Punto / 200002 km / remont silnika się zbliża

• ...ale nie miał okazji, to punciakowi wybiło na cyferblacie 200002km

• ...ale nie miał
    okazji, to punciakowi wybiło na cyferblacie 200002km

To Punciaki mają takie "długie" liczniki?
    Zdrowie 200002km

• To Punciaki mają
    takie "długie" liczniki?
    Zdrowie 200002km

Mają
    Tylko ze remont silnika się zbliża z naklejką na czole "natychmiast". Prawdopodobnie upg

• Mają
    Tylko ze remont
    silnika się zbliża z naklejką na czole "natychmiast". Prawdopodobnie upg

Remont przy 200kkm? To gdzie on jeździł? W rajdzie Paryż-Dakar?

• Remont przy 200kkm?
    To gdzie on jeździł? W rajdzie Paryż-Dakar?

W Katowicach u handlowca

Handlowiec się nie przejmował w ogóle autkiem - brak płynów ustrojowych, a ja go nie oszczędzałem jakoś specjalnie jesli chodzi o styl jazdy

Generalki pewnie robić nie będę ale w tej chwili już prawie się nie da jeździć ze względu na "kaprysy" silnika i trzeba będzie zajrzeć...

• W Katowicach u
    handlowca
    Handlowiec się nie
    przejmował w ogóle autkiem - brak płynów ustrojowych, a ja go nie oszczędzałem jakoś
    specjalnie jesli chodzi o styl jazdy

Eee, jak nie jeździł w rajdach to spoko. 500kkm powinien przelatać

Generalki pewnie
    robić nie będę ale w tej chwili już prawie się nie da jeździć ze względu na
    "kaprysy" silnika i trzeba będzie zajrzeć...

Zmierz ciśnienie sprężania, jak będzie ok to wymień świece i kable. Fakt, zajrzeć trzeba. I zawsze powtarzam: jak niebieski dym nie wali za samochodem to z remontem mozna poczekać

• Eee, jak nie
    jeździł w rajdach to spoko. 500kkm powinien przelatać
    Zmierz ciśnienie
    sprężania, jak będzie ok to wymień świece i kable. Fakt, zajrzeć trzeba. I zawsze
    powtarzam: jak niebieski dym nie wali za samochodem to z remontem mozna poczekać

Wali odkąd go kupiłem

• Wali odkąd go
    kupiłem

Uuuuu! no to...
    A ile chcą za kapitalkę?

• Uuuuu! no to...

A ile chcą za
    kapitalkę?

Nie mam pojęcia... Na razie zbieram ~120zł na wymianę uszczelki pod głowicą, a przy okazji się zobaczy czy coś jeszcze pilnego jest do robienia.
    A może coś polecisz przy okazji?

• Nie mam pojęcia...
    Na razie zbieram ~120zł na wymianę uszczelki pod głowicą, a przy okazji się zobaczy
    czy coś jeszcze pilnego jest do robienia.
    A może coś polecisz
    przy okazji?

Tak jak mówiłem. Przede wszystkim inspekcja ciśnienia sprężania. Najpierw na sucho później próba olejowa. Inspekcja "na sucho" da jakiś wynik. Po powtórzeniu z wlaniem setki oleju w cylinder, jeżeli ciśnienie się zwiększy, czyli wina leży po stronie "cylinder/tłok/pierścienie", jeżeli się nie zmieni, wina jest zaworów i ich uszczelnienia. A jak z ciśnieniem oleju? Na wolnych obrotach, przy rozgrzanym silniku miga?

• Tak jak mówiłem.
    Przede wszystkim inspekcja ciśnienia sprężania. Najpierw na sucho później próba
    olejowa. Inspekcja "na sucho" da jakiś wynik. Po powtórzeniu z wlaniem setki oleju w
    cylinder, jeżeli ciśnienie się zwiększy, czyli wina leży po stronie
    "cylinder/tłok/pierścienie", jeżeli się nie zmieni, wina jest zaworów i ich
    uszczelnienia. A jak z ciśnieniem oleju? Na wolnych obrotach, przy rozgrzanym
    silniku miga?

nie miga.
    Ale ani razu nie widziałem ani kontrolki oleju ani płynu chłodniczego. A już jeździł ze stanem oleju

• Czyli pewnie "remont" obejmie tylko głowicę i zawory

• Czyli pewnie
    "remont" obejmie tylko głowicę i zawory

Do regulacji zaworów zbieram się odkąd go kupiłem... Durne płytki

Uszczelka pod głowicę 22zł firmy Glaser albo 33zł firmy reinz
    Do tego 80zł za planowanie i będzie gitara :))
    W sumie jak zdejmę górę to będą uszczelniacze zaworowe na wierzchu Ze 20zł a będzie spokój

Śruby głowicy mogę wkręcić te same czy lepiej nowe kupić?

• Użytkownik archiwalny

Do regulacji
    zaworów zbieram się odkąd go kupiłem... Durne płytki
    w tym silniku nie ma hydraulicznych kasatorów
    Uszczelka pod
    głowicę 22zł firmy Glaser albo 33zł firmy reinz
    Reinz, erling będzie dobrym wyborem
    Do tego 80zł za
    planowanie i będzie gitara :))
    gdzie tyle biorą? -dobra cena
    W sumie jak zdejmę
    górę to będą uszczelniacze zaworowe na wierzchu Ze 20zł a będzie spokój
    uszczelniacze i prowadnice, uszczelki kol ssącego i wydechowego
    Śruby głowicy mogę
    wkręcić te same czy lepiej nowe kupić?
    sprawdź czy nie są plastyczne, jeśli są to obligatoryjnie nowe

• Do regulacji
    zaworów zbieram się odkąd go kupiłem... Durne płytki
    Uszczelka pod
    głowicę 22zł firmy Glaser albo 33zł firmy reinz
    Do tego 80zł za
    planowanie i będzie gitara :))
    W sumie jak zdejmę
    górę to będą uszczelniacze zaworowe na wierzchu Ze 20zł a będzie spokój
    Śruby głowicy mogę
    wkręcić te same czy lepiej nowe kupić?

Odpowiem całościowo. Po zdjęciu głowicy splanowac trzeba dla samego wyrównania. Przy okazji planowania w warsztacie (bo pewnie sam tego robił nie będziesz) zleć również szlif zaworów i gniazd zaworowych. Po tej czynności mechanik pewnie wymieni od razy uszczelniacze zaworowe. Możesz o tym przypomnieć przy zlecaniu usługi. Szpilki głowicy mogą zostać te same.

• Odpowiem
    całościowo. Po zdjęciu głowicy splanowac trzeba dla samego wyrównania. Przy okazji
    planowania w warsztacie (bo pewnie sam tego robił nie będziesz) zleć również szlif
    zaworów i gniazd zaworowych. Po tej czynności mechanik pewnie wymieni od razy
    uszczelniacze zaworowe. Możesz o tym przypomnieć przy zlecaniu usługi. Szpilki
    głowicy mogą zostać te same.

Dzięki
    Pewnie pod koniec stycznie poleci remont jak kaska na urodziny wpadnie

• Użytkownik archiwalny

[Gratulację, choć to nie jest jakiś wyczyn
    Kolega z pracy ma Palio 2001r przebieg 254tyś jak na razie 4 razy wymieniany olej, 3 razy świece i 2 razy kable. Kopci Ci to wymień uszczelniacze na zaworach - mi w uno z 96r uszczelniacze poleciały już przy 150tysiach (auto wcześniej VAN w firmie).
    Co do Punto. Zrób uszczelniacze, pomyśl o nowym klinie na wale (klin trzymające dolne kółko od rozrządu). Taki sam silnik jak masz Ty, to ja mam teraz w Grande Punto (4 lata i 158 tyś przebiegu). Generalnie jednostki nie do zajechania i przebieg 200kkm to dla nich ledwo dotarcie

• Kolega z pracy ma
    Palio 2001r przebieg 254tyś jak na razie 4 razy wymieniany olej, 3 razy świece i 2
    razy kable.

To co on olej wymienia co 50 tysięcy km???

• uszczelniacze, pomyśl o nowym klinie na wale (klin trzymające dolne kółko od
    rozrządu). Taki sam silnik jak masz Ty, to ja mam teraz w Grande Punto (4 lata i 158

Z tego co pamiętam Mariuz ma silnik 1.1 54KM, a w Grande były 1.2..., być może to podobne konstrukcje ale tego nie wiem...

• Użytkownik archiwalny

Silnik 1,1 54KM był montowany a Secento, Pandzie, Punto I ale nie w Punto II. Tam były montowane silniki 1,2 8V, 1,2 16V oraz 1,4 choć ten ostatni to rarytas jest - najczęściej import.

Log in to reply