Efekt chlupotania cieczy po dodaniu gazu

• Użytkownik archiwalny

Witam Was.

Powiedzcie mi co może być powodem takiego chlupotania gdzieś z okolic silnika, zazwyczaj słychać jak dodaje się gazu. Szczerze to podejrzewam coś ale chciałbym sprawdzić moją czujność

• Witam Was.
    Powiedzcie mi co
    może być powodem takiego chlupotania gdzieś z okolic silnika, zazwyczaj słychać jak
    dodaje się gazu. Szczerze to podejrzewam coś ale chciałbym sprawdzić moją czujność

Proponowana edycja tytułu wątku: umiejscowienie[gdzie???] "chlupocze"....

Inaczej będzie to kolejny temat w stylu: "Tico nie jedzie..."

• Użytkownik archiwalny

Sprawdź ilość płynu chłodzącego, bo może go trochę brakować(i uciekać).

• Witam Was.
    Powiedzcie mi co
    może być powodem takiego chlupotania gdzieś z okolic silnika, zazwyczaj słychać jak
    dodaje się gazu. Szczerze to podejrzewam coś ale chciałbym sprawdzić moją czujność

Tak jak sugerowal Clavish, zmien tytul watku.

Takie chlupotanie moze oznaczac zapowietrzony uklad chlodzenia.

• Użytkownik archiwalny

NO hej.
    Ciężko mi powiedzieć gdzie dokładnie bo słychać tylko jak siedzi się w kabinie , znowu przy stojąc przy silniku i dodając gazu nie nie słychać, też mi się wydaje , ze płynu brakuje, sprawdzę doleje i się zobaczy.

A propo jak to jest z tym płynem? Bo ja nie widzę nigdzie wycieków a co jakiś czas muszę dolewać, czy on jakoś paruje?

• A propo jak to jest
    z tym płynem? Bo ja nie widzę nigdzie wycieków a co jakiś czas muszę dolewać, czy on
    jakoś paruje?

Dywaniki masz suche z przodu? Jesli sa mokre i smierdza plynem chlodniczym, mozesz miec wyciek z nagrzewnicy - a tego nie zobaczysz golym okiem

Lepiej, zeby to byl wyciek niz uszczelka pod glowica

• Użytkownik archiwalny

Wiesz co ciężko teraz sprawdzić czy dywaniki są mokre czy suche, smrodu płynu niema a jeździmy już z tym praktycznie od początku, czyli rok.

• Admin

Zmień ten tytuł w pierwszym poście...

• Użytkownik archiwalny

Efekt chlupotania - jeśli o tym samym piszemy możesz kojarzyć ze skrzynią biegów. JA takie coś od dawien dawna mam, no ale nie wiem czy o to samo Ci chodzi. Mowa oczywiście o postoju na biegu jałowym. Spróbuj sobie wcisnąć sprzęgło i wtedy się wsłuchuj, powinno być ciut mniej słyszalne.

Co do znikania płynu - najprostsze czasem najlepsze - ostatnio właśnie znalazłem kolejny wyciek u siebie (wcześniej puszczała chłodnica), winny był trójnik od gazu.

• Użytkownik archiwalny

Witam. Dzięki za pomoc ale to na pewno nie to. Musze kupić płyn i uzupełnić bo wydaje mi się że to gdzieś tu z okolic nagrzewnicy. Czy li byłoby go mało.

Log in to reply