Pomysł na układ płytek w łazience


 • Użytkownik archiwalny

  Witam,

  Zwracam się do Was po poradę w temacie fajnego ułożenia płytek w łazience. Problem jest o tyle że łazienka jest bardzo mała 1,55 x 1,90 m i do tego ma jeden róg ścięty. Doszliśmy do wniosku że w tak małej łazience wszystko musi być maksymalnie proste i funkcjonalne i spokojne, dlatego kolor płytek na jaki się zdecydowaliśmy do biały/ecru + szary. Wybraliśmy 3 rodzaje płytek, których zdjęcia daję poniżej.

  ORGANIC 25x35 cm delikatne poziome różnokolorowe przetłoczenia, jasne lekko kremowe, szare ciemne, raczej matowe

  ORGANZA 20x50 cm delikatne poziome przetłoczenia, jasne prawie białe, szare jasne, matowe, duży rozmiar

  CAFFETERIA 25x36cm wzór roślinno kwiatowy, jasne ecru/kremowe, szare ciemny, mocno błyszczące

  Poniżej daję schemat i wizualizację (taką jaką potrafiłe zrobić <img src="/images/graemlins/jezor.gif" alt="" />) Wydaje mi się że najlepszym rozwiązaniem będzie jak najwięcej bieli/ecru i trochę szarych akcentów np. za lustrem lub nad toaletą. Za toaletą i przysznicem będzie zabudowa KG (oznaczona na niebiesko) żeby zmieściła się spłuczka więc jest pole do popisu z jakimiś półkami nad toaletą i wewnątrz kabiny.

  Szkic:

  Wizualizacja:

  Zdajemy też sobie sprawę że w tak małej łazience zrobi się ciemno, stąd też prośba o poradę gdzie i jak rozmieścić oświetlenie. Z góry dziękujemy za wszelkie rady, chcieliśmy skorzystać z pomocy profesjonalisty, ale budżet nam nie pozwala <img src="/images/graemlins/oslabiony.gif" alt="" />


 • Admin

  Witam,

  Ja również. <img src="/images/graemlins/smile.gif" alt="" />

  Zwracam się do Was po poradę w temacie fajnego ułożenia płytek w łazience.
  Problem jest o tyle że łazienka jest bardzo mała 1,55 x 1,90 m i do
  tego ma jeden róg ścięty. Doszliśmy do wniosku że w tak małej łazience
  wszystko musi być maksymalnie proste i funkcjonalne i spokojne, dlatego
  kolor płytek na jaki się zdecydowaliśmy do biały/ecru + szary.
  Wybraliśmy 3 rodzaje płytek, których zdjęcia daję poniżej.

  Trudno mi się wypowiadać w kwestii płytek, bo to jednak indywidualna sprawa jest, co się komu podoba. Ze względu na małe pomieszczenie ja zdecydowałbym się raczej na proste płytki, bez nadmiaru udziwnień, bo po prostu zachwaszczą łazienkę i efekt będzie mizerny. Jakiś delikatny akcencik się przyda, owszem, ale nie nadmiar upiększeń (nie na taką kubaturę).
  I oczywiście jasne płytki, jak najbardziej. Jeżeli dasz dużo ciemnego, optycznie jeszcze bardziej zmniejszysz pomieszczenie.
  Masz problem z wyborem? Zostaw to kobiecie <img src="/images/graemlins/wink.gif" alt="" /> - przynajmniej potem nie będziesz słuchał ewentualnego marudzenia. Określ tylko zasady (to, co wyżej zaproponowałem).

  Poniżej daję schemat i wizualizację (taką jaką potrafiłe zrobić )

  Bardzo ładna <img src="/images/graemlins/waytogo.gif" alt="" /> . Czemu mnie nigdy się nie chce czegoś takiego robić? Wszystko powstaje na kawałku kartki przy pomocy ołówka... <img src="/images/graemlins/jezor.gif" alt="" />

  Wydaje mi
  się że najlepszym rozwiązaniem będzie jak najwięcej bieli/ecru i trochę
  szarych akcentów np. za lustrem lub nad toaletą.

  <img src="/images/graemlins/OK.GIF" alt="" />

  Za toaletą i
  przysznicem będzie zabudowa KG (oznaczona na niebiesko) żeby zmieściła
  się spłuczka więc jest pole do popisu z jakimiś półkami nad toaletą i
  wewnątrz kabiny.

  Zastanów się nad tym, czy naprawdę potrzebujesz tak wielkiej powierzchni ściany na półki... pod natryskiem. IMHO to pomyłka; tam powinna być tylko niewielka półeczka na to, co pod prysznicem potrzebne, i nic więcej. Chyba, że lubisz wciąż wycierać wodę z półek, gdzie jest multum rzeczy...
  Ja w ogóle zrezygnowałbym z tej ścianki k/g w kabinie. Wolałbym wykonać tę ściankę tylko na takim kawałeczku, jaki jest potrzebny do schowania spłuczki - wtedy powstanie taka jakby wnęka, w którą wepchniesz kabinę (tak, żeby odsunąć ją od umywalki). W takich łazienkach, jak Twoja, każde 20 cm się liczy (co skutkuje większą swobodą ruchów przed lustrem albo możliwością zamontowania nieco większej, wygodniejszej kabiny).

  Zdajemy też sobie sprawę że w tak małej łazience zrobi się ciemno, stąd też
  prośba o poradę gdzie i jak rozmieścić oświetlenie.

  IMO zależy, o jakim oświetleniu myślisz... Przypuszczam, że halogenowe? <img src="/images/graemlins/niewiem.gif" alt="" />
  Jeśli tak, to nie wiem, nie montowałem nigdy (po prostu nie podoba mi się). Wydaje mi się, że najlepiej wyszłyby 4 punkty na suficie - ale niech się wypowie ktoś, kto ma doświadczenie z halogenami.
  Ja walnąłbym po prostu albo jeden duży, płaski plafon (na żarówki 230 V) centralnie na suficie + dwie lampki przy lustrze, albo dwie niewielkie oprawy (plafoniki) na górze - na skos, tak, żeby jedna oświetlała kabinę, druga resztę łazienki, i oczywiście lampki przy lustrze. Przy konwencjonalnym oświetleniu dałbym na górę 60-100 W, przy lustrze do 50 W łącznie.
  Ale, jak pisałem, jest to sprawa indywidualna. Wiem, że większość ludzi wybiera halogeniki.

  Z góry dziękujemy
  za wszelkie rady, chcieliśmy skorzystać z pomocy profesjonalisty, ale
  budżet nam nie pozwala

  To ile chcieli i za co? <img src="/images/graemlins/hmm.gif" alt="" />

  PS. Jeszcze dwie sprawy: 1. zastanówcie się dobrze, czy na pewno nie chcecie wanny; zawsze można wykombinować taką, żeby miała zabudowę (całkowitą lub częściową - masz wtedy i wannę, i natrysk); 2. rozumiem, że pralka idzie do kuchni?


 • Użytkownik archiwalny

  Płytki wziąłbym Organic, czyli te pierwsze, ale to kwestia gustu i oczywiście dużo jasnego. ORGANZA (drugie) osobiście odradzam, bo są największe i będą w większości pocięte na kawałki, więc szkoda kasy, na takie wzornictwo, bo nie będzie tego widać.

  Jak już napisał LEO, ściankę GK skończyłbym równo z kabiną i tuż nad geberitem, zyskasz wtedy trochę miejsca przed kabiną, oraz małą półkę nad spłuczką, możesz tam wtedy dodać więcej półeczek, albo powiesić szafeczkę, będzie cofnięta i nie będzie przeszkadzać użytkownikom WC.

  Oświetlenie - jeśli halogenki to 3 szt. - nad umywalką skierowany pionowo, mniej więcej tam gdzie jest odpływ, nad kibelkiem w osi skierowany na drzwi i przed wejściem w osi dwóch poprzednich skierowany na kabiną. Moc max 30W każdy inaczej będziesz miał grzałki nad głową, zwłaszcza jak obniżysz sufit. Szukaj też jak najszerszych żarówek, tj o jak najszerszym kącie świecenia. Nie kupuj nic z logiem Ansaman, bo to straszny syf. Halogenki oczywiście 12V, przetwornicę umieść tak, byś mógł go w razie potrzeby wymienić, bo niestety, urządzenia te nie są zbyt trwałe, chyba, że weźmiesz zwykły transformator toroidalny. Zajrzyj do mojego wątku Duża rzecz czyli remont mieszkania, sporo tam dobrych porad.


 • Użytkownik archiwalny

  Czy mam rozumiec ze to druga lazienka w mieszkaniu?Bo pierwsza macie dosc obszerna.
  Na moj gust plytki najmniejsze elementy z mozliwych!
  Ulozenie klasyczne, bez udziwnien, ewentualnie nadrobicie wyrazniejszymi dodatkami (reczniki,lustro - w miare duze,itd)

  to tak na moj gust.


 • Użytkownik archiwalny

  Odpowiem sam sobie, bo koncepcja się zmieniła <img src="/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> Łazienka zostanie powiększona, a będzie wyglądał jak na screenach poniżej. Dziękuję Wam za opinie <img src="/images/graemlins/OK.GIF" alt="" />


 • Użytkownik archiwalny

  Odpowiem sam sobie, bo koncepcja się zmieniła Łazienka zostanie powiększona, a będzie wyglądał jak
  na screenach poniżej. Dziękuję Wam za opinie

  zdjęcie 2


 • Użytkownik archiwalny

  spoko spoko...wanna nie za mala mysle bo nie ma nic gorszego niz makukana wanienka <img src="/images/graemlins/wink.gif" alt="" />
  a ten Charlie to faktycznie bedzie u was mieszkala w lazience ? <img src="/images/graemlins/wink.gif" alt="" /> czy tylko tak dla potrzeb foto?


 • Użytkownik archiwalny

  spoko spoko...wanna nie za mala mysle bo nie ma nic gorszego niz makukana wanienka
  a ten Charlie to faktycznie bedzie u was mieszkala w lazience ? czy tylko tak dla potrzeb foto?

  Charlie tylko dla potrzeb wizualizacji, nie było nic innego <img src="/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> Wanna już dobrana tak żeby można było się w niej zmieścić <img src="/images/graemlins/OK.GIF" alt="" />


 • Użytkownik archiwalny

  Charlie tylko dla potrzeb wizualizacji, nie było nic innego Wanna już dobrana tak żeby można
  było się w niej zmieścić

  W czym wizualizacja?


 • Użytkownik archiwalny

  W czym wizualizacja?

  Cad Decor, ale to robił architekt na podstawie mojej wizualizacji zrobionej w Light Decor Paradyż widocznej poniżej.


Log in to reply