Chwilowe brzęczenie podczas jazdy


 • Użytkownik archiwalny

  Mam taki problem, podczas jazdy (głównie wolnej, ale chyba nie tylko) czasami pojawia się takie brzęczenie jakby od silniczka podnoszenia reflektorów, takie przynajmniej sprawia wrażenie. Pojawia się to ostatnio dość często i trwa chwilę, za chwilę znowu itp. Kiedyś jak jechałem to w ogóle się to nie pojawiało. Do tego temu brzęczeniu towarzyszy jakby swąd może z instalacji. Boję się, że może być gdzieś zwarcie. Ale najgorsze jest to, że jak chciałem to sprawdzić to akurat po włączeniu silnika nie było takich objawów. Ogólnie to ciężko nawet mechanikowi naprawić coś co się pojawia nie wiadomo kiedy i nie wiadomo kiedy znika...
  aha, zauważylem dziś, że jak wcisnę sprzęgło to te brzęczenie zanika...


 • Użytkownik archiwalny

  Jeżeli czuć jakąś spalenizną to musi i być gdzieś ślad po tym. Jeśli nie ma to skoro uważasz że to silniczek - a bardziej przełącznik od regulacji świateł to może go odłącz na jakiś czas i będzie wiadomo czy to jego wina. Trzeba pokombinować albo czekać aż padnie całkowicie i coś przestanie działać.


 • Użytkownik archiwalny

  Jeżeli czuć jakąś spalenizną to musi i być gdzieś ślad po tym. Jeśli nie ma to skoro uważasz że
  to silniczek - a bardziej przełącznik od regulacji świateł to może go odłącz na jakiś czas
  i będzie wiadomo czy to jego wina. Trzeba pokombinować albo czekać aż padnie całkowicie i
  coś przestanie działać.

  Właśnie wolałbym nie czekać biernie aż się np. coś zapali... A jak odłączyć ten silniczek ?


 • Użytkownik archiwalny

  Właśnie wolałbym nie czekać biernie aż się np. coś zapali... A jak odłączyć ten silniczek ?

  Nie wiem dlaczego moja poprzednia odpowiedż nie została zamieszczona, dlatego jeszcze raz podpowiadam interesujące Cię silniczki/2 szt/ regulujące reflektory znajdują się z tyłu za każdym reflektorem.O ile masz założone plastikowe nadkola musisz je zdemontować inaczej się do nich nie dostaniesz. Aby je odłączyć wystarczy wyjąć wtyczkę 3 pinową umieszczoną z tyłu każdego regulatora.pozdrawiam elmor368


 • Admin

  Mam taki problem, podczas jazdy (głównie wolnej, ale chyba nie tylko)
  czasami pojawia się takie brzęczenie jakby od silniczka podnoszenia
  reflektorów, takie przynajmniej sprawia wrażenie. Pojawia się to
  ostatnio dość często i trwa chwilę, za chwilę znowu itp. Kiedyś jak
  jechałem to w ogóle się to nie pojawiało. Do tego temu brzęczeniu
  towarzyszy jakby swąd może z instalacji.

  Spróbuj poszukać źródła tego brzęczenia pod kierownicą, w okolicach skrzynki bezpieczników. Możliwe, że uda się to po zapachu.
  Zwróć szczególną uwagę na połączenia elektryczne przerywacza kierunkowskazów. • U mnie jeden z tych silniczków nie pracuje i czasami na chwilę pojawia się wyżej wspomniane brzęczenie. Na co dzień nie korzystam z regulacji świateł, więc nie zajmowałem się tym bliżej, bo po prostu nie przeszkadza to w normalnym użytkowaniu samochodu.

  pzdr


 • Użytkownik archiwalny

  Spróbuj poszukać źródła tego brzęczenia pod kierownicą, w okolicach skrzynki bezpieczników.
  Możliwe, że uda się to po zapachu.
  Zwróć szczególną uwagę na połączenia elektryczne przerywacza kierunkowskazów.

  Dokładnie. Bo nie wierze żebyś słyszał w kabinie podczas jazdy brzęczenie silniczka od regulacji reflektorów.


 • Użytkownik archiwalny

  Może to silniczek, a może... nie wiem czy to mozliwe, ale dawno nie wyminiałem oleju przekładniowego w skrzyni biegów. Kiedyś był to słaby dźwięk jakby pracującego dysku twardego, ale mimo to nie wymieniłem. Być może to dalszy hałas właśnie ze skrzyni biegów ?


 • Użytkownik archiwalny

  Spróbuj poszukać źródła tego brzęczenia pod kierownicą, w okolicach skrzynki bezpieczników.
  Możliwe, że uda się to po zapachu.
  Zwróć szczególną uwagę na połączenia elektryczne przerywacza kierunkowskazów.

  Mam zainstalowany brzęczyk informujący o tym, że zapomniałem wyłączyć światła (ale to nie jest brzęczenie tylko głośny pisk) i dźwięk absolutnie nie dochodzi od niego, ale może faktycznie coś tam się przepala... Co do dźwięku to coś mi się wydaje, że to przez to, że w ogóle nie wymieniałem oleju przekładniowego (auto mam od kilku lat, rocznik 1998, pierwszy właściciel też chyba nie wymieniał). • W moim przypadku owe brzęczenie ustępuje po chwili lub lekkim puknięciu w regulator poziomu świateł pod kierownicą. U mnie jest to na 100% silniczek od reflektorów. Moja rada podjedź do ściany lub jakiegoś muru, włącz światła i sprawdź czy zmieniają położenie przy kręceniu owym regulatorem. Jeśli usłyszysz ten dźwięk(owe brzęczenie), a jeden reflektor wyraźnie będzie stał w miejscu i nie zmieniał poziomu, to jesteś w domu. Jeśli nie możliwe, że to wina brzęczyka, Pisano już na forum o tym, że niektóre wydają "odgłosy" np przy włączaniu kierunkowskazu.

  pzdr


Log in to reply