Zimowy problem ze sprzeglem


 • Użytkownik archiwalny

  mam pewien problem ze sprzęgłem.. panują teraz ujemne temperatury powietrza a moje tico stoi na dworze bo miejsca w garażu brak:) i dziś wsiadam do tico i go odpalam i wciskam sprzęgło a ono zostało na na podłodze i nie chciało odbić:P tym czasem odśnieżyłem cale auto i nic dalej sprzęgło na ziemi... po 20min dopiero pościło... później w trakcie jazdy gdy silnik był już ciepły sytuacja ta powtórzyła się na skrzyżowaniu i musiałem jak pajac stać na awaryjnych i czekać aż jak sprzęgło odbije... czy to wina linki? czy czego?

  proszę pomóżcie


 • Użytkownik archiwalny

  pompa sprzęgła do wymiany. Przed chwilą wymianiałem w moim drugim aucie. Byl ten sam problem


 • Użytkownik archiwalny

  Jaka pompa sprzęgła ??

  W Tico jest zwykła linka jedyna możliwość to chyba jej zapieczenie i dlatego nie odbija pedał.


 • Użytkownik archiwalny

  fakt fakt przepraszam mój błąd

  to w takim razie też proponował bym sprawdzić w jakim stanie jest linka sprzęgła ... może już po prostu gdzieś się przeciera i haczy o cos ...


 • Użytkownik archiwalny

  Jaka pompa sprzęgła ??
  W Tico jest zwykła linka
  jedyna możliwość to chyba jej zapieczenie i dlatego nie odbija pedał.

  albo woda w pancerzu linki.. co przy obecnych temperaturach powoduje zamarznięcie linki i brak przesuwania...


 • Użytkownik archiwalny

  albo woda w pancerzu linki..
  co przy obecnych temperaturach powoduje zamarznięcie linki i brak przesuwania...

  Też bym tak obstawiał, może ta osłona gumowa która jest przy lince pękła albo się zsunęła i dostała się tam woda


 • Użytkownik archiwalny

  bo mam pewne pomysly na to:P albo wymienic linke na nową:P tylko ciekawe ile jest z tym roboty i ile ona kosztuje:P albo w pancerz wstrzyknąć plyn hamulcowy bo ten plyn nie zamarza wiec powinno chodzic:P jak wymiana linki jest prosta to raczej wymienie ale nie znam sie na tym moze mi ktros pomoze ile by to mnie kosztowalo pracy i ile linka kosztuje:)


 • Użytkownik archiwalny

  Linkę wymieniałem miesiąc temu. Koszt z tego co pamietam coś koło 20 zł. Ale wymiana w - 15 stopni nie należy do przyjemności.

  U mnie łatwo bardzo nie poszło musiałem uciąć starą bo nie chciała się śrubka wykręcić a dostęp tam jest taki sobie. Zajęło mi to z 2-3 godziny.


 • Użytkownik archiwalny

  uuuu:( to moze poczekam az sie ociepli bo w -15 nie bede siedzial na kanale w garazu:)


 • Admin

  uuuu:( to moze poczekam az
  sie ociepli bo w -15 nie bede siedzial na kanale w garazu:)

  Użyj jakiejś "farelki" i ogrzej garaż...
  Zresztą ja nie zmieniałbym linki na nową, jeśli powodem jej unieruchomienia było tylko zamarznięcie. Wyjąć - zanieść do domu - obejrzeć, czy nie zatarta (poprzerywane druty, rozwiązane, pordzewiałe) - wysuszyć - nalać strzykawką dużo oliwy do pancerza - zamontować - całą końcówkę zabezpieczyć grubo smarem (najlepiej wodoodpornym ŁT 43s3). Nie używaj płynu hamulcowego, to zbyt agresywny płyn, a jako środek smarny jest taki sobie.
  Linka fabryczna długo wytrzymuje (np. u mnie 12 lat i prawie 160 kkm, nadal OK). Zaznaczam,że końcówkę przy skrzyni mam zabezpieczoną smarem.


 • Użytkownik archiwalny

  wciskam sprzęgło a ono zostało na na podłodze i nie chciało odbić

  Miałem podobnie, ale nie tak tragicznie. Myślałem ze to coś ze sprzęgłem, nawet w lato pedał odbijał gwałtownie. Wymiana linki pomogła. :zly: Dorażnie można uzyć na przykład oleju silnikowego, jeśli problem nie ustąpi ciąć linke przy dźwigni, wyjąć akumulator wykręcić 2 śrubki linki. Podobno można to zrobić w 0,5 h mi zajeło to 1,5 bo próbowałem wykręcić śrubę reguacyjną ze starej linki. Po obcięciu zrobiłem to w domu w imadle. Dojście do linki od dołu jest możliwe po częściowym demontażu osłony 2 śruby 12 jeśli dobrze pamiętam. Przydała by się 10 rurkowa nie za długa przy zakładaniu nowej, ale wystarczy inny klucz.


 • Admin

  Miałem podobnie, ale nie tak tragicznie.

  Flips, fajny post, aleee...
  Zlituj się...

  śróbę

  śrubę

  Przydała by by się 10 rórkowa nie za dłóga

  rurkowa
  długa
  no i na marginesie przydałaby się.


Log in to reply