Migający trzeci stop


 • Użytkownik archiwalny

  Witam serdecznie !!!
  Ostatnio jadąc po ciemku zauważyłem, że przy włączonym kierunku w prawo podczas hamowania miga trzecia stopka <img src="/images/graemlins/crazy.gif" alt="" />. Objawia się to tak, że miga z pozycji stop na pozycyjną. W ogóle to zastanawiam się czy trzeci stop może być też światłem pozycyjnym ( u mnie jest ).
  Przy włączonym kierunku w lewo miganie nie występuje.


 • Użytkownik archiwalny

  Witam serdecznie !!!
  Ostatnio jadąc po ciemku zauważyłem, że przy włączonym kierunku w prawo podczas hamowania miga
  trzecia stopka . Objawia się to tak, że miga z pozycji stop na pozycyjną. W ogóle to
  zastanawiam się czy trzeci stop może być też światłem pozycyjnym ( u mnie jest ).
  Przy włączonym kierunku w lewo miganie nie występuje.

  Zapewne masz trzeci stop podłączony do którejś lamp - czyli na tej lampie nie masz "masy", wychodzi że na prawej. Popraw masę a usterka minie i nic ci nie będzie migać.


 • Użytkownik archiwalny

  Chciałbym dodać że miga ona w takt kierunku ( tylko prawego ).
  Muszę to dokładnie przejrzeć.
  BTW żeby nie zakładać nowego tematu; byłem na diagnostyce i mam do wymiany prawy sworzeń wahacza i końcówkę drążka. Czy wymiana tych rzeczy jest skomplikowana ? Jakie tulejki warto od razu wymienić ( przy jednej robocie ) ?


 • Użytkownik archiwalny

  BTW żeby nie zakładać nowego tematu; byłem na diagnostyce i mam do wymiany prawy sworzeń wahacza
  i końcówkę drążka. Czy wymiana tych rzeczy jest skomplikowana ? Jakie tulejki warto od razu
  wymienić ( przy jednej robocie ) ?

  sworzeń wahacza rozumiem że przód -> tzn do wymiany cały wahacz, bo tego nie kupisz oddzielnie bo niema.
  Końcówka drążka dużo WD 40 lub jakiegoś środka penetrującego i odrdzewiającego, musisz pamiętać ile razy obrotów zrobiłeś. Po całej robocie najlepiej udać się na ustawienie zbieżności.
  Jak pójdziesz do sklepu kupować kup gumę od stabilizatora.

  Migający stop jak choinka-> szukaj punktu masowego tak jak kolega Wolff Tobie napisał.


 • Użytkownik archiwalny

  Stop naprawiony. Ktoś po prostu podłączył pod prawy kierunek to wszystko i w momencie wrzucenia prawego migacza stop migał. Teraz dałem masę pod czarny przewód i jest wszystko łokej <img src="/images/graemlins/gris.gif" alt="" />.
  Naprawiłem też przeciwmgielne tylne i przy okazji pozbyłem się jednej ze sprężynek włącznika <img src="/images/graemlins/oslabiony.gif" alt="" />. Na razie wyciągnąłem z wycieraczki tylnej.
  Teraz pozostaje mi zamówić wahacz i końcówkę. Sprawdzałem jej luz przed chwilą i jest taki że to wszystko się ledwo kupy trzyma <img src="/images/graemlins/blush.gif" alt="" />. Nie dziw że to tak waliło na dziurach.
  Zmieniłem dzisiaj ten nieszczęscny PCV i z radością oznajmiam że już go nie telepie na luzie, lepiej troszkę pali ciepły ( szybciej łapie ) i jak by mniej szarpie przy zmianie biegów.
  Widocznie stary zaworek musiał być zużyty, a wiadomo że za pomocą ust nie jesteśmy w stanie wygenerować takiego ciśnienia/podciśnienia jakie istnieje w silniku.


Log in to reply