Antena montażowa Sirio triflex


 • Użytkownik archiwalny

  Witam.
  Właśnie dostałem pocztą antenkę cb sirio triflex. Coś takiego:
  http://allegro.pl/antena-samochodowa-triflex-sirio-3-systemowa-i1362584471.html

  Od dłuższego czasu planowałem zakup ale tańszego sirio tajfuna. A trafił mi się używany triflex za 65zł na aukcji.
  Jeśli będzie też ładnie ta antenka odbierać także stacje radiowe to fabryczna antena będzie już nie będzie używana a schowana.
  Jednak chodzi mi o podsufitkę. Czy ona jest klejona do dachu czy da się wyjąć.Bo wiadomo antena będzie przykręcona na tylnej części dachu i trzeba ją przykręcić nakrętką. A co widzę to dach nie ma chyba żadnych wzmocnień i podsufitka przylega do blachy dachu.


 • Moderator

  podsufitka jest klejona, pamiętam jak mi się włosy do sufitu kleiły jak jej nie było

  ten klej na pewno nie zasycha zbyt szybko więc możesz odkleić gdzie potrzebujesz


 • Użytkownik archiwalny

  Podsufitki lepiej nie ruszaj bo auto sztywność straci Taki żarcik. Ale tak na serio to normalnie na kleju, a pod tym blacha. Jak popukasz to słychać


 • Użytkownik archiwalny

  Właśnie mnie to zdziwiło, że sama blacha na dachu jest bez żadnego wzmocnienia No to klasa jak w maluchu, gdzie wzmocnieniem była podsufitka. No to pewnie niestety antenę będę musiał przykręcić przez podsufitkę a kabelki puścić na niej a nie pod nią.
  A antena kiedyś pójdzie do innego samochodu. Bo mimo jej długości ok 50cm fajni odbiera, nie wiem tylko jak ściąga stacje radiowe.


 • Użytkownik archiwalny

  Właśnie dziś zamontowałem swój zakup czyli tego triflexa. Także spróbowałem jak ta antenka zbiera fale radiowe porównując z fabryczną. No i fabryczna pójdzie w odstawkę bo ta sirio nawet lepiej odbiera. Montaż nie jest wcale trudny choć trzeba wiercić otwór w dachu w kształcie kwadratu.
  Także polecam antenkę choć cena nowej jest straszna.Ja kupiłem używkę i tylko musiałem szukać nakrętki i podkładki. Do tego dosztukować trzeba było przewód radiowy bo był trochę za krótki.


 • Użytkownik archiwalny

  Właśnie dziś
  zamontowałem swój zakup czyli tego triflexa.

  A od wnętrza masz fotkę jak to wygląda?
  SWR mierzyłeś?


 • Użytkownik archiwalny

  Od wewnątrz wychodzą 3 przewody i wcale to nie wygląda źle.Przewody ladnie pasują pod tą plastykową listwą w rogu dachu i potem przez słupek.
  W tico nie ma żadnych wzmocnień a podsufitka to tylko gąbka naklejona. Wyciąłem tylko mały kwadracik byle weszła podkładka. Na razie nie ustawiałem SWR miernikiem bo muszę pożyczyć go od kolegi. Ale pisali gdzieś że przy maksymalnym odkręconej końcówce działa antena najlepiej.Słyszeć mnie słyszą a i rozmowy też kierowców słychać więc antenka działa. • Zerknij na post Zbyszka K Elektroda


 • Użytkownik archiwalny

  Na elektrodzie ludzie tam uważają tylko anteny najlepiej 2 metrowe. Bo jeśli jest krótka to dziadostwo i zasięg max 2km i całkowicie do niczego.Wielu nawet jej nie miało a piszą.
  Co do awaryjności to ja raczej jestem sceptyczny na takie pisanie. Kolega ma triflexa już pewnie z rok i działa dobrze. Mój jest używany pewnie ze 2 lata i też śmiga. Brat ma tajfuna i sobie chwali.Zasięg jak dla mnie wystarczający bo nie potrzebne mi strzępki rozmów z oddalonych dróg.
  I jakoś tylko ten gościu pisze o padających antenach a wcześniej czytałem opinie i więcej nikt tym nie pisał. • Co do awaryjności
  to ja raczej jestem sceptyczny na takie pisanie.

  Ja tylko przekazuję co sam przeczytałem. U mnie stanęło na sirio snake 27 .


 • Użytkownik archiwalny

  Mi się podobała sirio T3 27. Fajna helikalna antenka o długości 62 cm ale odpadała bo za bardzo na dach mi nie pasowała. A że triflex się trafił za małe pieniążki to go kupiłem bo ponad 190zł za nową to bym nie dał z życiu.
  Mam metrowego hustlera na magnesie i wkurzało mnie chowanie go ciągłe a przez to dach się tylko rysował.


 • Użytkownik archiwalny

  Mam metrowego
  hustlera na magnesie i wkurzało mnie chowanie go ciągłe a przez to dach się tylko
  rysował.

  Hustler jest słaby
  Co do rysowania dachu to nie masz podkładki?
  Ja nie ściągam anteny z dachu(prawie zawsze), najwyżej tylko ją pochylam przy wjeździe do garażu


Log in to reply