[mk IV 1.0 2000] ile uzupełnić oleju???

• Użytkownik archiwalny

witam

Mam problem z olejem. Założyłem filtr oleju k&n hp 1002 posiada on system zapobiegający suchemu rozruchowi. Pytanie jest takie: ile uzupełnić oleju???

• Użytkownik archiwalny

Tak aby na bagnecie był własciwy poziom...... To najlepszy wskaźnik.

• Użytkownik archiwalny

no tak ale filtr przecież tez zatrzymuje olej i w ten sposób będzie więcej oleju po uruchomieniu. No i chodzi mi o to czy to będzie oki?

• Użytkownik archiwalny

no tak ale filtr
    przecież tez zatrzymuje olej i w ten sposób będzie więcej oleju po uruchomieniu. No
    i chodzi mi o to czy to będzie oki?

Nie myśl za dużo bo się pogubisz Lej tak aby na bagnecie było ok, odpal na minutę, zgaś, odczekaj kilka min. sprawdź poziom na bagnecie i ew. uzupełnij.

• Użytkownik archiwalny

Witam nie chciałem zakładać nowego wątku wiec pytam tutaj
    bo chodzi o olej
    tzn
    mój drugi Japończyk almera 1,4 wciąga olej, po podróżny na mazury i powrót dolałem 4litry(uzupełniając w trakcie jazdy bo wiedziałem ze bierze,ale nie zdążyłem zrobić przed wyjazdem głowicy) w sumie jakieś 1600km .
    Ale skoro tyle zjadło to chyba grubsza sprawa bo chyba pierścienie tez i zastanawiam sie
    co się stanie jak będę uzupełniał olej a nie naprawiam bo nie wiem czy jest sens.
    Może głupie pytanie dla niektórych , ale dla mnie nie
    dzięki za odpowiedz

• Użytkownik archiwalny

znajomy kiedyś dolewał ostro olej i silnik zrobił 50tyś , zrobiłby drugie 50 ale poszedł na złom. Dolewał najtanszy olej , nawet go nie zmieniał , wiec podejrzewam że jesli zawsze bedziesz miał odpowiedni stan to nic mu nie będzie , no chyba ze zaczniesz dolewać olej beczkami , wtedy to mija sie z sensem

• Użytkownik archiwalny

Przecie on już wlewa beczkami. 4 litry na 1600 km, to daje 25 litrów na 10 000 km.

• Użytkownik archiwalny

no tak wychodzi jak liczysz 25 l
    tylko to była trasa wiec jazda była szybsza 130
    a na co dzień jeździ nim żona spokojnie.
    Wiec chyba będę obserwował teraz w mieście jak będzie ubywało.
    Myślałem jeszcze żeby spróbować naftą zalać cylindry może puszczą pierścienie.
    dopiero co wymienione było sprzęgło i rozrząd (ponad 1200zł rozrząd na łańcuchu) tym bardziej kasy brak na taki remont

dzięki za odpowiedz

• Użytkownik archiwalny

Założyłem filtr oleju k&n hp 1002 posiada on system zapobiegający suchemu
    rozruchowi.
    Jak każdy inny

• Ależ ta almera musi kopcić na niebiesko... Kocham jechać za takim autem... Jesli podczas jazdy miejskiej też będzie brać tyle oleju to trzeba będzie silnik robić

• Użytkownik archiwalny

Ależ ta almera musi
    kopcić na niebiesko... Kocham jechać za takim autem...

no właśnie nie jest tak źle z tym kopceniem jakby na to mogły wskazywać ubytki
    nie ma gęstej chmury jak culumbusy jest tam lekko widoczny dymek
    wiadomo najgorzej jest z góry hamować silnikiem i później gaz to wtedy jest obłok aż wstyd

Log in to reply