Dmuchawa


 • Użytkownik archiwalny

  Koledzy mam takie pytanko. Wczoraj śmigałem dmuchawa dobrze działa wszystko było ok. Dzisiaj rano już dmuchawa nie działa. Wszystko linki dobrze chodza tak jak powinno, bezpiecznik też dobry a dmuchawa nie wieje. Co mogło się stać? • Koledzy mam takie pytanko. Wczoraj śmigałem dmuchawa dobrze działa wszystko było ok. Dzisiaj rano już dmuchawa nie
  działa. Wszystko linki dobrze chodza tak jak powinno, bezpiecznik też dobry a dmuchawa nie wieje. Co mogło się
  stać?

  Być może przewód zasilający odleciał lub padły styki włącznika - trzeba sprawdzić.


 • Użytkownik archiwalny

  Koledzy mam takie pytanko. Wczoraj śmigałem dmuchawa
  dobrze działa wszystko było ok. Dzisiaj rano już
  dmuchawa nie działa. Wszystko linki dobrze chodza
  tak jak powinno, bezpiecznik też dobry a dmuchawa
  nie wieje. Co mogło się stać?

  A czy nie działa ci całkowicie, czy tylko na I biegu?
  Mi nie działał I bieg, okazało się, że walnął taki śmieszny element- zespół rezystorów, czy jakoś tak. Są to dwie spirale zatopione w plastiku, a zamontowane w obudowie dmuchawy z lewej strony nad pedałem gazu. Podłączona jest do niego kostka elektryczna, która prowadzi do przełącznika uruchamiającego dmuchawę...


 • Użytkownik archiwalny

  wszystkie 3 biegi nie chodza


 • Użytkownik archiwalny

  wszystkie 3 biegi nie chodza

  W takim razie weź w łapki woltomierz (w najgorszym razie żaróweczkę z przewodami) i sprawdzaj po kolei wszystkie połączenia, od dmuchawy począwszy, czy masz na nich napięcie. Jak znajdziesz przerwę w obwodzie to daj znać gdzie była usterka.


 • Użytkownik archiwalny

  Walnełem pare razy w obudowę działało. Wczoraj umyłęm Tico i znów nie działa <img src="/images/graemlins/NO.GIF" alt="" />


 • Użytkownik archiwalny

  Walnełem pare razy w obudowę działało. Wczoraj umyłęm
  Tico i znów nie działa

  Jak walnąłeś w obudowę i zadziałało, to najprawdopodobnie masz uszkodzoną "spiralkę" w zespole rezystorów, odpowiadających za prędkości nawiewu na poszczególnych biegach- pisałem o tym wcześniej.
  Musisz je wymontować i dokładnie sprawdzić. Znajduje się to coś w obudowie wentylatora, z lewej str. u góry, nad pedałem gazu. Dochodzi do niego/nich kabelek i wtyczka. zamocowane jest na 1 śrubce. Jak się postarasz, to bez problemu znajdziesz i wymontujesz.

  Powodzenia <img src="/images/graemlins/OK.GIF" alt="" />


 • Użytkownik archiwalny

  Ja mam podobny problem, ale dzisiaj udało mi się zlokalizować przyczynę. Okazało się że któryś z przewodów wychodzących z silnika dmuchawy jest złamany, dlatego czasami działa a czasami nie, jak się uderzy porządnie ręką o deskę rozdzielczą, to też zdarza się że się załączy, ale nie zawsze. Na razie poruszałem kabelkami i dmuchawa działa, ale jak będę chciał ten przewód naprawić to będę musiał wymontować silnik dmuchawy, a to nie jest już takie łatwe. Proponuję, żebyś przekręcił kluczyk w stacyjce, załączył silnik dmuchawy i poruszał przewodami od dmuchawy, a zlokalizujesz przerwę w obwodzie.


 • Użytkownik archiwalny

  czesto uszkodzeniu ulega silnik tj uszkodzony wirnik i lozyska. silnik nie kwalfikuje sie do naprawy.


 • Admin

  czesto uszkodzeniu ulega silnik tj uszkodzony wirnik i lozyska. silnik nie
  kwalfikuje sie do naprawy.

  Wg mnie należy próbować uratować to, co jest, i próbować naprawić. Wymiana całego silnika to ostateczność. Wiadomo, że z uszkodzeniem uzwojenia stojana w silniku nie ma co walczyć (chyba obecnie nie opłaca się przezwajać <img src="/images/graemlins/niewiem.gif" alt="" />), ale np. łożyska da się wymienić przy odrobinie doświadczenia i samozaparcia? <img src="/images/graemlins/hmm.gif" alt="" />


 • Użytkownik archiwalny

  Koledzy mam takie pytanko. Wczoraj śmigałem dmuchawa dobrze działa wszystko było ok. Dzisiaj
  rano już dmuchawa nie działa. Wszystko linki dobrze chodza tak jak powinno, bezpiecznik też
  dobry a dmuchawa nie wieje. Co mogło się stać?

  Kolego:) - przez 4 miesiące walczyłam z tą dmuchawą - raz działała raz nie(jak sie jej podobało). Nie pomagało uderzenie ręką ani mocniejsze trzaśnięcie drzwiami (bezpieczniki i przewody były ok). Pojechałam do znajomego mechanika - wymontował, rozkręcił i sie okazało, że szczotki trzeba było wymienić. Od tego czasu zero problemów <img src="/images/graemlins/yay.gif" alt="" /> Kosztowało mnie to w lipcu 50zł.
  Powodzenia przy naprawie:)


 • Użytkownik archiwalny

  Ja mam ten sam problem. Tylko przez jakiś czas działało mi tylko przy skręcie <img src="/images/graemlins/jezor.gif" alt="" /> teraz to już mi nie działa wogóle. Jutro się za to zabieram bo zimno w autku robi <img src="/images/graemlins/jezor.gif" alt="" />.


 • Użytkownik archiwalny

  Ja mam ten sam problem. Tylko przez jakiś czas działało mi tylko przy skręcie teraz to już mi
  nie działa wogóle. Jutro się za to zabieram bo zimno w autku robi .

  Już sobie naprawiłem. Problemem był spalony silniczek od dmuchawy.


Log in to reply