[1.0 2000r.] Demontaż klamek i tapicerki drzwi


 • Użytkownik archiwalny

  Chciałbym w świstaku zrobić klamkę, bo mi od zewnątrz odpada po stronie pasażera, a od środka nie mogę zablokować drzwi (blokada przesuwana prawo/lewo). Jak wyjąć całą klamkę od środka żeby jej nie połamać? W innych samochodach wystarczyło odkręcić śrubkę i przesunąć do przodu, w swifcie trochę inaczej to wygląda. Klamka zewnętrzna natomiast odchodzi dołem od karoserii.

  Wiem, że były stosowne manuale na stronie klubowej, ale wszystkie linki są już martwe. Może ktoś ma aktualne albo manuale zapisane na dysku?


 • Użytkownik archiwalny

  nie wiem czy tak samo masz w mk4 jak ja w mk3 - ale tam są cztery zaczepy musisz podważyć je cienkim śrubokrętem najpierw w okolicach samej klamki a potem przy dźwigni zamykania , idzie ciężko ale ja bez manuala i zdjęć dałem radę bez połamania plastików

  potem znalazłem tą węgierską stronę tu masz fotki: http://suzuki.prokee.hu/modules.php?name=topics&file=olvas&cikk=szerviz-45294df02610d • Tak jak pisał kolega wyżej.

  Co do zewnętrznej klamki to albo odkręciło Ci się mocowanie (jakieś 25% szansy!) i wystarczy przykręcić albo rozleciało się (75% szansy!).


 • Użytkownik archiwalny

  Tak jak pisał
  kolega wyżej.
  Co do zewnętrznej
  klamki to albo odkręciło Ci się mocowanie (jakieś 25% szansy!) i wystarczy
  przykręcić albo rozleciało się (75% szansy!).

  u mnie się rozleciały i na szybko wkleiłem te metalowe gwinty na klej - na razie się w miarę trzymają , zawsze można kupić jakiś zamiennik - na allegro od 12 do 17 zł sztuka nówka klamka


 • Użytkownik archiwalny

  W serwisie 120zł wołają
  Zdejmę bok drzwi i zobaczę czy da radę przykleić, jak nie to kupię nową. Jakbym miał jakieś problemy to napiszę w tym wątku.
  Dzięki za pomoc


 • Użytkownik archiwalny

  W serwisie 120zł
  wołają
  Zdejmę bok drzwi i
  zobaczę czy da radę przykleić, jak nie to kupię nową. Jakbym miał jakieś problemy to
  napiszę w tym wątku.
  Dzięki za pomoc

  no cena zabija

  Demontowałem to wszystko przy okazji zamiany wkładki do kluczyka z drzwi pasażera do kierowcy bo ta ma złamany grot w środku


 • Użytkownik archiwalny

  OK, załatwione - jedna śrubka pękła i dlatego klamka odchodziła - klej załatwił sprawę.
  Blokada drzwi nie działała gdyż śrubka mocująca klamkę od środka się poluzowała i klamka chodziła na boki, przesunąłem klamkę na max w stronę deski rozdzielczej i dokręciłem porządnie.
  Dzięki wszystkim za pomoc


Log in to reply