz odrobinę pasty (starczy 2-5 mm).
    4. Przez szmatkę wcierasz mocno pastę w lakier - w rysę i jej okolicę - robisz to małymi, kolistymi ruchami.
    5. Trzesz pół minuty-minutę... dotąd, aż pasta zniknie - wtedy przecierasz do czystego i sprawdzasz, czy rysa zniknęła. W razie konieczności powtarzasz operację.
    6. Pamiętaj, żeby nie przecierać w jednym miejscu - mają to być koliste ruchy na rysie i dookoła.

• @leo napisał w Rysy na lakierze:

Koledze chyba chodziło o to samo, co mi... ;-)

Dokładnie tak :)

@esen musisz poszukać w sklepach pasty polerskiej/lekkościernej (jak zwał tak zwał) i zrobić tak jak napisał @leo. Jeśli chcesz uzyskać lepszy efekt najlepiej wypolerować to miejsce mechanicznie (polerką elektryczną), ale w niewprawionych rękach efekt może być jeszcze gorszy niż po polerowaniu ręcznym.

P.S. Pokaż jakieś foty tych rys.