filtry w tico


 • Użytkownik archiwalny

  Szykuję sie do wymiany oleju i zgodnie z regułą również wszystkich filtrów. Tu pytanie czy warto kupować droższe zagraniczne czy polskie zamienniki spełnią taką samą rolę? Czy bez problemu do tico można użyć filtry sędziszów bo zastanawiam się nad nimi czy lepiej inne marki?
  dzięki za podpowiedź. • Ja do wszystkich samochodów używam albo filtrów z Sędziszowa lub Filtrona, ewentualnie (jeżeli cena nie jest dużo wyższa) oryginalnych producenta pojazdu. Nigdy nie byłem niezadowolony z polskich filtrów, więc IMHO nie ma sensu przepłacać i dać zarobić (niepotrzebnie) firmie zagranicznej.

  Do Santka kupowałem ostatnio filtry oryginalne z bardzo prostego powodu - są dokładnie w tej samej cenie, co polskie, przy czym filtr oleju ma w zestawie wszystkie potrzebne uszczelki, uszczelnienia, podkładki itp. itd. (filtr "kanapkowy" - nie klasyczna puszka).


 • Użytkownik archiwalny

  Ja również nie polecam tej chińszczyzny. Ponad 2 lata temu kupiłem taki zestawik na allegro za 30 zł(3 filtry). Na foto widać jakość tych wyrobów
  Obecnie kupuję tylko Filtrona lub Sędziszów. Za sam filtr paliwa kilka dni temu zapłaciłem 26 zł


 • Użytkownik archiwalny

  jeśli chodzi o filtr do ticusia to może być filtron bo to sprawdzona marka choć i tak robią je chyba na wschodzie nie w Polsce. Ja sam używam obecnie jakiegoś niemieckiego zamiennika masmann czy jakoś tak. Tak samo działa choć uszczelka nie jest na stałe umocowana jak w filtronie i trzeba uważać przy zakręcaniu.
  Ostatnio miałem właśnie sedziszów i wymieniłem go po przebiegu jakimś 15tys zamiast 10. I więcej tej firmy nie kupię bo filt tej firmy dawał efekt zapalania się na chwile kontrolki smarowania podczas porannego rozruchu silnika.
  Co do filtra paliwa polecam zwykły uniwersalny typu maluchowskiego. Jest on tani, mały a i tak ma większy wkład filtrujący. Bo ten oryginalny ma wielką obudowę a filterek malutki jakby do gazu był a nie do paliwa.


 • Użytkownik archiwalny

  Filtry Sędziszów? No nie wiem... A po co tak kombinować? Wchodzisz sobie na stronkę, np. tutaj - filtr oleju, wybierasz swoje autko i wyskakują Ci filtry różnych producentów. Masz takich producentów typu Filtron, Mann czy Purflux i tego typu produkty wybieraj. Na pewno będziesz zadowolony. • Panowie a czy jest w Tico filtr kabinowy?


 • Użytkownik archiwalny

  Nie ma • Nie ma
  Koleś się ze mną spierał że jest. Ja mówiłem że nie ma ale on swoje że jest.
  Powiedział że jeśli jest możliwość w panelu sterowania powietrzem regulować dopływ powietrza do kabiny samochodu z zewnątrz i wewnątrz to musi być. • Koleś się ze mną
  spierał że jest. Ja mówiłem że nie ma ale on swoje że jest.
  Powiedział że jeśli
  jest możliwość w panelu sterowania powietrzem regulować dopływ powietrza do kabiny
  samochodu z zewnątrz i wewnątrz to musi być.

  Krótko, acz treściwie - bredził • Koleś się ze mną
  spierał że jest. Ja mówiłem że nie ma ale on swoje że jest.
  Powiedział że jeśli
  jest możliwość w panelu sterowania powietrzem regulować dopływ powietrza do kabiny
  samochodu z zewnątrz i wewnątrz to musi być.

  W którym to było sklepie?


Log in to reply