Czasowy regulator wycieraczek


 • Użytkownik archiwalny

  Witam.Po przejrzeniu wyszukiwarki zwracam się z zapytaniem.Mam zamiar zainstalować w Tico czasowy regulator wycieraczek.Czy ktość z forumowiczów posiada schemat takiego regulatora? Może ma coś takiego zainstalowane.Byłbym niezmiernie wdzięczny za wszelkie informacje na ten temat.


 • Użytkownik archiwalny

  Ja mam zainstalowany programator wycieraczek APE 23. Sposób podłączenia do Tico opracował nasz Kolega Przemeg. Regulacja w zakresie od 15 - 0 sek. bezstopniowa, ustawiana wg. potrzeb kierowcy (w czasie jazdy dźwignią załączającą wycieraczki). Mam to już zainstalowane ~ 2 lat. Działa bezawaryjnie.Cena tego programatora to ~ 37 zł.


 • Użytkownik archiwalny

  Witam.Na starym forum gdzieś czytałęm o tym podłączeniu.Obecnie nie mogę tego tematu znaleść.Może dysponujesz schematem jak się podpiąć pod istniejącą instalację.


 • Użytkownik archiwalny

  Ja mam wszystkie materiały i cały opis montażu wraz z manualem.
  Jednak autor opracowania zrobił nastepujące zastrzeżenie :

  "Materiał powyższy powstał na wyłączny użytek KLUBU TICO i używanie bądź rozpowszechnianie poza KLUBEM w części lub całości bez zgody autora zabronione"

  Tak że pozostaje Ci tylko zapisanie się do KLUBU TICO, lub zwrócenie się bezpośrednio do autora o zgodę na skorzystanie z jego opracowania w tym zakresie.


 • Admin

  Tak że pozostaje Ci tylko zapisanie się do KLUBU TICO, lub zwrócenie się bezpośrednio do autora o zgodę na skorzystanie z jego opracowania w tym zakresie.

  Ja ze swojej strony zaś namawiam Henia do wstąpienia. Jeżeli nabierzesz ochoty, napisz do mnie wiadomość prywatną (czuję się nieco zobowiązany do porozumienia się z Tobą).


 • Użytkownik archiwalny

  Spróbuje zmontować regulator w/g schematu z netu.Jeśli nie zagra zmuszony bedę zakupić APE23 lub na bazie NE555 z Cyfroniki.


 • Użytkownik archiwalny

  Spróbuje zmontować regulator w/g schematu z netu.Jeśli nie zagra zmuszony bedę zakupić APE23 lub na bazie NE555 z Cyfroniki.

  Życzę powodzenia. W działaniu takie urządzonko sie sprawdza !!


 • Użytkownik archiwalny

  Dokładnie tak .... bierzcie 555 . Ze swojej strony powiem tylko tyle że dobrze trzeba odkłócić zasilanie i najlepiej kostke w jakiś ekran bo mało odporna jest na zakłóceia. Ja sie przekonałem o tym robiąc układ czasowy własnie na 555 do oświetlenie kabiny.


 • Użytkownik archiwalny

  Chce sprawdzić jak to zadziała.Regulatory od 126P i Poloneza to już unikaty.Rozwiązanie kolegi Pszemeg nadaje jak najbardziej stosowne.


 • Użytkownik archiwalny

  Dokładnie tak .... bierzcie 555 . Ze swojej strony powiem tylko tyle że dobrze trzeba odkłócić zasilanie i najlepiej kostke w jakiś ekran bo mało odporna jest na zakłóceia. Ja sie przekonałem o tym robiąc układ czasowy własnie na 555 do
  oświetlenie kabiny.

  W wypadku APE-23 nie zauważyłem żadnych zakłóceń ani w radio ,ani w CB.


 • Użytkownik archiwalny

  hehe ale mi nie chodziło o to, że układ bedzie zakłócał prace cb czy radia-audio. Mówię o tym że układ potrafi głupieć np po odpaleniu silnika kiedy to na zasilaniu mogą pokazać się różne "kwiatki". Jak ktoś miał możliwość pracy z oscyloskopem w samochodzie to wie o czym mówię. Ta kostka (ne555) lubi mieć wmiarę komfortowe warunki pracy. Pomijając wszystko jest to nieśmiertelny element elektroniki. Każdy elektronik wcześniej czy później coś na niej buduje.


 • Użytkownik archiwalny

  hehe ale mi nie chodziło o to, że układ bedzie zakłócał prace cb czy radia-audio. Mówię o tym że układ potrafi głupieć np po odpaleniu silnika kiedy to na zasilaniu mogą pokazać się różne "kwiatki". Jak ktoś miał możliwość pracy z
  oscyloskopem w samochodzie to wie o czym mówię. Ta kostka (ne555) lubi mieć wmiarę komfortowe warunki pracy. Pomijając wszystko jest to nieśmiertelny element elektroniki. Każdy elektronik wcześniej czy później coś na niej buduje.

  Ja jestem "na noże" z elektryką i eltroniką(daję sobie radę z jakimiś podstawowymi awariami i podłączeniami, związanymi z instalacją samochodową), ale staram się nie brać udziału w dyskusjach i radach związanych z czymś,o czym nie mam pojęcia.


 • Użytkownik archiwalny

  Witam Wszystkich jestem tu nowy i jak nie muszę to nie zawracam niepotrzebnie głowy ale problem z tym sterownikiem jest taki ze choć sterownik Ap 23`jest dostępny to opis wykonany przez Pszemeg jest już nie dostępny. Są to posty z 2006 a do Pszemeg nie można wysłać prywatnej wiadomości. Pisze coś o maksymalnej pojemności. Wiec może da się jakoś otrzymać opis tego podłączenia do tica tego sterownika AP23. • Wiec może da się jakoś otrzymać opis tego podłączenia do tica tego sterownika AP23.

  Mysle, ze na pewno sie da tylko najpierw nalezy sie przywitac w watku dla nowych i zapoznac z regulaminem forum


 • Admin

  Wiec może da się jakoś otrzymać opis tego podłączenia do tica tego sterownika AP23.

  Sposób korzystania z klubowych porad został dokładnie opisany przez Voytassa w wątku pt. "Dostęp do porad, zasobów klubu...". Wątek ten wisi od lat na górze spisu treści kącika.


 • Użytkownik archiwalny

  Sposób korzystania z klubowych porad został dokładnie opisany
  przez Voytassa w wątku pt. "Dostęp do porad, zasobów klubu...".
  Wątek ten wisi od lat na górze spisu treści kącika.

  Pytałem Przemega (autora ), czy można osobom , które chcą zainstalować AP-23 udostepnić jego opracowanie. Przemeg nie ma nic przeciwko temu ,jedynie przekazywanie będzie tylko na priv konkretnym osobom, bez prawa rozpowszechniania (poza Klubem Tico). • Pytałem Przemega (autora ), czy można osobom , które chcą
  zainstalować AP-23 udostepnić jego opracowanie. Przemeg nie ma
  nic przeciwko temu ,jedynie przekazywanie będzie tylko na priv
  konkretnym osobom, bez prawa rozpowszechniania (poza Klubem
  Tico).

  Można też umieścić opracowanie w dziale dla klubowiczów, na stronie internetowej


 • Użytkownik archiwalny

  Można też umieścić opracowanie w dziale dla klubowiczów, na
  stronie internetowej

  To już niech zadecyduje Leo.


 • Admin

  To już niech zadecyduje Leo.

  Wywołany do tablicy stwierdzam po Twoim wcześniejszym poście, że nic się nie zmieniło, tzn. materiał pozostaje jako własność klubu do wglądu tylko dla klubowiczów. Wcale się Pszemegowi nie dziwię - rozumiem i popieram.
  Skoro tak, to podzielam jednoznacznie stanowisko Clavisha. Pszemeg się napracował robiąc usprawnienie dla siebie i dla klubowiczów, którzy wzięli udział w akcji nabywania APE (za co znowu wielkie dzięki należą się Larsowi) - wobec tego materiał powinien pozostać na stronie, skąd każdy klubowicz może z niego skorzystać bez potrzeby angażowania kogokolwiek w dystrybucję plików prywatną korespondencją.
  Przypominam, że dostępu do klubu nikomu nie bronimy... Trzeba tylko troszkę chcieć. Za to nauczyliśmy się przez te parę lat, że usłużne rozdawanie wszystkiego każdemu, który tylko wparuje na forum i krzyknie "DAWAJCIE, BO CHCĘ!" do niczego dobrego nie prowadzi. Od tego jest strona klubowa z odpowiednią zakładką, żeby z niej klubowicze korzystali.
  Niniejszym więc poproszę Clavisha, żeby w wolnej chwili przerobił format instrukcji i umieścił ją na stronce. Plik sam mu prześlę.
  W razie potrzeby dyskusji zapraszam na kanał prywatny.


 • Użytkownik archiwalny

  Wywołany do tablicy stwierdzam po Twoim wcześniejszym poście, że
  nic się nie zmieniło, tzn. materiał pozostaje jako własność
  klubu do wglądu tylko dla klubowiczów. Wcale się Pszemegowi nie
  dziwię - rozumiem i popieram.

  Dokładnie tak !
  Tak jak zrozumiałem Przemega przekazywanie na priv jego opracowania
  dotyczy tych osób(z poza KT) , które są zainteresowane zainstalowaniem APE-23 (a nie są członkami KT), i nie mają na celu jego rozpowszechnianiem(szczególnie poza Klubem).


Zaloguj się, aby odpowiedzieć