Opłacenie podatku druk PCC-3

• Witam,

mam dylemat po zakupie samochodu.

Podobno kupując samochód na fakturę nie trzeba płacić podatku od czynności cywilno prawnych?
    Moje auto właśnie kupiłem w ten sposób, oprócz umowy kupna - sprzedaży otrzymałem również fakturę zakupu na umówioną przez nas kwotę, gdzie kwota netto=kwota brutto.

Podobno tak jest przy zakupie samochodu używanego od firmy?

Czy mam iść do urzędu płacić jednak ten podatek, czy jestem zwolniony z tego obowiązku?

Macie z tym jakieś doświadczenia?

• Kupowałem samochód w komisie. Otrzymałem fakturę i z fakturą (oczywiście plus wszystkie inne wymagane przy rejestracji samochodu) do Urzędu Miejskiego. Finish

• Użytkownik archiwalny

Pochwal się lepiej co kupiłeś i dlaczego tak drogo

• Pochwal się lepiej
    co kupiłeś i dlaczego tak drogo

Takie tam tanie małe i wolne rodzinne wozidło

EDIT: gdyby ktoś potrzebował w przyszłości takiej informacji:

jeśli auto kupuje się z fakturą to kupujący jest ZAWSZE zwolniony z płacenia podatku (formularz PCC-3).

Info z urzędu skarbowego.

• Takie tam tanie
    małe i wolne rodzinne wozidło

TO jednak tajne przez poufne

• TO jednak tajne
    przez poufne

Aż tak bardzo tajne nie jest

Auto, które nabyłem to Skoda Octavia I Tour kombi TDI 90KM (na starej, sprawdzonej pompie rotacyjnej VP37) w dobrze wyposażonej wersji Business (climatronik, czujniki parkowania, el. szyby, alufelgi 16", ASR, pakiet skórzany itp).
    Samochód od pierwszego właściciela, kupiony w Polsce w salonie, z listopada 2004 i o przebiegu 126tyś km, cały czas serwisowany w ASO.

Na razie niestety mam tylko jedno, niewyględne foto

• Użytkownik archiwalny

Aż tak bardzo tajne
    nie jest
    Auto, które nabyłem
    to Skoda Octavia I Tour kombi TDI 90KM (na starej, sprawdzonej pompie rotacyjnej
    VP37) w dobrze wyposażonej wersji Business (climatronik, czujniki parkowania, el.
    szyby, alufelgi 16", ASR, pakiet skórzany itp).
    Samochód od
    pierwszego właściciela, kupiony w Polsce w salonie, z listopada 2004 i o przebiegu
    126tyś km, cały czas serwisowany w ASO.
    Na razie niestety
    mam tylko jedno, niewyględne foto

No łądnie
    A cenowo to jakie okolice za taki sprzęcik jeśli można wiedzieć
    To teraz przywitaj się na kąciku Skody
    Będzie większy ruch

• No łądnie
    A cenowo to jakie
    okolice za taki sprzęcik jeśli można wiedzieć
    To teraz przywitaj
    się na kąciku Skody
    Będzie większy ruch

Cena to + - 25tyś zł.

Co do kącika Skody to widzę, że tam raczej klasyczne Skodillaki są przedstawiane i użytkowane a nie szmelcwagenopodobne wynalazki

Log in to reply