Czy wystarczy odpowietrzyć tylko hamulce tylne?


 • Użytkownik archiwalny

  Witam

  Właśnie wymieniłem tylny przewód hamulcowy łączący oba koła (ten długi) oraz przewód miedziany w prawym kole łączący cylinderek i przewód elastyczny (ten krótki). Wymieniłem również cylinderek tylnego prawego koła. Czy muszę odpowietrzać cały układ hamulcowy czy tylko wystarczy odpowietrzyć tył na cylinderku na lewym kole? Dodam tylko, że awaria hamulców nastąpiła podczas jazdy - pękł tylny przewód hamulcowy co skończyło się awaryjnych hamowaniem ham. postojowym .


 • Użytkownik archiwalny

  Ja wczoraj robiłem podobnie. Wymiana cieknącego cylinderka, plus oba przewody idące od cylinderka bo nie chciały się odkręcić. Należy odpowietrzyć dla pewności też przód i potem dokładnie tył. Najlepiej ze dwa razy.
  U mnie dziwna sprawa się stała, że po tym remoncie coś zrobiło się z hamulcami i pedał jest miękki. I trochę twardnieje jak się parę razy naciśnie na hamulec.


 • Użytkownik archiwalny

  Ja bym odpowietrzył wszystko Nie pewnosci że pęcherz powietrza nie dostał się do pompy.
  Układ hamulcowy to jeden z najważniejszych układów zapewniających bezpieczeństwo..


 • Użytkownik archiwalny

  Ok w takim razie odpowietrzę wszystko. Mam tylko jeszcze jedno pytanie: jak należy prawidłowo odpowietrzyć układ? Od którego odpowietrznika zacząć? wiem że to już było na forum ale nie potrafie znaleźć odpowiedzi. Z góry dzieki za info • zaczynasz od najdalszego odpowietrznika, czyli najpierw tył, potem prawy przód i na końcu lewy przód


 • Użytkownik archiwalny

  Dzięki za szybką odp. @horn9 Jutro biorę się do roboty


Log in to reply