[Swift MK3] Spasowanie przodu


 • Użytkownik archiwalny

  Witajcie,

  Walczę ostatnio z fajnym spasowaniem przodu mojego GTi'ka - jest niestety dość kiepsko - konkretnie lampy krzywo siedzą. No i teraz pytanie - jest jakaś możliwość reuglacji położenia lamp? Parę razy już to rozkładałem, składałem - niczego w tym temacie się nie dopatrzyłem - lampy pasują tylko w jednym położeniu, którego za nic w świecie nie potrafię wyregulować. Lewy relfektor jest bardzo za wysoko, prawy troszkę za wysoko.

  Może coś przeoczyłem?

  Oczywiście pacjent to moje GTi MK3. Wygląda to aktualnie tak (czyli bardzo kiepsko):

  Pozdr.


 • Użytkownik archiwalny

  Spróbuj podregulować przednią dokładkę i zderzak... A może masz aż tak rozjechanego w kwesti śrub? Albo masz nie ori. światła... Masz lampy Koto? Czy coś innego?


 • Użytkownik archiwalny

  Aż dziwnie. Możesz pokazać foty z bliska i z podniesioną machą? Ja już wykręcałem i rozklejałem lampy ale po złożeniu wszystko siedzi tak jak trzeba.


 • Użytkownik archiwalny

  Ja mam ten sam problem, ale z jedną lampą. Miałem lampy valeo i fajnie siedziały, a gdy założyłem jakąś japonską, chyba kaito czy cos takiego, to siedzi niżej niz kierunek.


 • Użytkownik archiwalny

  Tutaj kilka zdjęć:

  Pozdr.


 • Użytkownik archiwalny

  U mnie też są szpary jak po bombie,przy zmianie świateł myślałem,że coś uda mi się przed zlotem zrobić ale chyba pogorszyłem sprawe Po stłuczce blacharz mi spartolił sprawę jak składał i są tego efekty


 • Użytkownik archiwalny

  Prawy reflektor jeszcze przeżyję - ale z lewym trzeba by jednak coś zrobić... tyle, że pomysłów brak - a mocowania zderzaka i wyjmowanie/wkładanie reflektora znam już chyba na pamięć.

  Pozdr.


 • Użytkownik archiwalny

  Odczytaj marki reflektorów... Bo mi coś kształt nie pasuje... Ja mam jedną lampę Kotto drugą depo i depo różni się nieznacznie kształtem (ah te zamienniki...)


 • Użytkownik archiwalny

  Jak kupowałem Swifta to miałem zamienniki DEPO i był spasowany ok,po dzwonie kupiłem używki te japońskie koito albo jakoś tak,i wymieniłem na seryjne VALEO jakie mój model miał jak zjeżdżał z taśmy no i co...szpary po dzwonie jak były tak są,nawet teraz dzięki moim zasługom większe


 • Użytkownik archiwalny

  Widzisz ja po stronie która jest ok mam Kotto (made in japan), a po stronie dzwona mam Depo i jakoś to wygląda


 • Użytkownik archiwalny

  Wniosek? Masz dzwona,masz szpary


 • Użytkownik archiwalny

  Dokładnie tyle że jednym blacharzą wychodzi spasowanie lepiej innym gorzej... Patrząc na te szpary to okular jest trochę za wysoko przyspawany


 • Użytkownik archiwalny

  no u mnie niestety też są straszne szpary, ale to niestety już jest wina tego, że autko miało pare razy pum z przodu, i nie da się już tego spasować dobrze.
  No chyba że się wspawa cały przód od jakiegoś niebitego śwista.


 • Użytkownik archiwalny

  Mozna by troche pas przedni mlotkiem poklepac w miejscu gdzie sie przykreca lampe, zeby poszla nizej, albo kombinowac z mocowaniem w zakladzie spawajacym plastiki, inaczej tego nie widze. Przeszlosc dzwonowa + zamienniki = szpary Tez to mialem w GS.


 • Użytkownik archiwalny

  Mozna by troche pas
  przedni mlotkiem poklepac w miejscu gdzie sie przykreca lampe, zeby poszla nizej,
  albo kombinowac z mocowaniem w zakladzie spawajacym plastiki, inaczej tego nie
  widze. Przeszlosc dzwonowa + zamienniki = szpary Tez to mialem w GS.

  Krzysiu klepać to możesz swojego nita pod kołdrą
  W przypadku Toxima, zauważ, że musiał by "sklepać" belkę górną o jakieś 2,5 cm, a co za tym idzie chłodnica by już była za nisko i by nie pasowała na mocowanie dolne
  Tu raczej jest kwestia skrzywionej całości, czyli pewnie pas górny, okular, może mocowanie zderzaka, a z tym sam zderzak krzywo wisi. • jak dla mnie to w aucie Toxima dokładka zderzaka jest jakaś pofalowana...


 • Użytkownik archiwalny

  Krzysiu klepać to
  możesz swojego nita pod kołdrą

  Cos bym odpisal ale sobie daruje

  W przypadku Toxima,
  zauważ, że musiał by "sklepać" belkę górną o jakieś 2,5 cm, a co za tym idzie
  chłodnica by już była za nisko i by nie pasowała na mocowanie dolne

  Ja pisalem tylko o tym kawalku gdzie jest mocowanie lampy, gumowy w lape, podeprzec miejsce obok zeby wlasie chlodnica nie poszla za nisko i kilka razy jebut. Pieknie to nie bedzie wygladalo ale teraz jest masakra z tym przodem Albo bawic sie z dlugoscia mocowan... W spawalniach plasikow robia cuda.

  Tu raczej jest
  kwestia skrzywionej całości, czyli pewnie pas górny, okular, może mocowanie
  zderzaka, a z tym sam zderzak krzywo wisi.

  Pewnie tak. Nawet jak sie ktos przylozy do naprawy postluczkowej to blaszki SS`a maja wlasne zycie Widzial dach z Polo Mk1? 5x gruszby


 • Użytkownik archiwalny

  Ja pisalem tylko o
  tym kawalku gdzie jest mocowanie lampy, gumowy w lape, podeprzec miejsce obok zeby
  wlasie chlodnica nie poszla za nisko i kilka razy jebut. Pieknie to nie bedzie
  wygladalo ale teraz jest masakra z tym przodem Albo bawic sie z dlugoscia
  mocowan... W spawalniach plasikow robia cuda.

  No ale to nic nie da, góra będzie niżej, a okular przez który przechodzi lampa będzie dalej w tym samym miejscu. No i w tym momencie obniżanie mocowania z pasa górnego mija się z celem, gdyż nawet jak się skróci to mocowanie u magika plastikarza, lampa zostanie dalej w tej samej pozycji To już jest całość sfatygowana. Więc pozostaje albo doginanie tego na oko i liczenie na to że będzie lepiej, albo wycięcie przodu i wspawanie nowego. Są dostępne wszystkie części nowe, czyli pas górny, okulary lamp, mocowanie zderzaka i belka dolna. Oczywiście jeśli podczas wcześniejszego "pum" nie oberwały wewnętrzne części błotników i przednie wypustki podłużnic to będzie sens bawić się w dospawanie nowego przodu. Zawsze też można wspawać używkę, tylko skąd pewność, że będzie ona prosta

  Widzial dach z Polo Mk1? 5x gruszby

  Widziałem bo jechałem po ten dach z Przemasem
  Zresztą jego połowa leży u mnie w garażu nie chcesz może ?
  Czy 5x gruszy to bym się kłócił, blacha na tym dachu ma około 1,5 mm, a podłoga w SS'cie nie wiele mniej Zależy też w którym miejscu.


 • Użytkownik archiwalny

  To może zderzak w górę?
  Lampa ma po bokach dwa mocowania i może problem jest także w nich , można je podgiąć i coś pokombinować .
  Ja po wymianie górnego pasa też mam taki problem ale nie chce mi się już tego składać i rozkładać , grunt że dobrze świecą i nie oślepiają innych .
  Poza tym sprawdź czy maska równo się kończy z błotnikami , ona też jest regulowana na mocowaniach zawiasów .


Log in to reply