układ chłodzenia


 • Użytkownik archiwalny

  witam czy moze ktoś mi przesłać schemat układu chłodzenia z kierunkiem przepływu wody najlepiej jakis link lub gg 9873208 .pozdrawiam


 • Użytkownik archiwalny

  Z głowicy wlatuje ciepłe chłodziwo na górny króciec chłodnicy a z niej jest zasysane przez pompę. Do nagrzewnicy leci z głowicy a wraca na króciec do pompy.


 • Użytkownik archiwalny

  a moze jaki schemat kolego posiadasz bo mecze sie z gazem i nie wiem jak najlepiej podłączyć. Podłączyłem waz od kolektora ssącego do nagrzewnicy (patrząc od silnika lewy króciec nagrzewnicy tak chyba jest w orginale ) ,drugi waz do nagrzewnicy rozciąłem i wstawiłem parownik .Jak myślicie bedzie dobrze ?


 • Użytkownik archiwalny

  To trzeba było od razu że parownik potrzebujesz podłączyć. Z głowicy puszczasz na parownik, z parownika do nagrzewnicy, z nagrzewnicy do pompy zostawiasz. Zwykłe szeregowe podłączenie krótkiego układu chłodzenia. Dla parownika i nagrzewnicy to obojętne który króciec gdzie bo płyn w nich cały czas krąży niezależnie czy używasz ogrzewania czy też nie (nie jest określona kierunkowość). Dla pewności jeszcze sprawdź czy na parowniku nie masz jakichś strzałek ale wydaje mi się że nie znajdziesz.


 • Użytkownik archiwalny

  mam dolny przewod na parowniku wlot a górny wylot .
  i wolał bym zeby pierwasza grzała sie nagrzewnica a nie parownik bo i tak jak zimny to jezdze na bezynie


Log in to reply