zamek? wkładka? bębenek?


 • Użytkownik archiwalny

  zacząć muszę od tego iż moje tico z powodzeniem oparło się próbie "niezapowiedzianej wizyty" <img src="/images/graemlins/hehe_.gif" alt="" />
  zmuszony zostawić je na 4 dni pod dworcem kolejowym w Legnicy (dojechać rano do Legnicy to nie problem. problemem jest wyjechać z Legnicy po dwudziestej <img src="/images/graemlins/crazy.gif" alt="" /> ) spodziewałem się niestety zastać je w gorszym stanie niż je zostawiam no i się nie pomyliłem. wkładki w drzwiach zostały potraktowane "na chama" (pewnie płaskim wkrętakiem lub czymś w tym stylu). tyle że po wyłamaniu wkładki od strony kierowcy drzwi się jednak nie chciały otworzyć (centralny puścił, ale to u mnie nie wystarczy <img src="/images/graemlins/jezor.gif" alt="" />)więc nie sprawdzając drugiej strony wyłamali tam również wkładkę lecz dość nieumiejętnie (się zestresowali czy co? <img src="/images/graemlins/confused.gif" alt="" /> ) skutkiem czego zamek się zablokował. a więc zastałem samochód otwarty, ale nie "prześwietlony" wewnątrz.
  swoją drogą nie wiem czy też tak macie ale jesli chodzi o mój pojazd to większość osób nie zauważa faktu iż jest on pięciodrzwiowy. często mam tak że drugi pasażer szuka gdzie się odchyla oparcie fotela żeby wsiąść. może to przez te ciemne szyby?
  podejrzewam że spodziewano się zastać w środku panel od radia (bo co za pomysł żeby odłączać panel i chować do schowka lub pod siedzenie? - każde dziecko już wie gdzie go szukać. nie rozumiem takiego postępowania). albo ktoś chciał "się przejechać", tyle że tutaj czekałoby go jeszcze parę niespodzianek, więc powodzenia <img src="/images/graemlins/biglaugh_.gif" alt="" />.

  a teraz problem:
  muszę wymienić wkładki w drzwiach (centralny zamek), ale nie chcę kupować kompletu ze stacyjką (bo stacyjka nie jest mi potrzebna, a w bagażniku i tak nie działa odkąd go mam). porozglądałem się po sklepach i mam dylemat: czy muszę kupić zamek, wkładkę czy bębenek? w sumie wkładka i bębenek są zamiennie nazywane, ale pozostaje kwestia: same wkładki czy wkładki z zamkami? jeśli kupię w tym samym miejscu wkładkę na lewą i prawą stronę (jako oddzielne pozycje)to jak to wygląda jeśli chodzi o klucze? czy jest różnica pomiędzy wkładką do zamka z centralnym i bez (bo w zamkach na pewno jest różnica)?

  acha, jeszcze jedno: od strony kierowcy z trudem bo z trudem ale można auto zamknąć, ale od pasażera zablokowane na amen. centralny odbija ale otworzyć nie można. po południu spróbuję je odblokować.


 • Użytkownik archiwalny

  A może wystarczy przełożyć wkłądkę z zapadkami z zamka bagażnika, którego i tak się nie używa. Po co kupować, a jeśli już to można rozebrać i dopasować wkładkę do starego kluczka...


 • Użytkownik archiwalny

  A może wystarczy przełożyć wkłądkę z zapadkami z zamka bagażnika, którego i tak się nie używa.

  no właśnie rzecz w tym że bagażnik otwieram tylko od wewnątrz, bo kluczykiem się nie da.

  co do wkładek to podzwoniłem i nie ma siły: albo muszę kupić cały komplet ze stacyjką albo szukać używanych. nie ma samych wkładek do drzwi w kompletach lewa-prawa, a co za tym idzie kupując osobno będę miał 3 różne klucze: do prawych drzwi, do lewych i do stacyjki. podobno kiedyś wypuszczano takie komplety (prawa - lewa na ten sam klucz), ale nie schodziły, bo wszyscy kupowali osobno prawą i lewą <img src="/images/graemlins/confused.gif" alt="" />

  pozostaje szukać używanych, a tych akurat jak na lekarstwo, a najczęściej tylko prawa.


 • Użytkownik archiwalny

  prawy zamek odblokowany. co prawda brutalna ingerencja spowodowała to iż przekręcenie kluczyka skutkuje ponowną blokadą, ale prawie nigdy go tam nie używałem więc nie będę szczególnie odczuwał tego mankamentu, bo przy użyciu centralnego blokada nie następuje. lewa wkładka po poodginaniu wgiętych blaszek i nasmarowaniu chodzi już znacznie lepiej więc chyba na razie nie będę szukał wkładek. poczekam spokojnie aż się trafi komplet, a ostatecznie kupię tylko lewą.


 • Użytkownik archiwalny

  1. Wkładki do wersji z centralnym lub bez są takie same.
  2. Kupienie wkładki na lewą stronę jest trudne i z tego względu cena jest wyższa. Wkładka z prawej strony jest taka sama, a różni się tylko plastikowym zatrzaskiem na cięgno do zamka. Miesiąc temu wymieniałem u siebie i nie ma problemu z przełożeniem tego elementu ze starej wkładki na nową.
  3. Kupienie samych, nowych wkładek z jednym kluczem bez stacyjki jest raczej niemożliwe. Używane czasami są tak sprzedawane - ale czy warto <img src="/images/graemlins/confused.gif" alt="" /> Pewnie lewa wkładka będzie wyjechana.


 • Użytkownik archiwalny

  co do wkładek to podzwoniłem i nie ma siły: albo muszę kupić cały komplet ze stacyjką albo
  szukać używanych. nie ma samych wkładek do drzwi w kompletach lewa-prawa, a co za tym idzie
  kupując osobno będę miał 3 różne klucze: do prawych drzwi, do lewych i do stacyjki. podobno
  kiedyś wypuszczano takie komplety (prawa - lewa na ten sam klucz), ale nie schodziły, bo
  wszyscy kupowali osobno prawą i lewą

  Poszukaj na Allegro <img src="/images/graemlins/OK.GIF" alt="" />

  Ja swego czasu po awarii stacyjki kupiłem na Allegro używaną stacyjkę wraz z kompletem 3 wkładek na jeden klucz w bardzo dobrej cenie <img src="/images/graemlins/waytogo.gif" alt="" />
  Ewentualnie gdzieś po szrotach <img src="/images/graemlins/wink.gif" alt="" />

  W Twoim przypadku minus tego taki, że musiałbyś wymienić też stacyjkę.

  Edit:

  Znalazłem coś takiego


 • Użytkownik archiwalny

  W Twoim przypadku minus tego taki, że musiałbyś wymienić też stacyjkę.

  tak czy tak stacyjki bym nie ruszał. szkoda zachodu bo kluczyk do niej wkladam tylko po to żeby kierownica się nie zablokowała.

  Edit:
  Znalazłem coś takiego

  tak, wiem. jednak wydanie 50-60 zł na jedną wkładkę bardziej w tej chwili do mnie przemawia niż wydanie 150 zł na komplet którego części w większości nie potrzebuję. wydałem w ostatnim miesiącu ok 2000 zł na części i robociznę i niestety zasób gotówki przeznaczonych na ten cel został wyczerpany (nie wspominając o tym że dla większości wydanie na części więcej niż wart jest samochód to szczyt głupoty. tyle że ta większość nigdy nie siedziała za kierownicą "żelazka").


 • Użytkownik archiwalny

  a ostatecznie kupię tylko
  lewą.

  Hej!
  Tak się wtrącę, a nie myślałeś naprawić wkładki z tylnej klapy? Wtedy masz dwie możliwości, otwierasz klapę kluczykiem, ewentualnie przekładasz do lewych drzwi. Naprawa wkładki nie jest skomplikowana, potrzeba na to tylko trochę wolnego czasu. Pozdrawiam.


 • Użytkownik archiwalny

  tak, wiem. jednak wydanie 50-60 zł na jedną wkładkę bardziej w tej chwili do mnie przemawia niż
  wydanie 150 zł na komplet którego części

  Wkładkę na Allegro - nową możesz kupić za 15zł + przesyłka Tutaj


 • Użytkownik archiwalny

  Wkładkę na Allegro - nową możesz kupić za 15zł + przesyłka Tutaj

  tak, wiem. <img src="/images/graemlins/smirk.gif" alt="" /> ta akurat jest prawa, a mnie bardziej interesowała by lewa.
  widziałem wszystkie oferowane na allegro plus przejrzałem kilka sklepów (AP-Car, Polparts, Moto-Hurt). w sklepach wkładki są po 39 zł + przesyłka dlatego napisałem o koszcie 50-60 zł. ale po odblokowaniu prawego zamku i poprawieniu działania lewej wkładki już mi się tak nie spieszy do kupna więc spokojnie poczekam aż pojawi się komplet z odzysku

  edit:

  no i juz w sumie mam bo dogadałem się z indii. ma lewą wkładkę i stacyjkę na jeden klucz co mnie jak najbardziej uszczęśliwia. <img src="/images/graemlins/skromny.gif" alt="" />


Log in to reply