[moje auto] Suzuki Swift GL 1.0 mk5 - yellow suzzzi

• Użytkownik archiwalny

Tak więc po dość długim czasie postanowiłem trochę się pochwalić moim żółtym suzukiem. Ale najpierw trochę historii...

Kupiłem go na początku listopada 2011 r. w komisie na mokotowie. Jeździła nim wcześniej tylko jedna babeczka, która go regularnie serwisowała i konserwowała co potwierdza książeczka serwisowa oraz cały plik faktur, które dostałem razem z autem.

Wybrałem to auto ponieważ chciałem coś taniego a zarazem taniego w eksploatacji do jazdy przeważnie po Warszawie i okolicach. Samochód miał mi początkowo służyć około 2 lat ale wygląda, że zostanie trochę dłużej przynajmniej dopóki będzie jeździł a w międzyczasie odkładam na coś przyzwoitszego.

Jak go kupowałem miał przejechane około 147 kkm obecnie na liczniku jest już prawie 166 kkm i póki co nic jeszcze w nim nie musiałem naprawiać, ani razu mnie nie zawiódł a zjechał już całą Polskę od Tatr przez Śląsk, Mazury, Kujawy aż po zachodnie pomorze. Co skłania mnie do trzymania się tego auta gdyż mimo swoich wad i minusów jest nie zawodny i tani eksploatacji.

Na chwilę obecną w aucie zrobiłem/kupiłem:

• Usunięcie rdzy z dachu (łączenie z szybą czołową) oraz malowanie całego dachu
    • Światła LED do jazdy dziennej w miejscu halogenów
    • Owiewki z GS'a
    • Kierownica z GS/GTI
    • Komplet opon na lato GoodYear Duragrip 155/70 R13
    • Komplet opon na zimę Dębica Frigo Directional 155/70 R13

W planach na najbliższą przyszłość:

• elektrycznie otwierane szyby (wszystko już jest trzeba tylko zamontować)
    • alufelgi na lato Borbet 13" (też są teraz tylko pomalować na czarno i czekać na wiosne)
    • zawieszenie - przód niestety zaczął już dość mocno dawać o sobie znać, być może nawet amortyzatory i poduchy
    • hamulce tylne (w planach mam wymienieć szczęki,bębny i wszystkie sprężynki), fajnie by było gdyby ten tył w końcu zaczął hamować
    • może jakieś głośniczki w drzwi większe

• Użytkownik archiwalny

Kilka fotek:

• No no no! Zaczynasz się wyrabiać.

Na zdjęciu nr 5 jakoś nienaturalnie wyszedł kolor auta.

• Użytkownik archiwalny

Na 5 najładniejszy odcień...tylko ciekawe jak się to ma do rzeczywistości
    Długo trwało to "zbieranie się" do rozpoczęcia tego tematu

• Bardzo elegancko się prezentuje z tymi światłami do jazdy dziennej
    PS. Czarne felgi idealnie pasują

• Moderator

a mi się podoba foto nr 3, taki egipski klimat

• No zdjęcie nr 3 rządzi takie połączenie piramid z rajdem Paryż Dakar

• A wiecie co, to 3 zdjęcie to chyba nawet ja robiłem, ale pewności nie mam

• A na tych żwirkach to nikt nie pilnuje/ nie przegania?

• Nikt nigdy mnie nie przegonił, nie widziałem tam policji, jeden raz widziałem tam pracownika kolei

• Nikt nigdy mnie nie
    przegonił, nie widziałem tam policji, jeden raz widziałem tam pracownika kolei

To jest w Rembertowie koło warsztatów naprawczych PKP i koło babskiego więzienia?

• Użytkownik archiwalny

Tak likaon 3 zdjęcie jest chyba faktycznie przez Ciebie zrobione

A co do 5 zdjęcia to niestety kolor jest trochę przekłamany (tak wyszło, żadnej korekty nie było). A szkoda bo fajny by był taki intensywny żółty.

• Użytkownik archiwalny

A na dniach w suzuku lądują takie oto kółeczka

• Użytkownik archiwalny

• No no no, może być ciekawie!
    Ile cali?

• Użytkownik archiwalny

No no no, może być
    ciekawie!
    Ile cali?

13" - uprzedzając zgryźliwe komentarze na temat 13 calowych felg - Haters gonna hate

• A dekielki ma do nich? też ciorne będą ?
    Co do szerokości, dobrze widzę 5,5 cala ?

• Użytkownik archiwalny

tak jest 5,5 cala

dekielków nie mam ale nie wiem czy bym chciał je mieć, kupiłem takie fajne długie walcowate błyszczące się nakrętki tak więc efekt może być całkiem fajny

• 13" -
    uprzedzając zgryźliwe komentarze na temat 13 calowych felg - Haters gonna hate

Lepsze to niż nic...

Ale śrebrne śrupki bendom siem gryźć z cornymi felkami! Chyba, że tyż som ciorne to niet...

Log in to reply