Luz na wycieraczkach. • Witam!

  Mam problem z moimi wycieraczkami. Mają już gdzieś luz i schodzą za nisko, na plastik, i obijają się o siebie gdy są już na dole. Jak się dostać do mechanizmu? Może wystarczy tam jakąś podkładkę podłożyć?

  Z góry dzięki i pozdrawiam!


 • Moderator

  Zdemontuj ramiona i zamontuj we właściwej pozycji mocno dokręcając nakrętki.
  Możesz przy okazji zrobić solidniejszy przegląd, nasmarowanie całego mechanizmu.

  1. Odpinasz kostkę z przewodami do silnicza.
  2. Odkręcasz silniczek i wyciągasz - ramię mechanizmu jest wciskane, wystarczy podważyć płaskim śrubokrętem.
  3. Odkręcasz ramiona.
  4. W miarę potrzeby w ten sam sposób jak ramię przy silniczku rozłączasz następne elementu i wszystko wyciągasz, czyścisz smarujesz smarem i zakładasz w ten sam sposób.

  Można się zdziwić jak szybkie są nasze wycieraczki po takim zabiegu jeśli od lat nie były ruszane • Wszystko ładnie rozebrałem, wyczyściłem, ale to nie tam był luz. Przy składaniu zobaczyłem (oczywiście nie mogłem zobaczyć przed rozbiórką wszystkiego ), że w miescu, w którym ramie się składa przy podnoszeniu do zmiany pióra, wycieraczka jest rozgięta i ma luz. To powodowało zderzanie się wycieraczek. Dogiąłem wszystko ładnie, dobiłem nita i wycieraczki nie schodzą już na podszybie (chyba, że na postoju, na mokrej szybie, przy maksymalnych obrotach, wtedy troszke nachodzi na podszybie, ale wycieraczki się nie zderzają). Jeszcze delikatnie dogiąłem ramię w dół i lepiej zbiera wodę.
  Wieczorem pochwale się, co zrobiłem, korzystając z tego, że miałem ściągnięte podszybie (będzie mały manual) .

 • Fajnie że się udało, ja kiedyś u siebie musiałem niestety wymienić ramię bo otwór przez który przechodzi nit z okrągłego zrobił się jajowaty. Efekt był podobne do twoich ale oprócz tego wycieraczka prawie nic nie zgarniała a szyby podczas pracy. • U mnie otwór też jest już trochę jajowaty, ale po dobiciu ładnie się trzyma i jeszcze zgarnia dobrze


Log in to reply