Konserwacja podwozia - co polecacie?


 • Użytkownik archiwalny

  Co polecacie do konserwacji podwozia?
  Planuje wymyć, odczekać, wyczyścić szczotką/zeskrobać rdzawe naloty itp.
  A potem? Może Cortanin F i czekanie, następnie podkład i baranek czy odwrotnie?
  Ktoś może miał styczność z tym -> Boll ?
  Fundusz na konserwację Swifta - 150PLN
  Trochę biednie niestety, ale da się już coś za to zrobić. • Ktoś może miał
  styczność z tym BOLL

  Miał! Nie narzekam, a kilka rzeczy już nim robiłem... • Nie polecam środków w sprayu do podwozia. Ja robiłem bitgumem, nakładałem pędzlem, nie wychodzi to drogo, pracy trochę więcej (pędzel), ale grubsza warstwa. Kolejność prac wg mnie:

  1. czyszczenie
  2. podkład 2x, np hamerite albo reaktywny lub po prostu unikor C
  3. bitgum


 • Użytkownik archiwalny

  Kupiłem 5kg Bolla jakis tekst na hurtowni za jakies 65zl.Zrobiłem Tico IMO jest bardzo dobrze.Przede wszystkim szybko schnie
  Ja robiłem to kompresorem w garażu.Czyściłem podwozie i ciach.Tego Bolla przed użyciem grzałem na "kozie" żeby był rzadszy.
  Cenna uwaga... warto przed przystapieniem do roboty oklejić auto folia malarska,aby czasem jakieś drobinki nie dostały się na lakier.Znajomy konserwował białe auto to potem ładnie się o wQuwiał bo musiał czyścić lakier.To nie najlepsza zabawa


 • Użytkownik archiwalny

  Dzięki za porady
  Sprayu nawet nie brałem pod uwagę, bo wiem, że to dziadostwo
  To nie na takie ważne sprawy. • Dzięki za porady
  Sprayu nawet nie
  brałem pod uwagę, bo wiem, że to dziadostwo
  To nie na takie
  ważne sprawy.

  I tak mocowania wahaczy gniją od środka


 • Użytkownik archiwalny

  Te wszystkie środki typu bitex co po pomalowaniu szybko twardnieją są do kitu.Nawet na pomalowanym próg widać jak słabo to się potem trzyma powierzchni i odpada. Tak samo malowanie tym podłogi niewiele daje tylko wizualnie bo rdza ładnie idzie pod tym.
  najważniejsze by środek dawał miękką kauczukową warstwę wtedy coś da. Tak samo rdzę należy dokładnie wyczyścić , pomalować dobrym podkładem minią okrętówką ale taką trudno dostać bo te w sklepach sprzedawane to sporo gorsze.
  Za czasów malucha używaliśmy lepików do dachu. Schło to tygodniami ale trzymało się blachy nie jak dzisiejsze bitexy itp.


 • Użytkownik archiwalny

  A mojemu opelkowi zgnił dach... od wewnątrz.

  Jak rdza się pokazuje, to auto się sprzedaje, albo przyzwyczaja do zmiany koloru (i lepszej cyrkulacji powietrza w środku :D) • Te wszystkie środki
  typu bitex co po pomalowaniu szybko twardnieją są do kitu.Nawet na pomalowanym próg
  widać jak słabo to się potem trzyma powierzchni i odpada. Tak samo malowanie tym
  podłogi niewiele daje tylko wizualnie bo rdza ładnie idzie pod tym.
  najważniejsze by
  środek dawał miękką kauczukową warstwę wtedy coś da. Tak samo rdzę należy dokładnie
  wyczyścić , pomalować dobrym podkładem minią okrętówką ale taką trudno dostać bo te
  w sklepach sprzedawane to sporo gorsze.

  Popieram w 100%. Sam konserwowałem bitgumem, bo jest elastyczny przez długi czas. Dzisiaj byłem w sklepie z farbami - okrętówka kosztowała ponad 70zł za litr. Koleś powiedział, że będzie jeszcze droższa - winą jest zniszczony polski przemysł chemiczny - dawniej produkowaliśmy sporo chemii, dzisiaj wszystko importuje się z Czech lub Niemiec, a nawet z USA

  Za czasów malucha
  używaliśmy lepików do dachu. Schło to tygodniami ale trzymało się blachy nie jak
  dzisiejsze bitexy itp.

  Też dobry pomysł. Lepik chyba nadal jest dostępny w sprzedaży


 • Użytkownik archiwalny

  Najlepsze farby to nie te ze sklepów bo tylko z nazwy są okrętówkami. Teraz kupując nawet zwykła puszke farby do metalu to w puszce nie ma litra tylko 0,8 a do tego jest farba jak woda. A dawniej trzeba było dolewać z pół litra rozpuszczalniku.
  Najlepiej na rdzę dostać okrętówkę plus utwardzacz co stosują w dużych zakładach do malowania zardzewiałych dachów. bez czyszczenia wżera się w rdzę i blacha trzyma się latami. Ale gdzie ja kupić to nie wiem.
  A w Polsce niedługo nic nie beda produkować a sprowadzać z Chin i zmieniać tylko opakowania na polskie. Już sporo zakładów tak robi bo lepiej sprzedaje się produkt pseudo polski niż z metka chińską.


 • Użytkownik archiwalny

  Z tymi farbami to się zgadzam...
  Młody jestem, ale pamiętam jak kiedyś z farbą się kupowało rozpuszczalnik, bo była gęsta, a teraz to prawie się do pistoletu nadaje, z pędzla cieknie jak woda. Bardziej coś do zagęszczenia niż do rozcieńczenia potrzeba by było.
  Plan jest taki, mycie, czyszczenie/skrobanie, Cortanin F, zwykły podkład czarny, a potem taki oto środek konserwujący -> Boll
  Kupiłem dziś folie do zabezpieczenia, taśme, benzynę ekstrakcyjną, podkład, dziś pewnie zamówię ten preparat. I jak będzie czas to do roboty...


 • Użytkownik archiwalny

  Te wszystkie środki
  typu bitex co po pomalowaniu szybko twardnieją są do kitu.Nawet na pomalowanym próg
  widać jak słabo to się potem trzyma powierzchni i odpada. Tak samo malowanie tym
  podłogi niewiele daje tylko wizualnie bo rdza ładnie idzie pod tym.

  Coś w tym jest... Raz sam kiedyś próbowałem na własną rękę zakonserwować podwozie i wyszła jedna wielka lipa. Ostateczne trafiłem do serwisu, gdzie dałem 1200 zł, ale mam gwarancję na 5 lat i co roku mogę przyjeżdżać na darmową naprawę ewentualnych ubytków:)


Log in to reply