Zepsuł sie klakson.. ! Pomocy !


 • Użytkownik archiwalny

  Witam wszystkich i mam małe pytanie: Właśnie poszedł mi klakson.. bo nie daje sygnału.. i nie wiem co jest !? Napewno nie jest to sprawa bezpiecznika (tyle to nawet ja potrafie sprawdzić <img src="/images/graemlins/wink.gif" alt="" />. Co moge zrobic zeby jak najtaniej, najszybciej, i najlepiej go naprawić.. <img src="/images/graemlins/wink.gif" alt="" /> ?

  P.S. Nie nawidze urzywać klaksonu, ale aż drże na myśl kiedy musiałbym go urzyć a by nie działał... No i czasem przydaje się jak chce sie kogos pozdrowić... <img src="/images/graemlins/30.gif" alt="" /> • Do klaksonu dochodzą dwa przewody - sprawdź po ich odłączeniu, czy dochodzi tam prąd. Najłatwiej podłączyć do tych końcówek żarówkę, która powinna zapalać się w momentach wciśnięcia klaksonu na kole kierownicy.
  Jeżeli żarówka będzie się zapalała, wszystko wskazuje na uszkodzenie samej trąbki lub kiepskie styki na niej. Jeżeli jednak styki są dobre oznacza to, że sam klakson właśnie zakończył żywot.
  Na wymianę kup od Poloneza lub Fiata, gdyż te sygnały są w miarę tanie i trąbią całkiem przyzwoicie <img src="/images/graemlins/OK.GIF" alt="" />


 • Użytkownik archiwalny

  Wielkie dzięki ! ...moze właśnie uratowałeś mi zycie... <img src="/images/graemlins/wink.gif" alt="" />

  Pozdrawiam !


 • Użytkownik archiwalny

  Jeżeli poleciał Ci klakson to jest jeszcze jedna ważna sprawa. Kup klakson z dwoma wyjściami na przewody. Są również z pojedynczym wyjściem, którego też można podłączyć, ale przez przekaźnik. Jeżeli nie znasz się zbyt dobrze na elektryce samochodowej, to sam sobie nie poradzisz z taką przeróbką.


 • Użytkownik archiwalny

  Jeżeli poleciał Ci klakson to jest jeszcze jedna ważna sprawa. Kup klakson z dwoma wyjściami na
  przewody. Są również z pojedynczym wyjściem, którego też można podłączyć, ale przez
  przekaźnik. Jeżeli nie znasz się zbyt dobrze na elektryce samochodowej, to sam sobie nie
  poradzisz z taką przeróbką.

  Sorry za odgrzebywanie ale jak w takim razie podłączyć taki klakson w Tico?


 • Admin

  Sorry za odgrzebywanie ale jak w takim razie podłączyć taki klakson w Tico?

  Trzeba zamontować dołączony do zestawu przekaźnik. Pamiętać o właściwym połączeniu + i -, instalację zrobić porządnie i bezpiecznie. Chyba tyle... Szczegóły i jakiś schemat pewnie będą w instrukcji (chyba dołączona).


 • Użytkownik archiwalny

  Sorry za odgrzebywanie ale jak w takim razie podłączyć taki klakson w Tico?

  Ja mam taki sam zestaw u siebie tylko, że ja wypiąłem standardowy klakson i w jego miejsce podłączyłem jedną z fanfar. Druga natomiast leży sobie w domu na zapas <img src="/images/graemlins/20.gif" alt="" />


Log in to reply