Wycieraczki się skończyły

• Użytkownik archiwalny

Witam mam problemik z wycieraczkami.
    Mianowicie 1 i 2 bieg nie działa ale 3 tak.
    Stało to się wtedy jak montowałem sobie diody do podświetlenia wyłączników od wycieraczki tylnej itp itd.
    Co może być przyczyną przekaźnik?
    Pomocy bo strasznie pada a ja mam trasę przed sobą.

• Admin

Nie spotkałem się z takim przypadkiem. Albo jakaś przerwa w przepływie prądu, albo coś nie tak w przełączniku wycieraczek. Przekaźnik... też chyba możliwe. Ale nie widzę związku tej awarii z podświetlaniem włącznika tylnej wycieraczki.

• Użytkownik archiwalny

Witam mam problemik
    z wycieraczkami.
    Mianowicie 1 i 2
    bieg nie działa ale 3 tak.
    Stało to się wtedy
    jak montowałem sobie diody do podświetlenia wyłączników od wycieraczki tylnej itp
    itd.
    Co może być
    przyczyną przekaźnik?
    Pomocy bo strasznie
    pada a ja mam trasę przed sobą.

Odłącz wtyczkę od włącznika tylnej wycieraczki i zobacz czy chodzą

• Co może być
    przyczyną przekaźnik?

Dla formalności sprawdź bezpiecznik F9 (15A). Ale będzie sprawny.

Spróbuj rozłączyć kostkę X20, potem połączyć we wtyczce pin 6 podłącz pod zasilanie.
    Przykładowo pin 14 gniazda x20 to zasilanie po zapłonie.

Jeżeli wycieraczki ruszą, to do wymiany "Przekaźnik wycieraczek" K3, a jeśli nie, to prawdopodobnie uszkodzony silnik wycieraczek.

Jeżeli wycieraczki ruszą, to druga możliwość to nadpalone styki w przełączniku zespolonym wycieraczek. W takim wypadku pomaga (przynajmniej tymczasowo) rozebranie, wyczyszczenie i zasmarowanie styków w przełączniku zespolonym.
    Co prawda nikt nie miał takiej usterki, ale przy migaczach jest ona dość częsta w Tico. Przy rozbieraniu uważaj na kulkę i sprężynkę. Poszukaj instrukcji dla przełącznika zespolonego na forum i posiłkuj się nią (będzie dla wyłącznika świateł, Ty możesz dorobić dla wyłącznika wycieraczek )

Niestety, tak samo jak w przypadku świateł, tak samo w przypadku wycieraczek przez ten przełącznik idzie cały prąd silnika...

Z tego co pamiętam, to złącze X20 znajduje się pod kolumną kierownicy.

P.S.
    W załączniku jest zaznaczony pin 4 i 6 w gnieździe. Ty potrzebujesz pin 6 we wtyczce.

P.S.2.
    Przkaźnik wycieraczek znajduje się w tablicy rozdizelczej za przełącznikiem zespolonym. Nr części 37400A78B11-5PK

• Użytkownik archiwalny

Problemik rozwiązany. Tak to jest jak się auto ma po kimś. Przewód od wycieraczek był urwany. Poprzednik tylko lekko skręcił kable i zaizolował. I jak wsadzałem ręke pod kierownice żeby odczepić kostki od wyłączników to musiałem urwać. Dzięki za pomoc i podpowiedz.

• Admin

Problemik
    rozwiązany. Tak to jest jak się auto ma po kimś. Przewód od wycieraczek był urwany.
    Poprzednik tylko lekko skręcił kable i zaizolował. I jak wsadzałem ręke pod
    kierownice żeby odczepić kostki od wyłączników to musiałem urwać. Dzięki za pomoc i
    podpowiedz.

Czyli jednak przerwa w dopływie prądu... Takie było moje pierwsze przypuszczenie, chociaż myślałem, że będzie "coś grubszego".
    Dobrze, że zwracasz uwagę na to, po jakich pracach następuje awaria.

• Admin

W takim wypadku pomaga (przynajmniej tymczasowo) rozebranie, wyczyszczenie i
    zasmarowanie styków w przełączniku zespolonym.
    Co prawda nikt nie
    miał takiej usterki, ale przy migaczach jest ona dość częsta w Tico.

... a jeszcze częściej przy światłach mijania i drogowych (objawy: zanikanie tych świateł przy przełączaniu).

• ... a jeszcze
    częściej przy światłach mijania i drogowych (objawy: zanikanie tych świateł przy
    przełączaniu).

Bo widzisz, pamiętałem, że w lewym zespolonym, ale nie pamiętałem co

Log in to reply